Reklama:
100 % Whey Protein v akci 2+1 ZDARMA
Výjimečná akce na špičkový britský syrovátkový protein s trávicími enzymy. Více zde.

Překážkové závody: Jak si vyrobit tréninkový pytel

5.749 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Tréninkový plán na překážkové závody
(I.): Běh
Tréninkový plán na překážkové závody (II.): Trénink v posilovně
Tréninkový plán na překážkové závody (III.): Překonávání překážek
Kdo už na nějakém překážkovém závodě byl, ví, jaké jsou ty nejtěžší překážky. A ten, kdo nebyl a teprve půjde, to co nevidět zjistí. Pak se všichni určitě shodneme, že mezi ty nejtěžší překážky patří pytel. Ne jen tak ledajaký pytel (nebojte, není to kouzelný pytel), ale pytel plný písku. V lehčí variantě se s ním setkáte na kladce, v té těžší variantě s ním na zádech půjdete do kopce a budete proklínat toho, kdo Vám nakukal, že překážkový závod je zábava.

Přitom je to snad ta nejlehčí překážka, kterou si můžete mimo závod krásně nasimulovat. Stačí vzít pytel, písek, černého psa a všechno smíchat dohromady.

Výrobní postup

Nejdůležitější a zároveň nejkritičtější je obsah. Pytel se dá koupit v domácích potřebách, hobby marketech, drogeriích či hypermarketech, ale písek, štěrk, hlína či jiné vhodné plnidlo se už tak lehce neshání. K dispozici jsou dvě varianty, jak na to. Buď si písek či hlínu koupíte, anebo si skočíte na pole, do lesa, k řece, či někam jinam, kde si vhodný materiál pěkně natěžíte. Já si zvolil druhou variantu, vzal igelitový pytel, starý batoh, lopatku a vyrazil na pole. Do batohu jsem vložil pytel (nehodlal jsem mít batoh plný hlíny, písku a bůhvíčeho ještě všeho) a nakopal jsem si krásných 20 kg. Nejtěžší část je hotová.

Toho zvědavého psa potřebovat ve skutečnosti nebudete. Maximálně na to, aby Vám ukradl pytel a Vy jste ho museli honit deset minut po zahradě, než ho to přestane bavit.

Naplněný igelitový pytel jsem zbavil přebytečného vzduchu, zavázal a vložil do textilního (je to umělotina a vypadá jako textil) pytle a ten jsem pořádně zavázal. Proč dva pytle? Protože jsem neměl k dispozici písek hrubšího zrna nebo štěrk, tak jsem použil hlínu, a ta je docela jemná. Skrz "látku" bílého pytle by se časem začala dostávat ven, pytel by mi hubnul a jako bonus bych od něj byl pěkně špinavý. Takhle se z igelitového pytle nic nedostane a já mám klid.

Hotovo. Vybavení už máme, co teď s ním? Hoďte si ho na záda a vyrazte na procházku. A když k tomu přidáte kopec, tak máte krásnou závodní simulaci.

Cviky

Na trénování s pytlem však můžete zůstat i doma, tady je pár cviků, které procházku ani kopce nepotřebují.

Dřepy s pytlem

Tohle je vyloženě OCR cvik. Pokud ještě přidáte odkládání pytle zpět na zem, tak je to dokonalé. Položte pytel před sebe na zem. Ohněte se pro něj, zvedněte ho a vytáhněte ho až nahoru na ramena. Jakmile je pytel usazen, tak udělejte dřep (jeden či deset, záleží na Vás). Poté pytel zase sundejte z ramen a položte ho na zem. A tak pořád dokola.

Swing

Nebojte, nejde o tančení s pytlem. Použijte pytel jako kettlebell. Chyťte pytel za ucho a houpejte s ním jako s uvedenou pomůckou.

Zvedání pytle

Je plno variant, jak pytel zvedat. Tady jich pár je:

  • mrtvý tah s pytlem
  • krčení ramen s pytlem
  • bicepsový zdvih s pytlem
  • tricepsové tlaky s pytlem za hlavou
  • tlak na ramena s pytlem (zvedání pytle nad hlavu)
  • přitahování pytle k bradě

Jak je vidět, variant je vážně plno a fantazii se meze nekladou. V momentě, kdy Vám přijde pytel lehký, stačí skočit natěžit dalších 20 kg, dát zátěž do samostatného igelitového pytle a ten také vložit do bílého pytle. Budete mít vlastně dvě 20kg zátěže v pytli, tedy 40 kg na hraní. Pokud si napytlíkujete zátěže po méně kilogramech, tak můžete (sice trochu složitěji) měnit operativně váhu pytle. Já sám mám v pytli jeden 20kg pytel a dva 10kg pytle.

Co se týká finančních nákladů, tak mě to přišlo na 26 korun.

Závěr

Když uvidíte článek o tom, jak si udělat pytel plný písku, tak si asi řeknete, že jsem spadnul na hlavu. "Je to prkotina, zvládnete to každý, není to nic drahého, nic moc k tomu nepotřebuji, tak proč o tom proboha píše článek?" Ano, přesně tak. Je to jednoduchost sama, ale i přesto jste ten článek přečetli až sem, ne?

Mně trvalo skoro rok, než jsem pytel udělal, tak na nic nečekej, kup si pytel, naplň ho aspoň na 20 kg a začni makat. Neodkládej to na víkend, na příští týden, na dovolenou, na to, až budeš mít čas! Je to jen pár drobných úkonů, tak se na to vrhni hned.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 113 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra