Reklama:

Metafit - nový HIIT

27.177 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Trénink

Název Metafit je odvozený od slova metabolismus. Metafit je HIIT (High Intensity Interval Training) neboli vysokointenzivní intervalový trénink, cvičení, které nám pomáhá nastartovat a zrychlit zpomalený metabolismus. Metafit využívá zejména funkční komplexní cviky, při kterých musíme zapojit více svalových skupin. Příkladem jsou angličáky, dřepy s výskokem, plank s rotací, sprint na místě, kliky a podobně. Cvičení je náročné, ale přizpůsobené všem od začátečníků až po pokročilé. Každý cvik má jednodušší a náročnější verzi, kterou si každý může přizpůsobit podle svých momentálních schopností. Cvičení je rychlé - trvá maximálně 30 minut, ale je efektivní jako dlouhý trénink v nízké nebo střední intenzitě. Trénuje se jen s vlastní váhou těla a cvičí se na hudbu bez choreografie. Tímto intenzivním tréninkem se dosáhne toho, že tělo spaluje tuk ještě 24 až 36 hodin po ukončení cvičení.

Kdo Metafit vymyslel?

Metafit vymyslel Justin Corcoran. Je to bývalý voják Royal Marine, triatlonista a ironman. Justin má více než 20 let zkušeností jako trenér, sportovec a majitel gymu.

Cvičil elitní vojáky, špičkové sportovní profesionály a mnoho osobních klientů. Má bohaté zkušenosti v oblasti fitness. Metafit tvořil a rozšiřoval po dobu 17 let po celé Anglii. Dnes existuje více než 10 000 trenérů po celém světě.

Jaké jsou přínosy Metafitu?

  1) zvyšuje kondici efektivněji než vytrvalostní cvičení
  2) zrychluje metabolismus
  3) posiluje srdce
  4) zlepšuje výdrž a výkonnost
  5) pomáhá budovat svalovou hmotu
  6) je účinný a časově nenáročný
  7) nakopne spalování tuků
  8) nabije Vás energií

Jak Metafit trénink vypadá?

Začíná se krátkou pětiminutovou rozcvičkou, při které zahřejeme svaly a klouby a připravíme se na cvičení. Rozcvička se skládá z dynamického strečinku, součástí je i demonstrace cviků s důrazem na správnou techniku. Potom už následuje samotný trénink, který trvá 20 minut. V tréninku se snažíte jet naplno, do naprostého vyčerpání.

Smyslem tohoto cvičení je, aby se tělo maximálně unavilo, a to z hlediska svalové únavy a srdeční frekvence v krátkém časovém úseku. Snaží se napodobovat lidský instinkt v "boji o svůj život", každý sval by měl být vyčerpán tak, aby po ukončení tréninku tělo aktivovalo proces k jeho regeneraci.

Co potřebuješ na trénink Metafitu?

Sportovní oblečení, obuv a dostatek tekutin. Podložka není podmínkou, využijete ji tak z 10 %.

Metafit kombinuje tradiční tělesné cvičení s nejnovějšími tréninkovými technikami HIIT, které nastavují metabolismus do spalovacího režimu! Žádná drahá sada potřebná pro tento trénink není třeba. Skupinový trénink Metafit je efektivní a jednoduchý nástroj pro fitness profesionály, kteří hledají trénink s velkými výsledky pro své klienty.

Metafit v ČR

Do České republiky tento druh tréninku přivezli manželé Jana a Miroslav Dušákovi. V současné době nejvíce tréninků probíhá na jihu Čech, kde Jana s Mírou bydlí, ale už tento trénink pomalu začínají šířit dále. 3. února 2018 dokonce v Českých Budějovicích proběhne první certifikace nových trenérů pro ČR. Pokud Vás tento druh tréninku zaujal, podívejte se na stránky Metafitu pro Českou republiku metafit-ceskarepublika.cz nebo na Facebook Metafit Jana Dušáková, kde najdete všechny potřebné informace najdete.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

17.01.05:59stanley-stanley72 - EPOC - Excess Post Exercise Oxygen Consumption - Nadmerna ..
16.01.16:41Marczus - Dobrý den Milane, prosím, lze nějak podrobněji popsat, jak..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra