Reklama:
1000 g proteinu Extrifit ZDARMA!
Extrémní akce na High Whey 80, ke každému 2270g balení dostanete druhé 1000g zdarma! Více zde.

NPC Nationals 2017: čtrnáct
nových profesionálních kulturistů!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V americkém Miami ve dnech 17. a 18 listopadu proběhl letošní ročník tradiční soutěže NPC Nationals, která americkým amatérským závodníkům slouží k boji o možnost přestoupit do profesionální ligy IFBB Jima Maniona. Vlastní soutěži předcházelo setkání vedení organizace NPC (National Physique Committee), na kterém došlo ke zpřísnění nominačních kritérií na NPC klání národní úrovně (patří mezi ně právě i NPC Nationals), k navýšení hmotnostního limitu kategorie classic physique o 5 liber, ale třeba také k rozporuplné úpravě pravidel kategorie ženského fitness. V organizaci NPC by totiž soutěž v této kategorii už měla tvořit pouze volná sestava. Opravdové fitness, jak ho jako sportovní disciplínu známe, tak bude amatérským závodnicím dostupné už zřejmě výhradně na soutěžích pořádaných pod hlavičkou mezinárodní federace IFBB.

Již několik let na NPC Nationals platí, že se zde v kulturistice mužů bojuje hned o čtrnáct profesionálních karet, které jejich čerstvé nositele opravňují ke vstupu do profesionální ligy IFBB Jima Maniona. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se profi karta udělovala zlatým a stříbrným medailistům všech sedmi hmotnostních kategorií. Jak bývá naším zvykem, také tentokrát Vám všechny nové profíky podrobněji představíme.


Kulturistika mužů nad 102 kg - Chris DiDomenico a Matt Kouba

V nejtěžší kulturistické kategorii rozhodčí letos na NPC Nationals našli i absolutního vítěze soutěže. Stal se jím dobře připravený Chris DiDomenico, jenž se může chlubit výrazným množstvím kvalitní svalové hmoty. To mu nakonec k celkovému triumfu stačilo i přesto, že poněkud zaostává v estetice a líbivosti postavy. Druhé místo za 105 kg vážícím Chrisem v kulturistice mužů nad 102 kg vybojoval svěřenec specialisty na předsoutěžní přípravu Chrise Aceta Matt Kouba, jenž v Miami o tomto víkendu závodil asi o 8 kg těžší než jeho úspěšnější soupeř.

Kulturistika mužů do 102 kg - Justin Maki a Christian Salcedo

V kategorii do 102 kg rozhodčí na první dvě místa vybrali borce, kteří zaujmou líbivějšími typy postav než jejich podobně úspěšní kolegové v supertěžké váze. Vítězství vybojoval dobrou stavbou těla disponující Justin Maki, jenž si tak nadělil nejlepší možný dárek ke třicátým narozeninám, které slavil minulý pátek, kdy zároveň probíhalo semifinále soutěže. Maki letos o profesionální kartu bojoval s výjimečnou zarputilostí a poté, kdy mu těsně unikla při účasti na NPC USA i IFBB North American Championships, se mu ji na NPC Nationals konečně podařilo získat.

Druhé místo za Justinem v jeho váhovce obsadil 178 cm vysoký Christian Salcedo, jenž se v Miami prezentoval postavou bez viditelnějších slabin. Borec, jenž tento týden oslaví pětatřicáté narozeniny, má za sebou službu u námořní pěchoty Spojených států, do které se přihlásil v týdnu po událostech z 11. září 2001, a byl nasazen do operace Irácká svoboda. Ve chvíli, kdy jeho kontrakt u mariňáků skončil, začal žít striktním životem sportovce a v roce 2013 poprvé nastoupil na kulturistické pódium.

Ron Galup, Justin Maki, Thomas Lyman a Eliezer Rey na NPC Nationals 2017 (foto: Jeff Binns, Npcnewsonline.com)

Kulturistika mužů do 90 kg - Errol Moore a Kevin Johnson

V kulturistice mužů do 90 kg zvítězil nadoraz připravený Errol Moore, který byl napruhovaný doslova od hlavy k patě a svou formou smetl všechny soupeře. K předvedené fazóně Errolovi pomohla i jeho spolupráce s trenérem Milošem Šarčevem. Výbornou formou zaujal také druhý Kevin Johnson, jenž navíc může stavět na pěkných tvarech a dobré stavbě těla. Kulturista, k jehož přednostem patří i úzký pas, se už den po soutěži podle svých slov probudil hladový po tom, aby se pustil do práce na dalších objemech. Profesionální debut by si rád připsal někdy brzy v příštím roce.

Kulturistika mužů do 80 kg - Ron Galup a Lloyd Herford

V osmdesátce rozhodčí nejvíce přesvědčil Ron Galup, jenž na pódiu předvedl pěkné vakuum i špičkovou formu. Ve startovním poli kategorie však nakonec nicméně díky svým klasickým liniím více zaujal jiný borec, a to druhý Lloyd Herford, jenž za Galupem zaostával pouze po stránce finální dotaženosti. Osmadvacetiletý Herford, který dorostl do výšky 165 cm, se netají tím, že je pro něj získání profesionální karty splněným snem. Na soutěžním pódiu se poprvé jako teenager představil v roce 2007 a už od té doby věděl, že se jednou chce stát profíkem. Ke splnění jeho cíle mu pomohlo především výrazné zlepšení svalového rozvoje stehen, který při jeho posledním startu na NPC Nationals v roce 2014 pro Lloyda představoval výrazný problém a byl hlavním důvodem, proč zde tehdy skončil "až" pátý.

Israel Leanos, Thomas Lyman, Ron Galup a Eliezer Rey na NPC Nationals 2017 (foto: Jeff Binns, Npcnewsonline.com)

Kulturistika mužů do 75 kg - Thomas Lyman a Brent Chaves

Mezi kulturisty s hmotností do 75 kg se z vítězství radoval Thomas Lyman, který ze všech závodníků v kategorii nabídl nejlepší kombinaci objemů, stavby těla a připravenosti. Druhé místo za Thomasem, který se závodění věnuje od roku 2011 a může se chlubit třeba i mrtvým tahem s 272 kg, obsadil Brent Chaves. K jeho přednostem se řadila solidní vyváženost postavy a dobrá forma.

Kulturistika mužů do 70 kg - Eliezer Rey a Brandon Guillen

V sedmdesátce triumf slavil Eliezer Rey, který se sice neprezentoval nějakými brutálními objemy, ale zato zaujal svou připraveností. Druhý skončil čtyřiadvacetiletý Brandon Guillen, jenž se letos k závodění vrátil po dvouleté odmlce. Na pódiu se představil ve své dosud životní formě, když proti svým předchozím soutěžním vystoupením tentokrát závodil dotaženější a plnější.

Kulturistika mužů do 65 kg - Israel Leanos a Joe Lalli

V nejlehčí hmotnostní kategorii si pro vítězství zcela dominantním způsobem došel dostatečně mohutný a zároveň dobře připravený Israel Leanos. Nejblíže byl svými kvalitami Leanosovi Joe Lalli, jenž se i díky dobré stavbě těla probojoval ke druhému místu.


NPC Nationals 2017 - noví profesionální kulturisté


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff Binns


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra