Reklama:

Jaké bude první jaro s IFBB Elite profesionálními soutěžemi?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Letošní rok přinesl na poli mezinárodní kulturistiky a fitness řadu změn. V září došlo k ukončení dosavadní spolupráce profesionální ligy IFBB Jima Maniona a mezinárodní federace IFBB, což pro první organizaci znamenalo přijít s vlastním formátem mezinárodních amatérských soutěží. Vedení mezinárodní federace IFBB naproti tomu vytvořilo vlastní koncept profesionálních klání s označením IFBB Elite Pro.

Ačkoliv se historie IFBB Elite profesionálních soutěží píše teprve několik týdnů, celý systém se rychle rozvíjí a počet profesionálů, kteří se další část své kariéry rozhodli spojit právě s mezinárodní federací IFBB, se navyšuje doslova každým dnem. Ti, kteří si o IFBB Elite profesionální kartu zažádali hned v prvních dnech vzniku zmíněného konceptu, měli už během podzimu možnost nastoupit ke třem soutěžím, na kterých mezi zúčastněné sportovce byly rozděleny finanční odměny ve výši přesahující 100.000 dolarů.

Změny v mezinárodním dění v kulturistice
a fitness

Rok 2018 toho přinese ještě mnohem více. Chystá se vrcholná soutěž sezóny World Professional Championship, která bude v mezinárodní federaci IFBB obdobou Manionova klání Mr. Olympia. Aktuálně v kalendáři IFBB Elite profesionálních soutěží najdete rovné dvě desítky položek a dá se předpokládat, že nějaká klání především v podzimních termínech ještě přibudou. Hned deset IFBB Elite profesionálních soutěží se odehraje během jara. Jaké konkrétní akce to budou a ve kterých kategoriích se na nich bude závodit?

La Hispaniola Elite Pro Night

První IFBB Elite profesionální soutěží nového roku by se měla stát akce s názvem La Hispaniola Elite Pro Night. Událost je plánována na dny 23. až 25. února a hostit ji bude Santo Domingo. Hlavní a zároveň největší město Dominikánské republiky nepřivítá velkou kulturistickou akci poprvé. Vloni se stalo dějištěm Mistrovství světa juniorů a masters, letos se tu pak konal IFBB Diamond Cup Caribe. Na La Hispaniola Elite Pro Night 2018 budou vypsány tři kategorie, a to kulturistika mužů open, bikiny fitness žen a physique mužů. Celkem budou ve hře finanční odměny ve výši 18.000 dolarů (434.500 Kč), jež pořadatelé mezi nejúspěšnější účastníky soutěže v jednotlivých kategoriích rozdělí rovným dílem.

IFBB Elite Pro Brasil

O několik týdnů později profesionálové mezinárodní federace IFBB budou moci zamířit do Brazílie, kde se ve dnech 9. až 11. března uskuteční IFBB Elite Pro Brasil. Na soutěži se představí sportovci nastupující v kulturistice mužů do 90 kg, wellness fitness žen, bikiny fitness žen a physique mužů. Pořadatelé pro ně přichystali odměny ve výši 30.000 dolarů (651.750 Kč). Ve wellness fitness, bikiny fitness a mužském physique bude výše odměn shodně dosahovat 6.000 dolarů. Kulturisté si přijdou na dvojnásobek.

IFBB Elite Pro Nafplio

Ve dnech 23. až 25. března přijde na řadu první evropská IFBB Elite profesionální soutěž sezóny, a to IFBB Elite Pro Nafplio. Bude se jednat o akci, která se svými parametry vyrovná letošnímu IFBB Elite Pro Milano. Závodit se bude v šesti kategoriích, ve kterých budou ve hře odměny ve výši 50.000 eur, což při dnešním kurzu představuje 1.287.500 Kč! Vypsanými kategoriemi jsou kulturistika mužů nad 90 kg, kulturistika mužů do 90 kg, klasická kulturistika mužů, bodyfitness žen, bikiny fitness žen a physique mužů. Kulturisté z těžší hmotnostní kategorie si přijdou na 10.000 eur. V dalších kategoriích výše odměn bude činit 8.000 eur.

IFBB Elite Pro Malta

Další soutěží v pořadí je IFBB Elite Pro Malta. Událost je plánována na 6. až 8. dubna a závodit se na ní bude v kulturistice mužů nad 90 kg, kulturistice mužů do 90 kg, mužském physique a bikiny fitness žen. Finanční odměny ve výši 25.000 eur (643.750 Kč) budou do jednotlivých kategorií rozděleny rovným dílem. V každé kategorii se tak bude bojovat o podíly z částky 6.250 eur.

IFBB Elite Pro Slovakia

Slovenská historie IFBB Elite profesionálních soutěží se začne psát ve dnech 13. až 15. dubna. Závodit se zde bude v bikiny fitness žen a physique mužů, přičemž bojovat se bude o odměny v celkové výši 12.000 eur (309.000 Kč). Ty budou mezi obě kategorie distribuovány rovným dílem.

Arnold Classic South America

Arnold Classic South America je jednou ze tří soutěží Arnold Classic, jejichž pořadatelé se rozhodli, že budou spolupracovat s mezinárodní federací IFBB. To znamená, že Arnold Classic South America se v roce 2018 odehraje jako IFBB Elite profesionální soutěž (součástí akce bude také stejnojmenné klání amatérů mezinárodní federace IFBB). V Sao Paulu, které bude jihoamerické Arnold Classic hostit, se ve dnech 20. až 22. dubna bude závodit v kulturistice mužů do 90 kg, bikiny fitness žen, physique mužů a wellness fitness. Pro závodníky jsou nachystány odměny ve výši 40.000 dolarů (869.000 Kč). Také zde budou peníze do jednotlivých kategorií rozděleny rovným dílem.

Asian Elite Pro

Svou IFBB Elite profesionální soutěž budou mít i v mongolském Ulánbátaru. Během posledního dubnového víkendu se zde fanoušci i závodníci mohou těšit na souboje v kulturistice mužů open, klasické kulturistice mužů, bikiny fitness žen a physique mužů. Nejvýraznější podíl z celkové finanční odměny ve výši 28.000 dolarů (608.300 Kč) si rozdělí kulturisté, pro něž je určeno rovných 10.000 dolarů. Pro zbývající kategorie je odměna stanovena na 6.000 dolarů.

Arnold Classic Africa

Největší IFBB Elite profesionální soutěží jara se ve dnech 18. až 20. května stane Arnold Classic Africa pořadatele Wayna Price. Bude na ní vypsáno hned devět kategorií, a to kulturistika mužů do 90 kg, kulturistika mužů nad 90 kg, klasická kulturistika mužů, physique mužů, fitness žen, physique žen, bodyfitness žen, bikiny fitness žen a wellness fitness žen. Celková výše finančních odměn je stanovena na 70.000 dolarů (1.520.750 Kč). Jak tato suma bude rozdělena mezi jednotlivé kategorie, dostupné zdroje zatím neuvádí.

IFBB Elite Pro Spain

IFBB Elite Pro Spain se bude konat od 26. do 27. května v Madridu. Organizátoři mezi závodníky nastupující v bikiny fitness žen, wellness fitness žen, physique mužů, klasické kulturistice mužů a kulturistice mužů open rozdělí odměny ve výši 31.000 dolarů (673.475 Kč). Kulturisté si přijdou celkem na 7.000 dolarů, v ostatních kategoriích to bude o tisíc méně.

IFBB Elite Pro Portugal

Poslední IFBB Elite profesionální soutěží jara se ve dnech 9. a 10. června stane IFBB Elite Pro Portugal. Rozhodčí zde budou posuzovat formy závodníků nastupujících v kulturistice mužů open, bikiny fitness žen, physique mužů, bodyfitness žen a wellness fitness žen. Bojovat se bude o podíly z částky 28.000 eur (721.000 Kč). Kulturisté si mezi sebe rozdělí 8.000 eur, pro ostatní kategorie bude k dispozici obnos 5.000 eur.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazín„Moderní výživy“ se prodalo již 5.000...
th.0.th (16:04) • Jsi moc hodny, Peto, ale ten preklad se musi udelat poradne...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (06/...
ygg (11:53) • Osladil tu pár tréninkových videologů kdysi měl. Ne každému sedly, ale mně přišly super...
magazínRaritní videozáznam Ronnieho Colemana...
Arnold Strong (11:22) • A co měl Ronnie za zdravotní problémy během soutěže
magazín„Moderní výživy“ se prodalo již 5.000...
Petr Prielozny (03:54) • Kniha by mela byt k dispozici i na Amazonu v AJ. Ja s manzelkou jsem k dispozici to cel...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (06/...
ivolgin (22:48) • Taky mě zajímá, proč nevezmete do party toho Osladila. Je tak odstrčenej a přitom vás o...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra