Reklama:

Petr Weinlich: Ptejte se mě... Odpovědi (IV.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Zeptejte se Petra Weinlicha
Petr Weinlich: Odpovědi I.
Petr Weinlich: Odpovědi II.
Petr Weinlich: Odpovědi III.
Zeptejte se osobností

V rubrice určené pro osobnosti našich sportů "Ptejte se mě, na co chcete, já, na co chci, odpovím" dostáváte možnost položit jakýkoli zvídavý dotaz, který Vás napadne. Jednou z osobností pro Vaše dotazy se stal vicemistr světa v kulturistice a úspěšný trenér Petr Weinlich.

Doposud jste mohli zavalit otázkami i silového trojbojaře a úspěšného reprezentanta České republiky Milana Špingla (odpovědi první, druhé, třetí a čtvrté) a profesionálního rozhodčího IFBB a bývalého reprezentanta Vjačeslava Vinogradova, u něhož již byla tato rubrika uzavřena (jeho odpovědi jste již mohli pročítat v šesti dílech - první, druhá, třetí, čtvrtá, pátá a šestá část). Nejnovějším přírůstkem pro Vaše dotazy se stal Pavel Vacek, reprezentant ČR v kulturistice a PR manažer firmy Extrifit (ptát se můžete zde).

Dnes Vám nabízíme čtvrtý přehled odpovědí trenéra a majitele Sportstudia Prima Petra Weinlicha, první jste již mohli pročíst v tomto článku, druhý zde, třetí zde.

Pokud byste mu chtěli i Vy položit nějaký dotaz, můžete tak učinit prostřednictvím formuláře v úvodním článku. Petr je spontánní, velice přímý a otevřený. Co si myslí, to také řekne.

Stejně jako ostatní osobnosti této rubriky vybral i Petr trojici čtenářů, která se může těšit na fotografii s jeho vlastnoručním podpisem. Dnešními šťastlivci jsou Vlastimil Brabec, Standa a Franta Lich. Gratulujeme.


Rady...
MARTIN
CHALOUPKA
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat ohledně užívání prohormonů a SARM. Dělám kulturistiku a chtěl bych opět nějaký progres. Je mi 39 let a rád bych vyzkoušel některý z produktů, ale nevím, koho se zeptat na podrobnosti. Předem děkuji.
ROZHODNĚ bych ti to nedoporučil. ANI NÁHODOU. Drtivá většina všech těchto produktů jsou falzifikáty - 99 %. A bůhví, co je v tom doopravdy. Pro progres bych si našel jinou "podporu" - cvič, jez, odpočívej.

PATRIK
HIRŠ
Zdravím, Petře, spoustu lidí včetně mě občas trápí bolesti ramen. Je mi jasné, že konkrétně se přes internet špatně radí, měl byste ale alespoň nějaká obecná doporučení, na co klást důraz a čeho se naopak v tréninku v souvislosti s tím vyvarovat?
S rameny máme dřív nebo později problémy každý. :-( Co bych ti doporučil? 1) Vhodné oblečení - nátělníky apod. přenechej jiným, ať jsou ramena v teple. 2) Vhodné a důkladné rozcvičení - připravit ramena na výkon, s důrazem na rotátory manžet. 3) Vhodně zvolené cviky podle místa bolesti. Zkus potlačit ego - zvaž cviky a váhy a přemýšlej o svalech. 4) Regenerace - doporučil bych 1x týdně cvičení s fyzioterapeutem, naučí tě spoustu "fíglů". 5) 1x týdně vířivka 6) Chraň si ramena a přemýšlej i o volném čase - prochladnutí při spánku a otevřeném oknu, poloha při spaní apod.

FRANTA
LICH
Jaký máte názor na použití pásku v kulturistickém tréninku? Rozšíří se mi bez něj pas, nebo jde o mýtus? Používáte ho sám?
Pásek jsem neměl tak 15 let. :-) Obecně nedoporučuji. Na které cviky? Proč? Co dělá? Zpevňuje? Nahrazuje sílu trupu? Ale já chci pevné core! Takže ho nepotřebuji. Chápu a respektuji pro vrcholové závodníky v cílené přípravě - dřep, mrtvý tah, ale jinak v podstatě ne a pro běžné cvičence NE. Zvolím si raději vhodnější, efektivnější cvik. Dneska jsou možnosti ve fitkách úplně někde jinde. A rozšiřování pasu? Stahovat se páskem mi připadá hodně ujeté. Radši kontroluj dýchání a cvič core. Zvol vhodné cviky.

MAJKA
ELIAŠOVÁ
Ahoj. Chcem sa ťa opýtať na radu, ako postupovať pri veľkom pretrénovaní? Týka sa to presne tej najväčšej partie - nôh. Žiaľ moje telo reaguje už úplne inak. Diéta, ktorú som začala, nemala žiaden progress, telo ma nepočúvalo, skôr som stagnovala, ak ešte viac nepribrala... Bolesť nôh, únava, ťažké nohy, zlý spánok. Prosím o radu, čím sa riadiť (okrem toho, že chcem tréning vypustiť na týždeň určite), aké suplementy alebo niečo, čo by mi mohlo dopomôcť k čo najlepšej a najrýchlejšej regenerácii. Sú vhodné masáže? Ďakujem ti veľmi pekne. Majka.
Po 8 - 10 týdnech tréninku je týden odpočinku více než žádoucí. Klidně 14 dní. To zaprvé. Velké přetrénování? Záleží na stupni přetrénování a Vašem celkovém stavu. Jak jste se stravovala, jak dlouho a jak jste cvičila. Určitě by byl vhodný i krevní obraz. Pracovat s jídelníčkem. Zohlednit příjem B:T:S, vitamínů, minerálů a stejně tak i nenutritivní složky stravy. Pitný režim. Vířivka, masáže jednoznačně ano. Suplementy? Obecně all-in formule typu One Stop Extreme nebo Native, ale to je individuální. Věnujte se odpočinku stejně jako tréninku. Sakra, svaly přece rostou v odpočinku, ne? :-)


Osobní...
MAREK
Ahoj, Petře, uvidíme tě ještě někdy na pódiu? Plánuješ závodit? Třeba v masters. Když už vylezl i Vacek.
Ne. Nikdy.

PIŠTA.B
Čau. Koho z dnešních našich profi považuješ za nejnadějnějšího na nějaké dobré výsledky? Co to sleduji, tak Vaše doby mi přijdou lepší, bylo víc estetiky a míň profi. Když byl někdo profesionál, byl to někdo. Měj se.
Hrozně držím palce Milanovi Šádkovi. Pozval jsem ho k nám na seminář pro kluky a udělal na mne velký dojem. Je to super kluk. Když mu vydrží zdraví, tak to vidím hodně daleko. Už léta je TOP Lukáš Osladil. Klobouk dolů, že si tak dlouho dokáže držet motivaci a chuť. A zlepšovat se. Ale naše nedostižná jednička byl Pavel Jablonický. V době, ve které závodil, proti komu závodil a jaké výsledky dosáhl. PECKA. HOWGH. "Naše" doby nemůžeš srovnávat, byly úplně jiné podmínky na přípravu, bylo to o dost snazší než teď. A vrchol české kulturistiky obecně byl, myslím, v 80. - 90. letech. Na ty podmínky měli chlapi svaly jako hrom. A ta kvalita. Teď jsem měl v ruce od p. Rauchera starou ročenku - Minařík, Holič, Uríček, Žemba, Dudarec...

MIRDA
Fungujete někde jako trenér? Dá se na Vás obrátit i jako běžný člověk, nebo máte jenom třeba svěřence jakože na závody?
99 % kluků a holek, kterým "radím" s tréninkem a jídlem, nezávodí. Závodníkům se spíš vyhýbám. Potkáte mne u mne ve fitness v Karlových Varech.

TOMÁŠ
SKOUPÝ
Zajímalo by mě, jak se stavíte k tomu novému nastavení v kulturistice. Zajímal by mě Váš názor na to. To rozdělení na dvě federace z původní jedné IFBB. Kdybyste teď závodil nebo to bylo ve Vaší době taky, tak do které byste šel? Co si myslíte, která je lepší? Prosím klady a zápory. A kdybyste byl profík, tak byste dal Elite, nebo tu, co je teď jakože Manion? Dík za názor.
Pro závodníky je to super - možnost závodit, v klidu se připravit. Pro mne jako pro diváka je to na prd. Líbily by mi závody v jedné asociaci. Chtěl bych v jedné kategorii Osladila, Šádka, Hájka, Koritenského, Kašpara, Turka. Ať mi přechází zrak a nevím, kam koukat. Jako když byla kategorie do 174 cm Jablonický, Minařík, Kus, Holič, Jastrzebski apod. Pro mne je vrchol Olympie. Ale jestli se chcete kulturistikou živit, musíte si najít cestu sám - PR, semináře, závody, není to jednoduché. Není jedna správná odpověď. Je to o zázemí a financích. Jsou různé cesty a pro každého je akceptovatelná jiná.

STANISLAV
Dobrý den, proč nemáte taky video tady na webu, myslím, že by to bylo zajímavé a poučné. Šlo by to zařídit? Děkuji.
Děkuji za názor, ale prozatím ne.

KÁJA
HERCHL
Jak se Vám líbila letošní Olympie? Souhlasil jste s výsledkem? Naplňuje Phil Heath Vaše představy o ideálním kulturistovi, nebo si ho představujete jinak? Jakého máte případně Vy osobně favorita?
Budu za kacíře a řeknu, že jsem z toho nějak poprděný nebyl. Nějak se to dostalo někam, kde mě to neoslovuje. Letos se mi nejvíc líbil v 212 Hadi Choopan a jeho "souboj" s "Flexem" Lewisem. Chybí mi osobnosti typu Dorian Yates, Ronnie Coleman, Lee Haney, Lee Labrada, Gary Strydom, Rich Gaspari, Shawn Ray, Andreas Munzer a tak... a ty jejich volné sestavy... wow. Asi budu starý. :-) Teď je to taková nuda o ničem.

RADEK-Š
Ahoj! Vím, že jsi vicemistr světa. Na kolik peněz tehdy vyšlo tam jet? Pomáhal vám s tím tehdy někdo, nebo jste si to taky museli platit sami? Měl jsi sponzora? A co jsi měl v přípravě? Lišilo se oproti teď složení jídla a trénink? Můžeš porovnávat se současnými, tak se ptám, kam a jestli se to posunulo. Asi nebyla taková nabídka suplementů, ne?
V naší době ještě ten, koho vybrala nominační komise, měl vše hrazené. A jen tak sám se nikam moc jet nedalo, vždy to bylo přes svaz kulturistiky. Poslední rok 2003 mě podporovala firma Nutrend. A přípravy byly stejné jako teď - maximální úsilí a snaha uspět. Makat a makat. Myslím, že to tak děláme všichni v tomhle sportu. Suplementy byly plus minus to samé. Na porovnání tehdejší a současné přípravy se spíš můžeš zeptat třeba Ríši Čady nebo Martina Dajče či Radka Čejky. Ti budou mít čerstvé osobní zážitky. Nebo třeba Tomáše Bureše.

MICHAL
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, na jakou úroveň se podle Vašeho názoru lze v kulturistice vypracovat naturálně a úspěšně závodit, řekněme tedy umístění například v první pětce.
Vymýšlím diplomatickou odpověď. :-) První pětka? Na jaké úrovni? Okrsky, kraj, Čechy, republika? Jo, ony vlastně už jsou rovnou Čechy... Takže v konkurenci 10 závodníků to vidím tak 7. - 10. místo. Spíš 8. - 10. Kdybys byl od přírody postavený, jako byl třeba Tomáš Pavíza, tak 5. - 6.

TONDA
KOŠAR
Jak se díváte na rozdělení federace IFBB a vznik Elite profíků? Myslíte, že se můžou časem stát kvalitou konkurenceschopní borcům ze "staré" IFBB, nebo to bude vždycky jenom taková druhá liga, jako teď bývala třeba NABBA?
Je to pro spoustu kluků a holek obrovská možnost, jak moci dělat podle svého svůj vyvolený sport - v klidu se připravit, užívat si to. Myslím, že je to obrovská příležitost pro comeback kulturistiky, ale je ve hvězdách, jak to dopadne. Uvidíme, jak dlouho vydrží peníze v zákulisí. Vezměte si, jaký byl obrovský progres tohohle sportu u nás díky p. Speychalovi a EVLS. A jak to vypadá teď? A TOHLE bude ještě ve větším.

VLASTIMIL
BRABEC
Ahoj, Petře, jmenuji se Vlastimil Brabec a jsem z Chotěšova u Plzně. Chci se zeptat, jsi to ty, co jste bydleli tady v Chotěšove a tvůj táta jezdil v pekárně a autobusem? Jestli ano, nepamatuješ si na mě? Díky za odpověď a ať se ti daří.
Dobrý den, ano, bydleli a tatí jezdil u pekáren a autobusem. :-) Pamatuji se, že měl tatí kamaráda - pana Brabce. Ale já osobně si bohužel nevzpomínám, je to 40 let. Vám také, pane Brabec.


AS...
STANDA
Dobrý den, rád bych se zeptal, kolik je možné přibrat čisté svaloviny za rok bez dopingu. Děkuji.
Něco jiného je začátečník a něco jiného je středně či více pokročilý či komplexní závodník. Hrozně záleží na genetice a váhové kategorii. Ale vezmi si 200g steak a dej si ho na každý biceps. A další na triceps. Takže přibereš 800 g čisté svaloviny a máš ruce jako kráva! Chci tím říct, že kilo může být hrozně moc a stejně tak 3 nebo 5. Takže pozpátku. U komplexního závodníka může být 1 kilogram velmi výrazný. Středně pokročilý klidně 3 - 5 kg a začátečník i víc. Je to hrozně individuální.

DAVID
KOTORA
Dobrý den, jaký byl Váš první cyklus AS? A Vaše dojmy.
Nevzpomínám si, ale určitě jsem měl oči navrch hlavy, byl oteklý jako kopací míč a výsledek žádný. :-)

KAREL
Dobrý den, prosím o radu, kdy během dne brát oxandrolon. Děkuji.
Neber to, na 99,99 % je to FAKE.


Otázky čtenářů ze Slovenska byly ponechány v původním znění.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

14.03.15:35thunderx - tolka naivita....
14.03.06:59johny c - Na jakou úroveň se dá vypracovat naturálně? Co třeba na úr..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Hockey1000 (21:45) • V tom všem špatným, co rozchod IFBB jedna a IFBB dva znamenal, je vznik Elite Pro soutě...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Pekami (20:49) • Ty jo... jestli je pro tebe 10k dolarů kapesný. Ano sice je to `třetí liga`, ale funguj...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
R_K (20:16) • Tomas perfektne pripraveny, ale ta uroven profi souteze, katastrofa. To je jak amatersk...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Bastrigulifiguli (15:19) • Nechem hejtit ale je to divne. Tomas Kaspar v IFBB Jima Maniona sa umiestnoval v druhej...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
marek44 (15:16) • Musim povedat ze elite pro je zatial velkym sklamanim, hociktory amatersky Diamond ma r...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra