Reklama:

Winter Gladiator Race 2018: Pevnost Josefov Gladiátorům sluší

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

[Tisková zpráva] Závody Gladiator Race se po celé České republice konají v různých lokalitách už od roku 2014, ale je jedno místo, které je opravdu specifické.

Pevnostní město Josefov dne 9. - 10. února 2018 již druhý rok po sobě hostilo zimní Inov-8 Winter Gladiator Race. Závod se konal pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána, Ph.D., a starosty města Jaroměře Ing. Jiřího Klepsy. To, že je toto místo opravdu jedinečné, potvrzuje obrovský zájem účastníků nejen z Česka, ale i z Polska, Slovenska nebo Německa.

V pátek více než 250 závodníků pokořilo 4km trať historicky prvního nočního zimního závodu v ČR Winter Night Gladiator Race s více než 15 překážkami. Unikátní atmosféru pevnostního města Josefov ještě umocnily noční scenérie za svitu čelovek. V mužích vyhrál Petr Vinický a nejrychlejší ženou byla Petra Veselá.

Kalendář překážkových závodů 2018

Sobota začala závodem Winter Kids Gladiator Race. Pro děti se jednalo o premiérový zimní závod ve dvou kategoriích. Nově se pro sezónu 2018 běhají dvě vzdálenosti - 1 km a 7+ překážek pro menší děti a 2 km a 12 překážek pro ty starší. Více než 250 dětí si odneslo atraktivní medaile ve stejném designu jako dospělí, pouze v menší velikosti.

V 10:15 pak vypuknul hlavní závod Winter Gladiator Race. Na trati dlouhé téměř 7 km s 27 překážkami se muselo více než 1000 závodníků vypořádat s teplotou pod nulou, průběhem řekou po pás, plazením pod ostnatým drátem do strmého bahnitého svahu i s celou řadou dalších nástrah. Trasa závodu tentokrát vedla zcela novými prostorami pevnosti Josefov, závodníky zavedla do nových částí špitálu i podzemních kasemat, nikdy předtím nevyužitých. Absolutní vítězkou v ženách byla hlavní favoritka závodu, ostřílená Zuzana Kocumová, a papírové předpoklady potvrdil i Tomáš Tvrdík, celkově nejrychlejší muž.

Komfort diváků i závodníků zajišťoval catering a vytápěný stan, stejně jako zázemí zděné vytápěné budovy pro převlékárny a registrace. Ve stánku Inov-8 byly k zapůjčení speciální závodní boty Inov-8, ke koupi pak nejnovější modely. Gladiator Race představila novou kolekci merchandisingu, společnost Gatorade se pak v roli partnera postarala o teplý iontový nápoj na trati i při doběhu v cíli. Další novinkou, kterou si závodníci pochvalovali, bylo masírování zdarma emulzemi od firmy Alpa a také zázemí stánku Corny s možností dobití telefonu a teplého čaje zdarma.

V Josefově u Jaroměře zkrátka našla Gladiator Race opravdu domácí prostředí. Pevnost Josefov je bytelný kabát, který takovémuto typu závodu sedne jako ulitý. Za vstřícný přístup organizátoři děkují především městu Jaroměř, ale závod by nebylo možné realizovat bez pomoci místních sdružení jako například Městský kulturní spolek (zaměstnanci Bastion I), Ochránci památek pevnosti Josefov, Sbor dobrovolných hasičů Josefov, Sokol Josefov.

Další závody série Gladiator Race Triumphalis se uskuteční na tankodromu v Milovicích ve dnech 4. - 6. května 2018.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 78 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Marczus (11:41) • Nebudu již rozebírat úroveň soutěží Španěla a Američana, to je snad každému jasné. Jen...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Marczus (11:21) • Ano, v podstatě to jsou větší pohárovky, nicméně jsou však dosti nezanedbatelným příjme...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Hockey1000 (21:45) • V tom všem špatným, co rozchod IFBB jedna a IFBB dva znamenal, je vznik Elite Pro soutě...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Pekami (20:49) • Ty jo... jestli je pro tebe 10k dolarů kapesný. Ano sice je to `třetí liga`, ale funguj...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
R_K (20:16) • Tomas perfektne pripraveny, ale ta uroven profi souteze, katastrofa. To je jak amatersk...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra