Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Jste před tréninkem unavení a často byste raději hodili flintu do žita?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Suplementace

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Hned na začátku si řekněme to nejdůležitější - stimulace před tréninkem je žádoucí a spoléhat se jenom na přirozenou regeneraci se v dnešní náročné jeví jako utopie. Samozřejmě existují různé doplňky, ale dnes si povíme něco o takzvaných předtréninkových suplementech, které mají za cíl nabudit nás na výkon. Ty nejefektivnější se prodávají v tekuté formě. Důvod je jednoduchý - rychleji se vstřebávají a ještě dokážou lépe prokrvit svaly. Zejména tekuté doplňky obsahující více účinných látek, a ne pouze jednu (například kofein), mají dodatečnou výhodu v tom, že napomáhají i spalování tuků a aktivizují i mozkovou kůru. Jinými slovy - budete nejen lépe cvičit, ale i lépe přemýšlet. A to rozhodně není kombinace k zahození nejenom pro ty, kteří se po náročném cvičení chtějí věnovat třeba práci nebo studiu.

Pokud se chystáte na trénink či jinou fyzicky náročnější aktivitu, doporučuje se užití předtréninkového suplementu 15 až 30 minut před zahájením této aktivity. Pozor na denní dobu! Jste-li zvyklí cvičit večer, může se Vám stát, že pak nebudete moci usnout. Výhodnější je proto posunout aktivitu do dřívějších hodin, nejlépe na ráno či dopoledne. Možná Vás bude zajímat i optimální dávkování. Tady žádný univerzální recept neexistuje, je však třeba dbát doporučení výrobce uvedené na etiketě produktu. Nicméně pro někoho může být jedna porce málo, pro jiného naopak hodně. Obecně platí, že vhodná dávka pro ženy je menší než pro muže, ale zcela vyhovující množství si musí každý nalézt sám. Záleží nejen na pohlaví, ale také na hmotnosti a fyzických parametrech konkrétní postavy. S tím souvisí i délka působení doplňku. Plný účinek se dostaví v prvních dvou hodinách, pak se jeho vliv postupně utlumuje.

Řada sportovců použije několik doplňků najednou v naději, že se účinek znásobí, ale to je rozhodně mylná představa.
Martin Mester

"Řada sportovců použije několik doplňků najednou v naději, že se účinek znásobí, ale to je rozhodně mylná představa," vysvětluje profesionální kulturista, trenér a fitness model Martin Mester. "Hrozí totiž efekt přesně opačný. Takový člověk bude unavený a nedosáhne očekávaného výkonu. Dostavit se může i nadměrné pocení, srdeční arytmie či jiné známky předčasné únavy," dodává Mester.

V žádném případě neplatí přímá úměra - čím více, tím lépe. Platí spíše nekombinovat a důvěřovat osvědčenému suplementu, který se vyznačuje optimalizovaným složením s rovnoměrným zastoupením účinných látek v adekvátních poměrech. Cílem efektivní stimulace výkonu je udržet nasazené "tempo" a zdolat zátěž po celou dobu tréninku.

Jako v každé oblasti lze i tady narazit na preparáty, které toho spoustu slibují, ale výsledek se jaksi nedostaví. Jak je rozeznat od těch skutečně kvalitních? Jistým vodítkem může být specifikace složení. Někteří výrobci záměrně neuvádějí přesné množstevní zastoupení jednotlivých látek. Uživatel je svým způsobem klamán, jelikož si nemůže spočítat, kolik čeho do sebe dostal. Jak vidno, ani v tomto případě se nevyplatí šetřit za každou cenu. Odborníci doporučují rozumné užívání kvalitních doplňků, nikoliv nadužívání pochybných preparátů ohromujících zdánlivou výhodností.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra