Reklama:

Překážkové závody:
Excalibur Race - představení

7.451 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Kalendář překážkových závodů pro rok 2018
Na tuzemské scéně se objevují překážkové závody skoro jako houby po dešti. Některé vydrží, jiné to zabalí po prvním závodě a některým se to přes prvotní sebejistotu nepodaří dotáhnout ani k prvnímu realizovanému závodu.

Zároveň ani již zavedení organizátoři to nemají v rostoucí konkurenci jednoduché, a tak není výjimkou přesouvání či rovnou rušení termínů.

Jedním z nových závodů je Excalibur Race. Světlo světa spatřila v roce 2017, kdy uspořádala dva úvodní závody v Mladých Bukách na úpatí Krkonoš a ve Vranově u Brna. A v roce 2018 plánuje závodů více.

Tato série sází na rozmanitý terén, ze kterého vyždímají, co se dá, a i to, co se nedá. Organizátoři nejsou žádní zelenáči, ale úspěšní pořadatelé závodů v motocrossu. Vědí tedy, jak na to, a důkazem jsou spokojení závodníci.

Pro koho je závod určen

Závody jsou určeny pro širokou veřejnost a i dětští závodníci si přijdou na své. Každý však musí podle svých sil odhadnout, na jakou trať se vydá. Závodit můžete sami jako jednotlivci, dvojice i čtveřice, nesmíšené i smíšené (teď tím nemyslím listnaté a jehličnaté).

Typy závodů

U překážkových závodů bývá pravidlem více obtížnostních tratí, aby si vybrali začínající i pokročilí závodníci. Nejinak je tomu i u Excalibur Race.

Sky

Jedná se o lehčí variantu pro začátečníky. Trať je o minimální délce 6 km a najdete na ní minimálně 23 překážek. To však neznamená, že by šlo o pouhou procházku.

Hell

Zkušenější závodníci poměřují síly na 10 a více km s minimálně 32 překážkami.

Pokud závodníci absolvují obě varianty tratě, dostanou medaile, které do sebe zapadají a tvoří tak jednu velkou. Zároveň mají pořadatelé pro vítěze připravené hodnotné ceny. V roce 2017 to byla třeba vstupenka na překážkový závod série Toughest v Oslu (takže vlastně takový danajský dar) či zapůjčení automobilu na víkend.

Co závodníky čeká

Podle času registrace je odstupňována výše startovného. Kdo nestihne on-line registraci, může si startovné zakoupit i na místě závodu. Ceny se pohybují od 700 a 800 Kč (Sky a Hell) až po 1050 a 1150 Kč pro jednotlivce. Jestli jste velká závodní parta, tak můžete využít množstevní slevy. Od 5 do 9 členů je to 10 % a od 10 výše je to 15 % z ceny startovného. Pokud budete mít štěstí, můžete startovné najít i na slevových portálech.

Občerstvovací stanice jsou na vysoké úrovni. Osvěží Vás voda či iontové nápoje, nakopnou energetické gely a zakousnete se do melounů, banánů či koblih. Při nesplnění překážky se můžete těšit na 20 trestných angličáků.

Čas je měřen pomocí čipu a start je intervalový. V zázemí naleznete vše potřebné. WC, parkování, sprchy, šatny, a to zdarma.

Běh

Trať je založena na rozmanitosti přírody, takže nečekejte dlouhé rovinky a mírné kopečky. Půjde nahoru, dolů, nahoru a zase dolů. Velkým plusem je třeba v Bukách řeka Úpa, kde budete kvůli její teplotě úpět. A pokud voda nebude dost ledová, tak se těšte na kontejner ledové tříště.

Překážky

  • přelézání pneumatik na provazech
  • nošení pneumatiky
  • přelézání klády v pneumatikách (pneumatiky jsou na kládě jako korálky, nikdo Vás do pneumatiky cpát nebude)
  • šplh na laně
  • hod oštěpem
  • přelézání sítě
  • brodění

Nečekejte, že jednou z překážek bude tahání bájného meče z kamene. Excalibur zde nehledejte. Aspoň se nemusíme bát, že bychom fušovali do řemesla Artušovi, a nemusíme mít strach z Merlinovy pomsty.

Excalibur Race má každopádně do světa překážkových závodů po první sezóně dobře našlápnuto a druhá sezóna ukáže, zda se zpráva o jejích kvalitách roznesla mezi závodníky.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra