Reklama:

Glosa:
Jak jde Slávek přes mrtvoly

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

„Kdyby ta slova padla z očí do očí, mezi dvěma chlapy, o které se v tu chvíli jedná, neřekl bych ani popel. Jenže tohle drobné kopání do kotníků se děje vždycky jen po straně, ve chvíli, kdy není na místě nikdo, kdo by řekl jiný úhel pohledu,“ píše ve své glose Martin Jebas, majitel serveru Ronnie.cz a bývalý předseda Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

Tak jsem dnes po soutěži v Březnici slyšel, jak je ten Slávek Vinogradov, v současnosti zastupující předseda českého svazu kulturistiky a fitness, špatný člověk. Jde prý v našem svazu přes mrtvoly, zajímá ho jen vlastní úspěch, nezastaví se a ženou ho ambice tak, že nehledí vpravo vlevo.

Mrzelo by mě to za něj, kdybych nevěděl, kdo ta slova původně pronesl. Řekl je totiž někdejší předseda našeho svazu řídící kulturistiku a fitness v naší zemi, veřejně či z ústraní, až do konce roku 2011. Ten, který na jedné straně uspořádal řadu skvělých soutěží, na straně druhé ale řadou jiných kroků dostal náš sport do největší krize, jakou za celou dobu své existence zažil. Ten stejný člověk, který mi kdysi řekl větu, kterou si dodnes živě vybavuji: „Nikdy nikdo nedosáhne na mezinárodní scéně takového postavení, jaké mám já.“ Tak a je to tady. Slávek ho totiž má. Slávek ho má ještě lepší. Je zván na největší světové soutěže, na místě řeší klíčové záležitosti, má respekt českých i zahraničních závodníků, přitom s nimi skvěle vychází, a má upřímný (to slovo je důležité) respekt i mezi zahraničními prezidenty i zástupci jednotlivých národních federací.

Je to jen pár týdnů, co v Praze jednal s prezidentem světové federace IFBB Rafaelem Santonjou, který ho pak pár dní nato, už o pár set kilometrů dál ve Španělsku, pozval spolu s nejbližšími přáteli na oslavu svých narozenin. V Praze od prezidenta Santonji zazněla i velmi cenná slova: „Až budeš kandidovat na prezidenta české federace, máš moji podporu.“ O té větě jsme psali. Je to sice jen pár slov, ale jsou o to důležitější, pocházejí-li od nejvýše postaveného muže světové kulturistiky, který navíc dění v národních federacích prakticky nikdy nekomentuje. A jsou to slova, která i z mezinárodního pohledu ukazují, že když člověk opravdu pracuje a svou práci dělá poctivě a naplno, je to na jejích výsledcích znát.

Kdyby slova, která jsem v úvodu zmínil, padla z očí do očí, mezi dvěma chlapy, o které se v tu chvíli jedná, neřekl bych ani popel. Jenže tohle drobné kopání do kotníků se děje vždycky jen po straně, ve chvíli, kdy není na místě nikdo, kdo by řekl jiný úhel pohledu. A tak Vám ten svůj úhel píšu formou glosy - mé první, ale určitě ne poslední na Ronnie.cz. Nedalo mi mlčet totiž o to víc, když se podívám na hromádku papírů přede mnou, kde jedním z nich je Slávkův rozpis dní pro letošní soutěžní podzim. Plánovali jsme ho spolu někdy v srpnu, na jakých českých i mezinárodních soutěžích a akcích kdo z nás bude. V září - za celých jeho 30 pracovních i víkendových dní - měl Slávek celý jeden den volna. V říjnu to bylo lepší, ty dny byly tři, za první dvě třetiny listopadu zatím ani jeden. On pro kulturistiku naprosto žije. Jeden den se vrátí z Rumunska z mistrovství světa a druhý den je od rána už v práci, aby řešil nadcházející kondiční soutěže, přihlášky závodníků a běžné denní starosti svazu. A věřte, že to mnohdy není snadné, když člověk chtě nechtě řeší i situace, kdy se prostě jedna či druhá strana musí zlobit. Každá zloba by ale měla mít poctivý základ. A pokud někdo říká, že Slávek jde za svým úspěchem přes mrtvoly, poctivý základ to nemá. Slávek totiž pracuje pro kulturistiku jako málokdo jiný, dává jí celé své srdce a ohromné množství času - a ten úspěch není cílem, je jen logickým výsledkem zatraceně dobře odvedené práce.

P. S.: Berte můj text jako prostou glosu, osobní názor, který jsem si ale nechtěl nechat pro sebe. V březnu příštího roku budou totiž volby nového předsedy svazu kulturistiky a já bych si přál více než cokoliv jiného, aby nevyhrála zloba a pomluvy - ale práce a výsledky. Protože jen tak dosáhneme toho, že se české kulturistice a fitness bude i nadále dařit tak moc jako v posledních několika letech.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

24.11.22:56František_67 - Hoši, že vás Standa kritizuje, kdy jenom to lze, je dlouho..+1
23.11.19:11Petr Prielozny - Ja mel cest se Slavkem zacinam v klubu Delta Fitness na Ce..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 79 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVirtuální šílenství pokračuje: NPC za...
Marczus (16:47) • No konecne, ze tohle nekoho napadlo!!! Kdyz uz mame online trenery, vyzivove poradce, t...
magazínTutoriál: Jak ušít fitness roušku
eSko (13:27) • Dle ochlupení rukou bych tipoval, že krok č. 4 zabere úplně nejvíc času z celého proces...
magazínArnold Schwarzenegger: "Zůstaňte fit!...
ygg (11:07) • Nejen ... třeba min týmy NBA mají zakázáno využívat svá vlastní tréninková zařízení. Re...
magazínArnold Schwarzenegger: "Zůstaňte fit!...
Arnold Strong (10:18) • A oni jsou zavřené posilovny po celých usa?
magazínBlessing Awodibu: virtuální profesion...
LeToucan (18:38) • Tak, je to v podstatě jeho práce, youtube/kulturistika. Spousta lidí ze sebe na netu dě...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra