Reklama:

Gladiator Race (Praha) 2017
- reportáž a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Gladiator Race Night (Praha) 2017 - reportáž a fotografie
754 gladiátorů na jednom místě v jeden den a všichni v bojové náladě a připraveni do akce. Tak vypadal poslední říjnovou sobotu park Čihadla na Černém Mostě. Závodníci z celé republiky přišli poměřit své síly s organizátory. Ne tedy přímo s nimi, ale s tím, co oni pro závodníky připravili. Bláto, voda, lana, sudy, stěny, pneumatiky, to vše je čekalo. Aby toho nebylo málo, tak foukal silný vítr, který sice pomáhal dětem v parku pouštět draky, ale závodníky profouknul až na kost.

Několik set závodníků také v cíli dostalo vytouženou medaili Gladiator Race Triumphalis. Ta je pro ty, kteří v roce 2017 absolvovali všechny denní závody Gladiator Race. Winter Josefov, Milovice, Holice, Josefov a Prahu.

Startovalo se po čtvrt minutě a vypustit všechny na trať trvalo přes tři hodiny. Závodníky tentokrát čekalo kilometrů sedm. Trať měli delší než gladiátoři z předešlého večera. Ona vlastně ta sedmikilometrová spolkla tu tříkilometrovou jako malinu.

Gladiátory čekala trošku jiná akce než jejich historické jmenovce. Hned za startem byl monkey bar, který je pěkně potrápil. Kvůli speciálnímu závěsnému úchytu z dílny Shybuj.cz padali jako švestky. Snažili jste se někdy během houpání chytit síta? Onen úchyt vypadal vcelku podobně.

Na další překážce - Weiveru si mohli závodníci spravit náladu. Prolézačka z velkých klád, kde se klády na střídačku přelézaly a podlézaly, toho závodníkům hodně dovolila a skoro nikdo, aspoň po dobu, co jsem u překážky byl já, neměl větší problémy. Je pěkně vidět, jak moc udělá, když je taková překážka zařazena na začátek, a ne na konec trati.

Třeba ke konci trati byla zařazena překážka Insert Your Pin, která není určitě tou nejtěžší překážkou, a přesto na ní havarovalo dost závodníků. Holt po sedmi kilometrech a koupeli ve studené vodě dá docela zabrat. Kdyby byla na začátku, tak si ji závodníci daleko víc užijí, ale to už by asi nebylo ono, co?

Sice nešlo o olympijské hry, ale vrhalo se i koulí. Lezlo se po provazovém žebříku jako v bondovce, jen ten vrtulník chyběl. Tahala se pneumatika na provázku vodním kanálem, i když by byl asi vhodnější kačer. Přelézalo se po provazové síti nebo se ručkovalo po dřevěných prknech.

Pro ty, kteří zrovna nebojovali na trati, mohli bojovat s větrem u nedalekých stánků s občerstvením. Foukalo tak moc, že si nikdo nemohl být jistý tím, že mu z tácku neulítne klobása a neudělá šťastným někoho jiného (kdo si ji nezaplatil). V zázemí se o každého pěkně postarali. Front moc nebylo a zásoby pochoutek stačily i pro ty největší jedlíky.

Premiéra se Gladiator Race vydařila a myslím, že když si to příští rok zopakují, tak to všichni jen uvítají.

Gladiator Race (Praha) 2017 - výsledky
p. muži ženy dvojice
1. Jiří Vacík - 0:41:02 Tereza Tocháčková - 0:58:45 Kristýna Hůrková + Martin Turek
- 0:56:44
2. Petr Vinický - 0:43:01 Michaela Dani - 0:59:00 Jiří Vacík + Kristýna Málková
- 1:02:28
3. Marek Kadrmas - 0:46:09 Veronika Vytinová - 0:59:53 Michal Krejčí + Pavla Krejčí
- 1:07:10


Gladiator Race (Praha) 2017 - fotogalerie


Gladiator Race (Praha) 2017 - statistikyLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 93 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra