Reklama:

Nutričně výživné a chutné chipsy nadupané bílkovinami?

4.218 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Výživa

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Každý z nás to zažívá. Když ne dnes a denně, tak minimálně jednou týdně, a neříkejte, že to tak není. Většinou to přichází, když máme pohodu u televize a zjistíme, že by to "něco" chtělo… Něco křupavého a chutného, co už prostě ke sledování filmů tak nějak patří. Otevřeme pytlík chipsů, vyluxujeme jej do dna a pak máme výčitky, že jsme si narušili náš tak pevně dodržovaný jídelníček či nastavení zdravého životního stylu bez éček, mastnoty a spousty soli. Teď si představte tu samou situaci, ale místo mastných, přesolených brambůrků si pochutnáváte na lahodných křupavých chipsech, které jsou nejen nutričně vyvážené a bez konzervantů, ale naopak obsahují pro tělo mnoho prospěšných látek.

Ryze česká firma Fiteo právě takové chipsy na trh uvádí. Proteinové chipsy Fiteo splňují princip funkčních potravin a navíc se vyrábějí pečením, nikoli smažením, proto ani tuk v nich obsažený nepochází z oleje použitého při smažení, jako je tomu u běžných chipsů, ale ze semínek slunečnice, lnu a sezamu. Slunečnicová semínka jsou bohatá na proteiny a jsou vynikajícím zdrojem vitamínů E a B1 a dobrým zdrojem manganu, hořčíku, selenu, vitamínu B5, kyseliny listové a vlákniny. Semínka lnu jsou také bohatá na bílkoviny, dále pak na rozpustné vlákniny, minerály a vitamíny B1, B2, C2, E a provitamín A. Kromě toho, že jsou nejlepším zdrojem omega-3 mastných kyselin, mají i vysoký obsah omega-6 mastných kyselin a sezamová semínka jsou velmi dobrým zdrojem manganu, ale zároveň se vyznačují i vysokým obsahem hořčíku, železa, vitamínu B1, zinku a vlákniny.

Použitím vhodně vybraných přírodních surovin bylo ve Fiteo chipsech dosaženo optimálního vyvážení sacharidů, cukrů (tzv. pomalých i rychlých), bílkovin, vlákniny, tuků a minerálů. Originální technologický způsob zpracování pak dodal Fiteo chipsům jedinečnou a neotřelou chuť, vůni a křupavost.

Proteinové chipsy Fiteo jsou také vhodné jako výživná svačina, kterou si můžete dát takřka kdykoliv a kdekoliv, což ocení i ti, kteří hodně cestují. Díky praktickému, pevnému a znovuuzavíratelnému obalu se Vám nerozdrtí ani nevysypou a můžete si je nadávkovat dle libosti. A pozor, Fiteo pro Vás již brzy uvede nové příchutě chipsů chilli a perník.

Fakta o hodnotách použitých semínek

  • Semínka slunečnice obsahují 30 - 50 % oleje, dominují nenasycené mastné kyseliny.
  • Slunečnicová semínka jsou bohatá na proteiny a jsou vynikajícím zdrojem vitamínů E a B1 a dobrým zdrojem manganu, hořčíku, selenu, vitamínu B5, kyseliny listové a vlákniny.
  • Semínka lnu jsou bohatá na bílkoviny, rozpustné vlákniny, minerály a vitamíny B1, B2, C2, E a provitamín A.
  • Semínka lnu jsou nejlepším zdrojem omega-3 mastných kyselin, mají i vysoký obsah omega-6 mastných kyselin.
  • Sezamová semínka se také vyznačují vysokými nutričními hodnotami. Polovinu obsahu tvoří sezamový olej, který se vyznačuje vysokými hodnotami obsahu kyseliny olejové a linolové, zatímco asi pětinu obsahu tvoří bílkoviny.

Fakta o hodnotě glykemické nálože (GN)

Pro prevenci diabetu, obezity a dalších metabolických onemocnění je výhodné upřednostňovat potraviny s GN pod 10. Potraviny s hodnotami GN 10 - 20 jsou méně výhodné a GN stogramové potraviny vyšší než 20 zatěžuje látkovou výměnu velmi výrazně.

V této kategorii nízké GN se proteinový výrobek Fiteo řadí mezi potraviny, jako jsou nezahuštěné vařené luštěniny, vařené brambory, tekuté mléčné výrobky, sýry, tvaroh, jogurty. A naopak dokáže nahradit produkty s vysokou glykemickou náloží jako pečivo, cereálie a všechny sladké potraviny.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra