Reklama:

Radonice lákají na Hornický pětiboj, Army test a Log lift v jeden den

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

28. dubna 2018 od 12:00 na Vás v Radonicích čekají hned tři atraktivní události, a to Hornický pětiboj, silově-vytrvalostní závod, který bude upomínkou na poslední vyfáraný vozík na dole Františka ze 30. dubna 1959, Army test - událost Asociace pro podporu aktivní zálohy a Log lift - silová disciplína o pohár starosty obce.


1959 Hornický pětiboj

Jedná se o silově-vytrvalostní závod, kdy se závodník kvalifikuje absolvováním běhu na 4 km v časovém limitu do 25 minut do silového pětiboje. Silový pětiboj je tvořen z disciplín, které jsou inspirovány pracemi při hlubinné těžbě.

Pravidla

Pětiboj je určen pro muže a ženy od 18 let. Závodník startuje s vědomím o svém zdravotním stavu a schopnostech na vlastní nebezpečí. Organizátor si vyhrazuje právo závodníka nepřipustit do závodu, popřípadě ho vyloučit ze soutěže při nevhodném chování, požití alkoholu atd. Pořadatel soutěže nenese zodpovědnost za případné zranění závodníků při výkonu disciplíny. Případné náklady na ubytování a cestovní výlohy si závodníci hradí sami. Čas a řádné absolvování celé dráhy běhu budou hlídat rozhodčí. Námitky či protesty nejsou přijímány!

Kvalifikační běh

Závodníci startují do kvalifikačního běhu (4 km) hromadně. Do silového pětiboje se kvalifikuje jen ten, kdo běh absolvuje v limitu 25 minut.

Silový pětiboj

Závodník startuje do silového pětiboje po úspěšné kvalifikaci a dle vylosovaného pořadí. Závodník má povoleno použít rukavice, bandáže, opasek, pevnou obuv (doporučeno), použít pomůcky pro pevný úchop není povoleno (trhačky, háky). Závodník je povinen sledovat celý průběh závodu a být na místě startu, ihned po vyzvání se dostaví k provedení disciplín (nepřítomnost či zdržování je důvod k vyloučení se závodu). Silový pětiboj se vykonává v jednom časovém intervalu, kdy je závodníkovi měřen celkový čas všech pěti disciplín v pořadí:

 • Nesení urglu (dřevěné stojiny o váze do 100 kg / 50 kg)
  Jasanová kulatina je nesena přes rameno na vzdálenost 10 m. Závodník ji bez pomoci ukládá přes rameno, transportuje na danou vzdálenost a pokládá - nezahazuje.

 • Mlata palicí
  Závodník libovolným způsobem přetlouká pět dřevěných prvků po určených dráhách.

 • Tlačení a tažení důlního vozíku
  Závodník tlačením přemístí důlní vozík po dráze 5 m do koncového bodu a následně ho tahem vrátí do výchozího bodu.

 • Běh s pytlem
  Závodník libovolným úchopem přenese pytel o váze 50 / 25 kg na vzdálenost 10 m. Pytel odkládá - neodhazuje.

 • Hod bazaltem
  Závodník autovým hodem přemisťuje kámen na vytyčené místo ve vzdálenosti 5 m.
Kategorie
 • muži
 • ženy
 • masters muži a ženy 40+ (podle roku narození)


Army test

Army test je určen pro děti i dospělé od 6 do 60 let a skládá se z pěti disciplín. Army test je sportovní aktivita, která zábavnou formou přibližuje, že vojáci kromě jiných dovedností musí mít i vysokou fyzickou zdatnost. Hodnocení pro děti je nastaveno tak, aby většina dětí test úspěšně zvládla. Army test probíhá pod záštitou Asociace pro podporu aktivní zálohy a jejich instruktorů.

Více informací k Army testu najdete na stránkách srdceastit.cz a facebookovém profilu Army test.


Log lift o pohár starosty obce

Bude se jednat o zdvih klády na počet opakování v časovém limitu 1 minuty. Tato volná soutěžní disciplína je jen pro registrované do 18. dubna 2018 (bez kvalifikačního běhu a bez úhrady startovného). Dodatečný start při volných kapacitách bude za úhradu startovného 100 Kč.

Závodník bude zvážen (ve startovním - s obuví, páskem atd.) a udá svůj věk (rok narození). Výsledek bude vypočítán dle platných váhových a věkových koeficientů (Malone / Meltzer + Forest, Wilks).

Pro tuto disciplínu upravená kláda se zvedá obouruč, z výchozí pozice ze země nad hlavu do propnutých paží. Důsledným dotykem země se pokračuje do dalšího zdvihu.


Startovné

Startovné je hrazeno na místě v den startu pro 1959 Hornický pětiboj, popřípadě Log lift. Při registraci na e-mailu do 18. dubna 2018 činí 200 Kč. V registraci je nutno uvést celé jméno a kategorii či závod. Při registraci v den startu bude startovné 300 Kč. Army test je bez úhrady.

Harmonogram

 • 12:00 - 12:50 prezentace
 • 12:50 - 13:00 zahájení, seznámení s okruhem běhu
 • 13:05 - 13:30 běžecký závod, Army test
 • 14:00 - 00:00 pětiboj + Log lift + Army test
 • 00:00 vyhodnocení a vyhlášení
Další informace o celé akci naleznete na Facebooku SK Spartan Radonice.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 112 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Marczus (11:41) • Nebudu již rozebírat úroveň soutěží Španěla a Američana, to je snad každému jasné. Jen...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Marczus (11:21) • Ano, v podstatě to jsou větší pohárovky, nicméně jsou však dosti nezanedbatelným příjme...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Hockey1000 (21:45) • V tom všem špatným, co rozchod IFBB jedna a IFBB dva znamenal, je vznik Elite Pro soutě...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Pekami (20:49) • Ty jo... jestli je pro tebe 10k dolarů kapesný. Ano sice je to `třetí liga`, ale funguj...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
R_K (20:16) • Tomas perfektne pripraveny, ale ta uroven profi souteze, katastrofa. To je jak amatersk...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra