Reklama:

Pavel Vacek: Ptejte se mě, na co chcete, já, na co chci, odpovím

47.366 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


Možnost pokládání dotazů Pavlovi již byla ukončena.


Naše rubrika Vám přináší možnost zeptat se přímo osobností, na cokoli chcete. Nebojte se položit dotazy o všem, co Vás zajímá, ale i otázky netradiční a neobvyklé. Věřím, že se naše osobnosti nebudou zdráhat většině zvídavých čtenářů odpovědět, ač si samozřejmě budou moci samy vybrat, jak již naznačuje název rubriky.

Do současné chvíle máte příležitost zeptat se bývalého úspěšného reprezentanta v klasické kulturistice a současného profesionálního rozhodčího Slávka Vinogradova, úspěšného reprezentanta v silovém trojboji a bench-pressu a současně funkcionáře Českého svazu silového trojboje Milana Špingla a Petra Weinlicha, vicemistra světa v kulturistice.

Odpovědi jsou zveřejňovány po větších celcích v článcích, přehled osobností (i jejich odpovědí), které můžete zpovídat, najdete zde.

Postupně budou do rubriky osobnosti našich sportů přibývat, dnešním dnem ji rozšiřuje Pavel Vacek, dlouholetý a zkušený závodník v kategorii kulturistiky, kterého můžete zahltit všetečnými dotazy také o Extrifitu, do jehož chodu je jako manažer dobře zasvěcen. Více o sobě již prozradí sám v přiloženém textu.


Pavel Vacek

Dostal jsem od redakce Ronnie.cz nabídku, zda nechci přispívat do rubriky Ptejte se, na co chcete, já Vám možná odpovím... Nebo tak nějak. Podmínkou bylo, že musím o sobě napsat, jaký jsem kabrňák a proč by se mě měl vůbec někdo na něco ptát. A to je vskutku oříšek. Přestože jsem napsal již k tisícovce článků vztahujících se k tématice kulturistiky a fitness, napsat svůj vlastní nekrolog mi zkrátka nejde. Proto svou sportovní dráhu uvedu jen v bodech.

V juniorech mě porážel Richard Čada, tak jsem končil na MČR druhý a třetí. Jen co jsem vylezl z vojny, trochu se pokoukal po světě a začal mít trochu svaly, zjevil se Tomáš Bureš, který mě porazil na MČR, Promil Cupu a v Belgii, kde jsem končil za jeho zády. Na MČR se mezi nás vetřel ještě Tomáš Kašpar. Na podzim se mu moc asi závodit nechtělo, tak jsem vyhrál několik pohárovek, z nichž Promil Cup, Čelákovice, které mezitím asi 10x změnily název, jsem párkrát vyhrál i absolutně. Nicméně jak jsem se domákl, že Burák je o centimetr nižší, utekl jsem do NABBY. Ta v krizových letech 2004 - 2007 nabízela nejvyšší úroveň soutěžení a závodila zde tehdejší kompletní špička. Krizových nejen pro SKFČR, ale i IFBB, kterou ještě nenapadlo pořádat Arnoldy a Diamondy, aby mohla jisté věci trochu ošolíchat, a tak si outovala jednoho závodníka za druhým. A protože Burák sbíral medaile a tituly v nabbácké kategorii do 178 cm, na mě zbyly placky o kategorii výš. (Normálně měřím taky 178 cm, ale před soutěží jsem si vždy nechal ztvrdnout paty, takže jsem o pár milimetrů povyrostl.)

Na MS NABBA jsem tedy získal stříbro, když v mém porážení za Bureše zaskočil další z řady budoucích profíků, lezoucích k vrcholu po mých méně svalnatých zádech, Mariusz Dohne. Na Mr. Universe pak bronz. Závodění v NABBA bylo fajn, potkal jsem se tam s Vojtou Koritenským, Slávu Bednáře už jsem znal déle, sváděl souboj koncepcí postav s Radkem Loncem, byl tam i Petr Vaniš, Katka Kyptová, Kája Borkovcová se svým pozdějším manželem, Martin Holub, se kterým jsem pořádal svůj první Extrifit Cup, několikrát zmíněný Tomáš Bureš a mnoho dalších skvělých závodníků. Pak IFBB vynalezla Arnolda ve Španělsku a celé osazenstvo NABBY uteklo zpátky.

Já už radši běžel jen za dcerou, která se mi narodila v přípravě na MS NABBA, a já už tak nějak cítil, že to není úplně ono, když máte dávat prachy do přípravy na úkor sunaru. Sociálka naštěstí nezasáhla, ale po třetím místu z Mr. Universe už se mi do dalších příprav především z finančního hlediska nechtělo. Dal jsem si proto pauzu, která se kapánek protáhla...

V té době můj dlouholetý přítel František Nádvorník, který stál za mými sportovními úspěchy, založil značku Extrifit. A nabídl mi, zda bych se staral o webové stránky Extrifit.cz, které tou dobou měly návštěvnost přesně 12 lidí denně. Rozběhnout to byla jedna z nejtěžších a fyzicky nejnáročnějších věcí v životě. Měl jsem práci, rodinu a po nocích psal články. Spal jsem asi 4 hodiny denně, ale bavilo mě to. A když Vás něco baví a nejste úplný trotl, musí se to někde projevit. Stránky mají dnes několikatisícovou denní návštěvnost a e-shop patří k těm nejpopulárnějším prodejcům doplňků v ČR. Extrifitu jsem se začal věnovat naplno a k mým povinnostem přibyla veškerá PR agenda.

Což mimo jiné znamená, že se starám o zviditelnění členů Extrifit Teamu a různé sponzorské aktivity. Vzhledem k tomu, s jak zbožným pohledem jsem v mládí vzhlížel k tehdejší špičce v osobách Jablonického, Orosze a dalších, je to práce, která je asi snem každého nadšence do kulturistiky. A tím pořád jsem. A taky v ní poznáte, že i profesionálové IFBB jsou lidé jako každý jiný a lze si s nimi užít hromadu legrace. Extrifit Team je ostatně víc než jen marketingově slepený spolek sportovců. Myslím, že nás dnes vzájemně pojí kamarádství a společné zážitky.

No a taky ještě šéfuji Extrifit Clubu, který jsem založil, vedu ho a pyšním se jeho úspěchy. Někde běhají tabulky, kde se umisťujeme v top 3 všech klubů v ČR v mládežnických kategoriích a v top 5 ve všech kategoriích. Pořádám pravidelné srazy, kde dbám především na to, aby členové klubu chodili na soutěže špičkově připraveni. Myslím, že toto se klubu daří ze všeho nejlépe. A vzhledem k tomu, že pan vedoucí by měl jít příkladem, odskočil jsem si po osmileté pauze zase na soutěž, výsledkem čehož bylo absolutní vítězství na Partner Cupu a čtvrté místo na MS masters. Musím se přiznat, že mě to samotného docela potěšilo.

A to by bylo asi tak ve stručnosti vše. Všelijaké historky a životní moudra si nechám do odpovědí. Ale pokud chcete jenom vědět, jestli si máte dát kreatin v 15 hodin, nebo v 15:04 v 0,1, nebo 0,2 dcl vody, klidně se ptejte taky. Už jsem za ta léta dost otrlý, abych Vám na to našel profi odpověď.

Takže se neostýchejte zeptat Pavla na cokoli, ke všem je vždy vstřícný, komunikativní a sdílný!

Pavel Vacek - Ptejte se mě na cokoli...
Jméno:
E-mail:
Tučně uvedené položky jsou povinné.
Váš dotaz:
Maximální délka je 250 znaků.
Hlasování již bylo ukončeno.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...
práce Trenerku pro stretching
Hledam Fitness Trenerku v Praze ktera by pomohla se stretchingem, normalne placene jako hodina tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie