Reklama:

Luděk Jiráček: "Končím kariéru, splnil jsem si své sny."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Luděk Jiráček, závodník v klasické kulturistice, který se zúčastnil sedmi závodů a odnesl si sedm ocenění, se letos rozhodl ukončit soutěžní kariéru. Jak se ke kulturistice dostal a co jej vedlo k ukončení kariéry, si můžete přečíst v rozhovoru níže!


Luďku, doneslo se nám, že končíte sportovní kariéru. Za sebou máte spoustu úspěchů na domácích soutěžích a nejeden čtenář našeho magazínu vás jistě zná. Pojďme se i tak podívat na vaši historii, kdy jste se sportem začal? Byly to hned silové sporty, nebo jste se k nim dostal až časem?

Se sportem jsem začal už na základní škole - tehdy to byl lední hokej a po čase jsem se dostal k bojovým sportům, které mě přivedly až do fitka.

Podle všeho jste poprvé na soutěži startoval v roce 2010 na mistrovství Čech v kategorii klasické kulturistiky do 180 cm a umístil jste se na pěkném, leč bramborovém 4. místě. Pamatujete si, jaký jste si dal před těmito závody cíl? Bylo tohle 4. místo impulsem k dalšímu závodění?

První závod byl spíše takový „zkušební“. Chtěl jsem si zkusit, jak to chodí a co obnáší dieta. Popravdě jsem vůbec neočekával, že se hned na začátku umístím na 4. příčce. Byl jsem mile překvapen a impuls k dalšímu závodění to určitě byl, neboť týden nato už jsem byl na mistrovství republiky (kde jsem obsadil 3. místo).

Ještě předtím jste ale startoval na strongmanech a na soutěži v bench-pressu. Proč jste opustil tyhle silové sporty a začal se věnovat kulturistice?

Od roku 2007 až do roku 2008 jsem se účastnil soutěží v bench-pressu a strongmanech, které pořádal můj trenér Petr Vaniš. V té době mě tyto závody sice bavily, avšak mé genetické předpoklady nejsou na tyto soutěže dělané. Tahat těžké váhy mě baví, ale nakonec jsem se našel až v klasické kulturistice. Ovšem čas od času jsem se k tomuto druhu soutěží rád vrátil a znovu si to zkusil.

Který moment považujete za vrchol své sportovní kariéry?

Vrcholem mé kariéry bylo letošní EVLS Prague Amateur, kde jsem se umístil na 9. příčce.

"Odcházíte" s nějakým nesplněným snem? V posledních dvou domácích závodech jste obsadil první místo, ale nenašel jsem zmínku o startu mimo ČR, tohle vás nikdy nelákalo?

Naštěstí jsem dokázal splnit všechny své cíle, které jsem si zadal. V zahraničí jsem nestartoval, protože pro mě je soutěž pod hlavičkou EVLS jedna z největších a nejvýznamnějších, na kterých bych se kdy mohl postavit za podpory českého publika.

Co vás vlastně vedlo k rozhodnutí ukončit aktivní kariéru? Věk, dosažení vytyčeného cíle, ztráta motivace či něco úplně jiného?

K ukončení kariéry jsem se rozhodl, protože jsem si již splnil všechny své sny. Snem bylo postavit se na pódium soutěže EVLS jako jediný Čech v klasické kulturistice 2x po sobě. A dalším splněným snem bylo, že jsem si ze 7 různých soutěží přivezl domů 7 ocenění.

Za těch x let, co se věnujete tomuto sportu, jste jistě potkal spoustu lidí. Kterému z nich jste nejvíce vděčný za podporu, rady a podobně?

Nejvíce vděčím za úspěch svému trenérovi Petru Vanišovi, své milované přítelkyni, která při mně stála při mé dietě i na závodech (často to neměla lehké :D), své rodině, fitku a firmě Narex.

Určitě je spousta dalších, kterým byste chtěl poděkovat či jen pozdravit staré přátele. Teď máte příležitost. :)

Poděkovat bych chtěl lidem, kteří mě podporují a sledují po celou tu dobu, svým kamarádům a přátelům. Moc to pro mě znamená!

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů v osobním životě!


Luděk Jiráček na pohárové soutěži Partner Cup 2017Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLazar Angelov: Bral anabolické steroi...
moab (09:28) • Proč by to dělal? S vysokou pravděpodobností by končil v poli poražených, což by jeho b...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Palec077 (07:23) • `Vykoná dřep s takovou hloubkou, kdy je střed kyčelního kloubu níže než vrchol kolene,...
magazínLazar Angelov: Bral anabolické steroi...
Arnold Strong (23:14) • A proc Angel nezavodil v nejake kategorii ?kvuli zdraví?
magazínJ&M podcast: Jak se bude letos dařit českým kulturistům?
Mikuc (10:44) • Díky za info. Půl hodinka bez komentu proběhlé soutěže je akorát.) Uvidíme, co sezóna p...
magazínNedožité sedmdesátiny legendy kulturi...
Ronnie (14:27) • Také bych byl moc rád, kdyby kniha vyšla letos, ale bohužel tím, jak je složitá situace...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra