Reklama:

Cody Montgomery mění kategorii

12.665 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Míří Regan Grimes do kategorie classic physique?
Třiadvacetiletý Američan Cody Montgomery se stal po svém kanadském vrstevníkovi Reganu Grimesovi v krátké době dalším mladým profesionálním kulturistou, který se rozhodl přestoupit do kategorie classic physique. Zatímco v případě Grimese, který se o tomto kroku zmínil pouze na sociálních sítích, se na podrobnější vyjádření ještě čeká (a s ohledem na jeho současnou hmotnost 125 kg se přestup do kategorie classic physique pořád zdá trochu neuvěřitelný), Montgomery se o svém záměru dopodrobna rozhovořil ve středu při interview s bývalým amatérským kulturistou a současnou tváří magazínu RxMuscle.com Davem Palumbem.

Cody připomněl, že naposledy závodil v roce 2016, kdy si na Arnold Classic a Arnold Classic Australia v kulturistice mužů open připsal své první profesionální starty v profesionální lize IFBB Jima Maniona, a svěřil se, že s tím, jak na obou soutěžích vypadal, byl spokojený. Jediným, v čem na své soupeře ztrácel, bylo množství svalové hmoty. Pro nejbližší měsíce po soutěži proto plánoval, že na objemech bude dále pracovat. Pak jej ale život zavedl na jinou cestu. Na podzim roku 2016 zjistil, že je jeho přítelkyně těhotná, v červenci 2017 se mu narodil syn a v pouhých dvaadvaceti letech se stal otcem.

Cody Montgomery na Arnold Classic 2016

Volba přestoupit do kategorie classic physique mu za těchto okolností podle jeho slov umožní vnést do života větší rovnováhu a nevěnovat se pouze bodybuildingu. Cody se navíc netají, že měl vždy rád připravenost, a myslí si, že právě po stránce připravenosti nyní bude moci naplnit svůj potenciál, když se konečně nebude muset soustředit pouze na to, aby byl na pódiu dost mohutný. Jak tomu tak bývá, k Montgomeryho rozhodnutí změnit kategorii přispěla i celá řada dalších faktorů. Netají se tím, že se mu nelíbí, jak se z profesionální kulturistiky stala přehlídka monster, a on zkrátka nemá takovou kostru, aby mohl svou soutěžní hmotnost tlačit někam ke 127 kg. Kulturistika mužů open jde dle jeho názoru v současnosti prostě jiným směrem než on a nechce, aby mu kulturistika definovala život, když naopak on chce definovat kulturistiku.

Podstatnou jsou pro něj také otázky zdraví a peněz. Teď když má rodinu, cítí větší zodpovědnost. Výrazně jej zasáhla zpráva o smrti kolegy z Manionovy profesionální ligy IFBB Dallase McCarvera, který vloni v srpnu tento svět opustil ve věku pouhých šestadvaceti let. Cody tu však chce být pro svého syna a chce být dlouho fit. Stejně tak myslí, že po boku masivních borců v kulturistice mužů open nemůže ihned pomýšlet na úspěch, a on si nechce dovolit stáhnout se na několik let do ústraní a budovat objemy či výsledkově pouze paběrkovat. Situace na scéně v současnosti zkrátka není taková, aby jej za těchto okolností nějaký sponzor výrazněji finančně podporoval. V případě kategorie classic physique naopak věří, že by v ní mohl být úspěšný hned a sponzory si udržet.

Cody Montgomery na NPC Teen Nationals 2013

Zda tomu tak bude, se ukáže už během jara, kdy Cody v kategorii classic physique plánuje mezi profíky nastoupit ke svým prvním soutěžím. S výškou kolem 173 cm u něj přitom milimetry budou rozhodovat o tom, zda pro něj hmotnostní limit classic physique bude činit 87, nebo 90,5 kg. Kolem 90 kg mimochodem na závodech vážil naposledy v roce 2013, kdy vybojoval své druhé absolutní vítězství na NPC Teen Nationals. Montgomery už od svých kulturistických začátků platil za ambiciózního závodníka a na tom se, zdá se, nic nemění ani s jeho přestupem do classic physique. Nikterak totiž neskrývá, že pokud by se letos nekvalifikoval k účasti na Classic Physique Olympia, považoval by to za neúspěch a zklamaní.

Cody zároveň dodává, že v kategorii classic physique nemusí zůstat navždy a jednoho dne se může mezi kulturisty z kategorie open vrátit. Pro tuto chvíli a jeho nejbližší budoucnost je ale podle jeho názoru classic physique tou nejlepší volbou.


Zdroj:
www.RxMuscle.com

Foto (1 až 4):
www.npcnewsonline.com / Dan Ray

Foto (5 až 8):
www.eastlabs.sk / Igor Kopček


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra