Reklama:

Najdi a vyhraj! (52/2017)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jsou otázky, kterým se žádný zdravě uvažující člověk o vánočním čase během pohodového posezení u stromečku neubrání. Jednou z otázek, které trápí lidstvo téměř odnepaměti, je, který ze tří králů má vlastně nejlepší předpoklady pro kulturistiku.

Jelikož posuzovat svalový rozvoj tří králů kvůli jejich prudérnímu zahalení na většině výjevů dost dobře nelze, musíme to vzít z jiné strany. Podívejme se v první řadě na jejich věk. Tři králové bývají tradičně zobrazováni jako tři různě staří mužové - Kašpar je nejstarší, Baltazar nejmladší a Melichar mezi nimi. Tento prostý fakt dává největší naděje Baltazarovi. Nemáme žádné informace o tom, že by kulturistika byla v biblických dobách populární kratochvílí, a tak se ani nedá předpokládat, že by Kašpar nebo Melichar měli před Baltazarem díky svému věku náskok v objemech. V určité míře snad ve svalové vyzrálosti a tvrdosti, ovšem můžeme říct, že mladý Baltazar by při správné stravě a tréninku zaznamenal pravděpodobně nejbouřlivější přírůstky.

Jiným vodítkem může být původ tří králů a dary, které přinášejí. V tomto ohledu jsou na tom zřejmě nejlépe Baltazar s Melicharem. Baltazar disponuje takzvanou "black genetics", což mu dává jasnou výhodu. Když se podíváme na výsledky letošní Olympie, zjistíme, že s výjimkou Joshuy Lenartowicze a "Big Ramyho" je top 10 obsazena černochy či míšenci. Dobré genetické předpoklady v sobě může skrývat ale také Melichar, který pochází ze zemí arabského světa, přičemž víme, že například Írán se může chlubit celou řadou špičkových kulturistů. Časy kolem počátku našeho letopočtu však Arabům nešly až tak do karet, a tak Melichar přináší malému Ježíškovi nikoliv všemi ceněnou ropu, ale v kulturistice jen velmi obtížně využitelnou myrrhu. Baltazar s kadidlem na tom přitom rozhodně není o nic lépe. Naproti tomu Kašpar, ač s nepříliš slibnou genetikou národů kolem Středozemního moře, strčí oba do kapsy se zlatým darem. Zlato je vzhledem k finanční náročnosti kulturistické přípravy jednoznačně nejužitečnějším atributem.

Pokud bychom z toho všeho měli vyvodit nějaký závěr, zřejmě nejrozumnější variantou by bylo doporučit Kašparovi, aby sponzoroval mladého a nadějného Baltazara. Sám by mohl ještě uvažovat o kariéře závodníka masters, ale už bych asi nedoufal v žádná extra dobrá umístění, jednalo by se spíš o takové to závodění pro radost. Spolupráce s Baltazarem se mi jeví jako nejperspektivnější. Arabský Melichar si bohužel bude muset ještě pár tisíc let počkat.

Jaký máte názor na toto odvěké tříkrálové dilema Vy a které otázky o Vánocích trápí Vás?

Zapojit se mohou i čtenáři ze Slovenska!

Vyhráli jste v předchozí soutěži? Vyfoťte se s cenou, pošlete nám tuto fotografii
a získáte navíc hodnotnou cenu z našeho e-shopu!

(Fotografie bude zveřejněna u některé z pravidelných týdenních soutěží, či na našem FB.)


O co v tomto týdnu hrajeme?

Tentokrát každý ze tří výherců obdrží lískooříškové máslo s bílou čokoládou s příchutí pečeného jablka a skořice z limitované vánoční edice společnosti Big Boy.

.


Který ze tří králů je jmenovcem jednoho z českých profesionálních kulturistů?

Najdi a vyhraj! (52/2017)
Jméno:
E-mail:
Tučně uvedené položky jsou povinné.
Který ze tří králů je jmenovcem jednoho z českých kulturistů?
Kašpar
Melichar
Baltazar
Hlasování již bylo ukončeno.
Podmínky soutěže: soutěž začíná 28. 12. 2017 v 08:00 a končí 04. 01. 2018 v 08:00. Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Všeobecnými pravidly soutěží.


Výherci soutěže Najdi a vyhraj! (51/2017):

V minulém kole soutěže jsme se Vás ptali, která americká posilovna bývá nazývána Mekkou kulturistiky. Správná odpověď zní: Gold's Gym.

Vylosováni byli a sportovní rukavice, zimní čepici, anebo láhev od společnosti Reebok na základě pořadí vylosování získali:

  • Klaudia Bartová - klaudiabartova@...com
  • Eliška Svázalová - eliasvazalova@...cz
  • Ján Chrenko - jan.chrenko77@...sk

Gratulujeme!


Vyhráli jste v předchozí soutěži? Vyfoťte se s cenou, pošlete nám tuto fotografii
a získáte navíc hodnotnou cenu z našeho e-shopu!

(Fotografie bude zveřejněna u některé z pravidelných týdenních soutěží, či na našem FB.)


Hodnotné ceny z našich soutěží by mohli vyhrát také Vaši přátelé na Facebooku - dejte jim o tom vědět kliknutím na odkaz „Sdílet článek“ či „To se mi líbí“ v závěru článku a podělte se tak s nimi o možnost příjemné výhry!


Pravidla soutěže: Každý čtenář může zaslat pouze jednu odpověď. Své tipy zasílejte do čtvrtka 5. ledna. Jména výherců budou zveřejněna ve čtvrtek prostřednictvím článku, v němž naleznete také další soutěžní otázku pro následující týden. Znalostního souboje se mohou zúčastnit pouze čtenáři s dodací adresou pro výhry na území České a Slovenské republiky.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra