Reklama:

Ohlédnutí za sezónou 2017: profesionální liga IFBB Jima Maniona (II.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Rok 2017 se zvolna stává minulostí a my se postupně ohlížíme za tím, co přinesl ve světe profesionální kulturistiky. Už jsme se věnovali veškerému podstatnému dění v kulturistice mužů do 212 liber, nyní je na řadě kulturistika mužů open, která v profesionální lize IFBB Jima Maniona představuje královskou kategorii.

Rok 2017 v kulturistice mužů open

Ohlédnutí za sezónou 2017: profesionální liga IFBB Jima Maniona (I.)

Těžkotonážníci letos měli k dispozici sedmnáct soutěží, což je o sedm více, než je v tuto chvíli plánováno pro rok 2018. Zvláště citlivá je pro vedení profesionální ligy IFBB Jima Maniona ztráta soutěží Arnold Classic South America, Arnold Classic Africa a Arnold Classic Europe, které po nedávných změnách na poli mezinárodní kulturistiky a fitness budou nově organizovány pod hlavičkou mezinárodní federace IFBB jako IFBB Elite profesionální soutěže.

Zmíněných sedmnácti letošních profesionálních show se celkem zúčastnilo 122 různých borců, tedy o osm méně než v roce 2016. Stejně jako v kategorii do 212 liber i v kulturistice mužů open platí, že průměrně startovní pole soutěže čítalo patnáct jmen. Nejpočetněji obsazenými událostmi sezóny se možná poněkud překvapivě stala dvě poslední klání roku, a to Ferrigno Legacy s šestadvaceti a San Marino Pro s pětadvaceti závodníky.

LETOŠNÍ VÍTĚZOVÉ V KULTURISTICE MUŽŮ OPEN
jméno stát soutěž
Cedric McMillan USA Arnold Classic
Brandon Curry USA New Zealand Pro
Brandon Curry USA Arnold Classic Australia
Lukáš Osladil Česká republika Arnold Classic South America
Johnnie Jackson USA Arnold Classic Africa
Sergio Oliva Jr. USA New York Pro
Gerald Williams USA California Pro
Johnnie Jackson USA Toronto Pro Supershow
Victor Martinez Dominikánská republika Muscle Mayhem Pro
Michael Lockett USA Wings of Strength Chicago
Michael Lockett USA Vancouver Pro
Joshua Lenartowicz Austrálie Wings of Strength Titan Medical Tampa Pro
Phil Heath USA Mr. Olympia
Mamdouh Elssbiay Egypt Arnold Classic Europe
Roelly Winklaar Curacao EVLS Prague Pro
Brandon Curry USA Ferrigno Legacy
Cedric McMillan USA San Marino Pro

Pokud budeme jako měřítko úspěchu brát umístění borců na Mr. Olympia, která v Manionově profesionální lize představuje vrcholnou akci sezóny, pak se nejúspěšnějším těžkotonážníkem roku stal Phil Heath. Osmatřicetiletý Američan na Olympii letos zvítězil posedmé v řadě, čímž se v počtu titulů z této soutěže vyrovnal legendárnímu Arnoldu Schwarzeneggerovi. Heathovy ambice míří nicméně ještě výše, když se netají svým snem zastavit se na počtu deseti titulů Mr. Olympia, čímž by stanovil nový rekord v počtu triumfů ze soutěže. O ten se v současnosti s osmi vítězstvími dělí Lee Haney a Ronnie Coleman.

Nejvíce vítězství v sezóně nasbíral pětatřicetiletý Heathův krajan Brandon Curry, který letos na soutěži nenašel přemožitele celkem třikrát. Ačkoliv se mezi fanoušky vedou spory o tom, zda Curry letos závodil v životní formě, či nikoliv, péče trenérů z kuvajtského Oxygen Gymu, jíž letos využíval, se na jeho fazóně odrazila pozitivně a pomohla mu k výsledkům, ke kterým měl v posledních několika sezónách pořádně daleko. Po dvou vítězstvích si v roce 2017 připsali Cedric McMillan, Johnnie Jackson a Michael Lockett, ostatní borci brali letos po jednom prvenství.

Lukáš Osladil, Dalibor Hájek a Tomáš Kašpar na EVLS Prague Pro 2017.

Mezi vítězi profesionálních soutěží v kulturistice mužů open letos dominovali Američané, kteří triumf slavili na necelých 71 % klání. To představuje výrazný nepoměr proti kategorii do 212 liber, kde borci ze Spojených států dokázali zvítězit pouze na necelých 29 % soutěží. O to cennější je, že v kategorii open dokázal uspět i český kulturista, a to Lukáš Osladil, který se probojoval k vítězství z Arnold Classic South America. Kromě něj z našich do bojů na pódiu zasáhli také Tomáš Kašpar a Dalibor Hájek, kteří se později rozhodli přestoupit mezi IFBB Elite profesionály konkurenční mezinárodní federace IFBB.

Mezi těžkotonážníky zvolna končí jedna silná generace. Pokračování kariéry Branche Warrena je po letošku nejisté, zřejmě poslední sezónu před sebou má Victor Martinez a na prstech ruky letitého truhláře byste spočítali roky, které má ještě před sebou na soutěžních pódiích Dexter Jackson. Oficiálně letos kariéru ukončil šestačtyřicetiletý Johnnie Jackson, jenž se k nejvýraznějším osobnostem scény dokázal řadit přes patnáct let.

Jak tomu bývá každým rokem, i tentokrát se mezi těžkotonážníky objevila nová krev. Profesionální debut si letos připsalo osmadvacet kulturistů, z nichž si nejlépe vedl Sergio Oliva Jr. Syn stejnojmenného šampióna Mr. Olympia z let 1967 až 1969 při svém premiérovém startu mezi profíky dokázal zvítězit na tradičním New York Pro a sám se tak kvalifikoval k účasti na Olympii. Té však nakonec nevyužil a bude zajímavé sledovat, zda si start na tradiční soutěži připíše v roce 2018. Pokud se tomu tak stane, bude se jistě jednat o jednu z nejvýraznějších událostí sezóny! Dalšími úspěšnými nováčky se letos stali Luis Rodriguez, Tim Budesheim a Regan Grimes, kteří se při svých profesionálních debutech dokázali probojovat k umístění v první pětici.

LETOŠNÍ PROFESIONÁLNÍ DEBUTY V KULTURISTICE MUŽŮ OPEN
jméno stát umístění soutěž
Sergio Oliva Jr. USA 1. New York Pro
Luis Rodriguez USA 4. New York Pro
Tim Budesheim Německo 4. San Marino Pro
Regan Grimes Kanada 5. Wings of Strength Chicago
Sulaiman Altarkait Kuvajt 6. New Zealand Pro
Earl Abrahams Jihoafrická republika 7. Arnold Classic Australia
Victor Rea Cano Mexiko 7. Ferrigno Legacy
Dani Kaganovich Izrael 7. San Marino Pro
Luke Sandoe Velká Británie 8. Arnold Classic
Kenny O'Malley Nový Zéland 8. New Zealand Pro
Rasheed Oldacre USA 8. Wings of Strength Titan Medical Tampa Pro
Rafael Brandao Brazílie 8. San Marino Pro
Marc-Arthur USA 9. New York Pro
Allen Kuhl USA 9. California Pro
Dorian Haywood USA 9. Wings of Strength Titan Medical Tampa Pro
Joe Mackey USA 9. Ferrigno Legacy
Mahmoud Kafi Írán 11. San Marino Pro
Ferlan Bailey USA 12. Wings of Strength Titan Medical Tampa Pro
Chris Pistolas Řecko 12. San Marino Pro
Chad Reid USA 13. Wings of Strength Titan Medical Tampa Pro
Jonni Shreve Kanada 14. Vancouver Pro
Jared Kemp USA 14. Wings of Strength Titan Medical Tampa Pro
John Silvey USA 16. Wings of Strength Chicago
Alvin Peter Andre Svatý Martin 16. Wings of Strength Chicago
Mauro Pulido Venezuela 16. Arnold Classic Europe
Nerio Angulo Venezuela 16. Ferrigno Legacy
Camilo Diaz Kolumbie 16. Ferrigno Legacy
Edgard John-Augustin USA DNF New York Pro

Sport přináší nejenom velké premiéry a odchody, ale také návraty. Letos se k závodění po pětileté odmlce v dobré formě vrátil novozélandský kolos Darryn Onekawa, jenž před domácím publikem na New Zealand Pro vybojoval velmi slušné páté místo. Doslova ze spárů smrti se na pódium vrátil rovněž po pěti letech bez závodění Rus Leonid Istomin. U něj si soutěžní přestávku vyžádal boj s rakovinou jater, který tento čtyřiatřicetiletý kulturista vyhrál. Na San Marino Pro při svém comebacku dosáhl na šestnácté místo a jakkoliv je to možná klišé, v jeho případě výsledek opravdu nehrál žádnou roli.

Classic Physique Olympia 2017: výsledky
a fotografie

Kromě návratů Onekavy a Istomina si naši pozornost zaslouží ještě jeden comeback, a to ten, který po čtrnácti letech mimo sport předvedl dvaapadesátiletý Flex Wheeler. Někdejší ikona kulturistiky mužů open a borec, jenž je pokládán za jednoho z nejlepších profesionálů, kteří nikdy nezvítězili na Mr. Olympia, se vrátil v nové kategorii classic physique, ve které v rámci Olympia Weekendu obsadil patnácté místo. Flexův comeback byl nejenom pro něj velmi emotivní. V roce 2003 jeho soutěžní kariéru předčasně ukončilo vážné onemocnění ledvin, které si vyžádalo transplantaci, a při nárocích, které na tělo klade závodění v kategorii open, jeho návrat dlouho nepřipadal v úvahu. Až vznik kategorie classic physique Flexovi umožnil návrat a dal mu příležitost rozloučit se s kariérou na pódiu, což považuje za splněný sen.

Zemřeli

Život nepřináší pouze šťastné zprávy a týká se to i kulturistiky. Pokud se už ohlížíme za rokem 2017, sluší se vzpomenout na ty, kteří s námi do nového roku již nevstoupí. V lednu ve věku jednapadesáti let zemřel americký profesionální kulturista Mark Antonek, který se dlouho potýkal Parkinsonovou nemocí. V březnu při pádu z okna tragicky zahynul dvaatřicetiletý švýcarský profesionál Sandro Hofer, v červenci následkům zranění, která utrpěl při autonehodě, podlehl americký profík Sean Harris.

Dallas McCarver

Naprosto šokující zpráva ze zámoří dorazila v srpnu, kdy ve věku pouhých šestadvaceti let zemřel americký profesionální kulturista Dallas McCarver, který byl považován za jednu z největších osobností nastupující generace. Jen o několik dnů později kulturistický svět zasáhla zpráva o smrti Riche Piany, jenž přesto, že nikdy nebyl nějakým výjimečným kulturistou, patřil mezi nejvýraznější současné osobnosti světa sociálních médií a řadil se mezi úspěšné podnikatele v oblasti fitness průmyslu. Koncem roku pak boj se zákeřnou nemocí prohrál šéfredaktor amerických magazínů Flex, Muscle & Fitness, Muscle & Fitness Hers a Men's Fitness Shawn Perine, několik dnů poté navždy odešla jedna z osobností zlaté éry bodybuilidngu Chuck Collras. Všem patří naše vzpomínka.

Noví profesionálové

Změny v mezinárodním dění v kulturistice
a fitness

Každým rokem profesionální kartu získají desítky kulturistů. Letos však v souvislosti s ukončením spolupráce profesionální ligy IFBB Jima Maniona a mezinárodní federace IFBB došlo k situaci, která se s největší pravděpodobností už nikdy nebude opakovat. Závodníci si po úspěchu na vybraných soutěžích pořádaných v roce 2017 totiž mohli vybrat, mezi jaké profesionály zamíří. Tedy zda zkusí štěstí v Manionově profesionální lize, anebo zda se stanou IFBB Elite profesionály mezinárodní federace IFBB. S ohledem na to, že tento článek je věnován dění v profesionální lize IFBB Jima Maniona, níže Vám představíme ty borce, kteří se rozhodli své další účinkování na soutěžních pódiích spojit právě s touto organizací, anebo je alespoň pravděpodobné, že by tak měli učinit. S novými IFBB Elite profesionály Vás blíže seznámíme brzy v jiném článku.

CESTU DO PROFESIONÁLNÍ LIGY SI V ROCE 2017 OTEVŘELI
jméno stát soutěž
Ton Aragão Brazílie Arnold Classic Brasil 2016
Italo Ridney Brazílie Arnold Classic Brasil 2016
Mahmoud Al Durrah Kanada Ben Weider Legacy Cup 2016
Sajad Niknampour Írán mistrovství světa 2016
Mauro Pulido Venezuela Olympia Amateur South America 2017
Ahmed Fawzi Švýcarsko Arnold Classic Amateur 2017
Paul Poloczek Německo Arnold Classic Amateur 2017
Camilo Diaz Kolumbie IFBB Diamond Cup Caribe 2017
Sulaiman Altarkait Kuvajt Ben Weider Legacy Cup New Zealand 2017
Nathan Williamson Austrálie Arnold Classic Australia 2017
Andrea Presti Itálie IFBB Diamond Cup Malta 2017
Avramis Kyriakou Kypr IFBB Diamond Cup Malta 2017
Mohamed Khaled Embaby Egypt IFBB Diamond Cup UAE 2017
Amer Majid Jafar Spojené arabské emiráty IFBB Diamond Cup UAE 2017
Khalil Asadi Írán IFBB Diamond Cup UAE 2017
Jefferson Santos Brazílie Arnold Classic South America 2017
Fahad Zaid Saúdská Arábie Arnold Classic Africa 2017
Blessing Awodibu Irsko IFBB Diamond Cup Ostrava 2017
Quinton Eriya Kanada kanadská kvalifikace na mezinárodní soutěže
Kille Kujala Finsko IFBB Diamond Cup Portugal 2017
Rickey Rohus USA NPC Team Universe 2017
Carlos Lopes USA NPC Team Universe 2017
Greg Steiner USA NPC Team Universe 2017
Alejandro Amigon USA NPC Team Universe 2017
Marlon Ballesteros USA NPC Team Universe 2017
Lehjuan Jones USA NPC Team Universe 2017
Chad Reid USA NPC Team Universe 2017
Edward Papiro USA NPC Team Universe 2017
Kerrith Bajjo USA NPC Team Universe 2017
Billy Ford USA NPC Team Universe 2017
Shawn Lindo USA NPC Team Universe 2017
Matthew Liller USA NPC Team Universe 2017
Jonni Shreve Kanada mistrovství Kanady 2017
Adolph Quoida Kanada mistrovství Kanady 2017
Maher Alasfar Kanada mistrovství Kanady 2017
Yamil Cabral USA NPC Masters Nationals 2017
Teddy Gray USA NPC Masters Nationals 2017
Ben Barkes USA NPC Masters Nationals 2017
John Carr USA NPC Masters Nationals 2017
Frank Mann USA NPC Masters Nationals 2017
Carlos Pinto USA NPC Masters Nationals 2017
Eric Hernandez USA NPC Masters Nationals 2017
Jeff Williamson USA NPC Masters Nationals 2017
Tony Lagrene USA NPC Masters Nationals 2017
Ron Benash USA NPC Masters Nationals 2017
Arthur Gutierrez USA NPC Masters Nationals 2017
Patrick Moore USA NPC USA 2017
Jacob Wilson USA NPC USA 2017
Derek Lunsford USA NPC USA 2017
Daniel Alexander USA NPC USA 2017
Toto Djong USA NPC USA 2017
John Small USA NPC USA 2017
Jay Orillaza USA NPC USA 2017
Jameil Hamilton Bahamy Ben Weider Legacy Cup Aruba 2017
Seth Shaw USA IFBB North American Championships 2017
Adam Young USA IFBB North American Championships 2017
Deontrai Campbell USA IFBB North American Championships 2017
Antwaun Carter USA IFBB North American Championships 2017
Robert Gould USA IFBB North American Championships 2017
Tommy Trilivas USA IFBB North American Championships 2017
Martin Daniels USA IFBB North American Championships 2017
Dave Johnson USA IFBB North American Championships 2017
Eric Timbers USA IFBB North American Championships 2017
French Ogburn USA IFBB North American Championships 2017
David Reid USA IFBB North American Championships 2017
Donald Smith USA IFBB North American Championships 2017
Jesse Suggs USA IFBB North American Championships 2017
Eslam Elmasry USA Olympia Amateur Las Vegas 2017
Victor Lopez Mexiko Olympia Amateur Las Vegas 2017
Jean Carlos Alfaro Zapata Peru Olympia Amateur Las Vegas 2017
Enrico Hoffmann Německo EVLS Prague Amateur 2017
Sayed Alhashmi Spojené arabské emiráty Olympia Amateur India 2017
Meysam Keshvari Írán IFBB Diamond Cup Persian Gulf 2017
Phillip Clahar USA Ben Weider Legacy Cup Toronto 2017
Derek Rafla Kanada Ben Weider Legacy Cup Toronto 2017
Reza Rezaei Írán Olympia Amateur Asia 2017
James Hollingshead Velká Británie mistrovství Velké Británie 2017
Samson Dauda Velká Británie IFBB Diamond Cup Rome 2017
Aaron Polites Austrálie IFBB South Pacific Oceania Championships 2017
Haitham Al Zadjali Omán mistrovství světa 2017
Mahdi Heydari Írán mistrovství světa 2017
Chris DiDomenico USA NPC Nationals 2017
Matt Kouba USA NPC Nationals 2017
Justin Maki USA NPC Nationals 2017
Christian Salcedo USA NPC Nationals 2017
Errol Moore USA NPC Nationals 2017
Kevin Johnson USA NPC Nationals 2017
Ron Galup USA NPC Nationals 2017
Lloyd Herford USA NPC Nationals 2017
Thomas Lyman USA NPC Nationals 2017
Brent Chaves USA NPC Nationals 2017
Eliezer Rey USA NPC Nationals 2017
Brandon Guillen USA NPC Nationals 2017
Israel Leanos USA NPC Nationals 2017
Joe Lalli USA NPC Nationals 2017
Tim Budesheim Německo Olympia Amateur San Marino 2017
Dani Kaganovich Izrael Olympia Amateur San Marino 2017
Mansour Alnaser Kuvajt Olympia Amateur San Marino 2017


Žebříček profesionálů kategorie pro rok 2017

Ani tento rok nestačí Philu Heathovi jediný start ve formě vítězné účasti na Mr. Olympia k umístění na čele žebříčku. Bodově se před něj dostalo soutěžně aktivnější duo medailistů z Las Vegas William Bonac a Mamdouh Elssbiay, jejichž bodový zisk je naprosto vyrovnaný. "Big Ramy" potřeboval k tomuto bodovému zisku jen dva starty a William tři. Čtvrté místo patří vítězi tradičního severoamerického Arnold Classic Cedricu McMillanovi a pátý je nejaktivnější borec (osm startů) roku 2017 Michael Lockcett. Jak vypadá bodový souboj kvality a aktivity na dalších příčkách, ukazuje následující tabulka.

Žebříček sestavil Jaroslav Jouja.

p. jméno body r. 2016
1. Mamdouh Elssbiay 210 ( 5. )
1. William Bonac 210 ( 3. )
3. Phil Heath 200 ( 5. )
4. Cedric McMillan 145 ( 8. )
5. Michael Lockett 140 ( 18. )
6. Roelly Winklaar 137 ( 4. )
7. Juan Morel 129 ( 15. )
8. Dexter Jackson 126 ( 1. )
9. Max Charles 124 ( 12. )
10. Brandon Curry 112 ( 17. )
11. Shawn Rhoden 106 ( 2. )
12. Nathan De Asha 88 ( 14. )
13. Dallas McCarver 81 ( 19. )
14. Johnnie Jackson 75 ( 28. )
15. Lukáš Osladil 67 ( 23. )
16. Jonathan Delarosa 60 ( 27. )
16. Sergio Oliva Jr. 60 ( 80. )
18. Lionel Beyeke 53 ( 13. )
19. Victor Martinez 47 ( 11. )
20. Jeff Beckham 46 ( 30. )
21. Gerald Williams 43 ( 55. )
22. Luis Rodriguez 42 ( 80. )
23. Joshua Lenartowicz 40 ( 10. )
24. Charles Griffen 36 ( 51. )
24. Josh Wade 36 ( 51. )
26. Sasan Heirati 30 ( 80. )
27. Akim Williams 28 ( 22. )
27. Kevin Jordan 28 ( 26. )
27. Petar Klančir 28 ( 20. )
30. Tomáš Kašpar 27 ( 34. )
30. Regan Grimes 27 ( 80. )
32. Fouad Abiad 25 ( 42. )
33. Guy Cisternino 24 ( 80. )
34. Earl Abrahams 22 ( 80. )
35. Henri-Pierre Ano 21 ( 49. )
36. Marek Olejniczak 16 ( 80. )
36. Lukas Wyler 16 ( 41. )
38. Luke Sandoe 15 ( 80. )
38. Hadi Choopan 15 ( 55. )
40. Ibrahim Sami Fahim 14 ( 58. )
41. Eddie Bracamontes 12 ( 61. )
41. Paulo Almeida 12 ( 39. )
43. Darryn Onekawa 11 ( 80. )
44. Vitaly Fateev 10 ( 34. )
44. An Nguyen 10 ( 65. )
44. Branden Ray 10 ( 42. )
47. Derek Upshaw 9 ( 80. )
47. Abdulhadi Al-Khayat 9 ( 42. )
47. Jose Raymond 9 ( 80. )
47. Tim Budesheim 9 ( 80. )
51. Fred Smalls 8 ( 16. )
52. Marc-Arthur Dautruchee 7 ( 80. )
52. Manuel Romero 7 ( 69. )
52. Essa Obaid 7 ( 42. )
54. Daniel Toth 6 ( 69. )
55. Will Harris 5 ( 80. )
55. Renaldo Gairy 5 ( 37. )
55. Clarence DeVis 5 ( 28. )
57. Sulaiman Altarkait 4 ( 80. )
57. Bola Ojex 4 ( 80. )
57. Victor Rea Cano 4 ( 80. )
57. Dani Kaganovich 4 ( 80. )
61. Mike Cipriani 3 ( 61. )
61. Michael Lynn 3 ( 80. )
61. Brad Rowe 3 ( 51. )
61. Dalibor Hájek 3 ( 61. )
61. Rafael Brandao 3 ( 80. )
66. Allen Kuhl 2 ( 80. )
66. Stephen Frazier 2 ( 80. )
66. Joe Mackey 2 ( 80. )
69. Dobromir Delev 1 ( 80. )
69. Sergey Zebald 1 ( 80. )

Pravidla žebříčku:
umístění Mr. Olympia Arnold Classic úroveň 3* úroveň 4** úroveň 5*** úroveň 6****
1. 200 100 60 40 20 10
2. 150 75 45 30 15 6
3. 120 60 36 24 12 4
4. 90 45 27 18 9 2
5. 70 35 21 14 7 1
6. 50 25 15 10 5
7. 40 20 12 8 4
8. 30 15 9 6 3
9. 20 10 6 4 2
10. 10 5 3 2 1
11. 8 3 2
12. 6 1 1
13. 4
14. 2
15. 1

* úroveň 3 - Arnold Classic Europe, New York Pro, EVLS Prague Pro
* úroveň 4 - ostatní Arnold Classic
*** úroveň 5 - ostatní soutěže s počtem závodníků 11 a výše
**** úroveň 6 - ostatní soutěže s počtem závodníků 10 a méně


Foto:
Jaroslav Trnka / Ronnie.cz
Igor Kopček / Eastlabs.sk


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:27) • `Je mi ho líto, ale nemá tam chodit.` ... Keď toto niekde napíšeš o 5 rokov, nie je vyl...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:23) • K tomu získal tretie miesto a zároveň bol posledný, nakoľko súťažili v kategórii len tr...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
Bucci (06:50) • fotek i videí je zatím málo, vesměs je dobře, že tam jsou fotky letošní :-) JF Caron m...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
decarabas (21:07) • To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
moab (20:26) • A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie