Reklama:

Překážkové závody:
Geroy - představení

14.075 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Kalendář překážkových závodů pro rok 2018
Geroy je vcelku rozšířené křestní jméno, a dokonce i příjmení. Jmenují se tak alba metalových kapel i sportovní týmy. Bude to asi tím, že Geroy znamená rusky hrdina.

Dovolte mi tedy, abych Vám představil hrdinský běh. Hrdinský překážkový běh, na kterém se hledá ten jediný hrdina, který překoná všechny překážky a bude nejrychlejší z širokého i blízkého okolí.

Jde o další z extrémních překážkových závodů, které spatřily světlo světa v sezóně 2017, osvědčily se, a tak rozjíždějí sezónu další.

Typy závodů

Geroy pořádá pouze jeden hlavní závod o délce 6,5 km a s 20 a více překážkami. Pro rok 2018 je tedy jen jediná šance - zajet do Přerova a užít si to. Odměnou za závod je originální placka na krk (ne bramborová, ale kovová) a zážitek možná i na celý život.

Pro koho je závod určen

Člověk nemusí být žádný hrdina, hrdinu z něj teprve udělá závod. Účastnit se může široká veřejnost. Trať není zase tak dlouhá, aby nemohla být použita jako startovní bod při zvedání se z gauče. Na své si přijdou na juniorské trati i mladší závodníci.

Co závodníky čeká

Čím dříve se registrujete, tím nižší bude cena startovného. Ta je odstupňována podle termínu přihlášení na 600, 700, 800 a 1000 Kč. Závodit můžete jako jednotlivec či ve dvoučlenných a čtyřčlenných týmech. Je samozřejmostí, že týmová cena registrace je výhodnější, takže tvořte týmy a množte se (čtyřčlenné týmy to mají levnější než dvoučlenné).

Jako zázemí slouží řeka Bečva. Můžete si ulovit rybu k snědku (pokud tedy máte rybářský lístek) a smýt v ní ze sebe pot, krev a bláto. Samozřejmostí je sociální zařízení i se sprchami. Těšit se můžete na doprovodné kulturní akce.

Běh

Běhu se nevyhnete. Hrdinou se přeci nemůže stát ten, kdo to vezme jako turistický výlet, ne? První ročník vyhrál Ivo Vrba s časem 35 minut a 40 vteřin. Nejrychlejší slečnou, dívkou nebo paní byla Dita Zbořilová s časem 52 minut a 46 vteřin. Takže žádný nepřekonatelný závod.

Překážky

Pokud se Vám na překážkách nebude dařit, budete muset angličákovat, a to po dvaceti kouskách za každou nesplněnou překážku. U závodu asistují i hasiči, ale ne kvůli hašení požárů, ale kvůli chlazení závodníků. Je jen na Vás, jestli to berete jako překážku, anebo podporu na trati.

A co na trati potkáte za překážky?

  • šplh na laně
  • přebíhání klády
  • brodění ve vodě
  • ručkování
  • plazení v bahně pod ostnatým drátem
  • přelézání zavěšené sítě
  • stěna z pneumatik

Voda, oheň, země (spíše bláto), vzduch. Se všemi čtyřmi živly budete muset svést boj. Organizátoři slibují zažití extrému, překonávání limitů (nebojte, ne na bankovním účtu) a vystoupení z komfortní zóny. Takže kdo nevěří, ať tam běží. Geroy.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra