Reklama:

Gladiator Race Night (Praha) 2017 - reportáž a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Co se stane, když smícháte vodu, tmu, nějaký ten vítr, sudy od piva, bahno, rákosí, stromy, sudy s francovkou, dřevotřísku, železné nosníky, lana a pneumatiky? Vypadne Vám z toho noční překážkový závod. Překážkových závodů se u nás pořádá spousta, ale nočních moc není. A pokud se na to podívám detailněji, tak je tu jen jeden pořadatel vyloženě nočních překážkových závodů - Gladiator Race.

Organizátoři nám v Praze chtěli dopřát hodně zábavný víkend. Ze dvou třetin jim to vyšlo. Třetí třetinu jim překazila vyšší moc, vichřice. Já si stihnul pátek užít, tak se s Vámi o pár zážitků podělím.

Běhat po kopečkách, brodit se vodou, lézt po monkey baru, šplhat po laně, nosit všechno možné (sudy, kýble, klády atd.) je těžké za světla, tak co teprve za tmy. Jasně, úplná tma nebyla, měli jsme čelovky, ale to znamená, že vidíte jen to, co je ve směru, kam zrovna koukáte, a to ještě nijak moc daleko. Periferní vidění si musíte odškrtnout z výbavy.

Kapacita závodu je 400 závodníků a startuje se v intervalech, takže žádná velká zácpa a za hodinu a půl jsou všichni na trati. Kdyby na nás někdo koukal seshora, tak by viděl něco jako světelného hada nebo pohádkový rej bludiček. Bažiny na trati byly, takže jsme do nich klidně mohli nějakého nešťastníka nalákat. Naštěstí byla trať dobře značená, tak snad nikdo nezabloudil.

Zázemí

O střechu nad hlavou se postaral objekt Plechárna. Spolkla registraci, reklamní obchůdek a pár atrakcí. Na dvoře byly převlékárny, úschovna a hygiena. Sprchu měla na starosti Nivea, ale schovala ji tak dobře, že jsem ji našel až druhý den v sobotu za denního světla, takže jsem ji ani nevyzkoušel.

Kvůli tomu, že se běželo za tmy, byl pátek komornější a nepřišlo moc diváků. Zato na sobotu se počítalo s tisícovkou závodníků. Takže stánky s občerstvením stály na místě připravené na nápor, který nepřicházel. Aspoň nikde nebyly fronty. Na grilu se hřálo jen pár klobás a pár hermelínů, jinak bylo pod párty stany docela pusto. To však neznamenalo, že by nabízených lákadel bylo málo. Výběr byl široký od slaného až po sladké (palačinky se skyrem hmm).

Trať

Trať byla kraťoučká. Pouhé tři kilometry, tedy když člověk nepočítá handicapy, které pár metrů přidají, ale i tak byl průměrný čas, který závodníci na ní strávili, bez minuty 50 minut. S deseti překážkami měla trať stejnou kadenci jako denní závod - tři a kousek překážky na kilometr. Dalšími překážkami byly tma a silný vítr, který z nás aspoň "vyfoukal" vodu. Fén by teda byl lepší, ten aspoň fouká teplý vzduch.

Část trati vedla přes pastviny krav. To jsem zjistil až v momentě, kdy jsem slyšel táhle "mouúúúúú". Nejdříve jsem myslel, že nějaký poťouchlý dobrovolník funí do odpadní trubky, ale když jsem se jednou otočil za zvukem a osvítil čelovkou velkou kravskou hlavu, která byla tak dva metry ode mě, tak jsem se docela lekl. Pár tenkých drátků (určitě pod elektrickým napětím) nehrálo v ten moment žádnou roli.

Překážky

Klasická sada překážek, mezi které patří vysoká zeď, horolezecká stěna (ta se překonává horizontálně na rozdíl od té pravé horolezecké), brodění blátem, plavání, nošení (tentokrát pneumatik - 4 pánové a 2 dámy), byla doplněna o pár extra kousků. Aby se o závodech mluvilo a závodníci byli nadšení, musí se na závodech objevovat nové překážky. Větší, těžší, delší a obtížnější. Prostě závodníci se postupem času musí stávat "harder, better, stronger, faster". Gladiator Race není zrovna závod, který by stavěl na své nepřekonatelnosti, takže vlastně nic nebylo nemožné.

Nestartovalo se výstřelem ze signální pistole, ale zvednutím pivního sudu k bradě. Úkolem nebylo ho vypít, jen zvednout (to jen pro rejpaly). První oficiální překážkou byla pozvánka na poslední letošní závod série Gladiator Race - Taxis Gladiator Race. Naštěstí to byla jen miniaturní verze, vlastně to byly jen takové tři malé prahy.

Monkey Business - kámen úrazu mnoha závodníků. Nejdřív sada kruhů, přes které se houpe, a pak díl z dílny bláznivého vrtáka, do kterého se musí strčit prsty, aby bylo vůbec možné se chytit, a pak další kruhy. Žádná sranda strefit se při houpání do řady vcelku malých otvorů, které se houpají před Vámi. Handicapem tu bylo namotávání provázku se závažím na tyč. Ruce před sebou, napnuté a do úrovně hlavy zvednuté. Takže se asi počítalo s tím, že to tady závodníkům moc nepůjde.

Weiwer 1/3 - systém klád pro přelézání a podlézání. Jednu přelez, druhou podlez. Vzdálenost tak akorát a celé se to postupně zvyšuje. Taková malá varianta toho, co zažili závodníci nedávno na Klínovci.

Horror Tree (padlý strom) přes vodní kanál - je to jako z dětských let, jen ten konec pěkně klouzal. Spadnout tam na hubu, tak si ji člověk pěkně rozbije (ale to vlastně asi všude). Já uklouznul, spadnul a hubu si nerozbil. Měl jsem kliku, jen jsem si pěkně narazil předloktí.

Tunel, průchod pod mostem v korytě říčky, na druhé straně se muselo z koryta vylézt. Představte si, že tunelem vstoupíte do místnosti bez stropu. Vpravo je zeď vysoká tak 2,5 metru, vlevo tak 1,5 metru a před Vámi na zdi vysoké také 1,5 metru visí fáborek. Na pravé straně nahoře stojí lidé, kteří na Vás křičí "vlevo, přes zeď vlevo", a my všichni šli dopředu a dopředu. Dobrovolníky už zachvacovala panika, než jsme pochopili, že máme vylézt přes stěnu vlevo ven. Stačilo dát doprostřed šipku doleva, ta by řekla víc než ta stovka slov.

Bathroom - kdyby nebyla pořádná voda, tak by to prostě nebylo ono. Takže šup do vody. Že je hluboká dva metry? Jedině dobře. Někteří tam totiž skákali skoro šipku. Voda byla studená a pěkně foukalo, krásná kombinace.

Alpa - už jste někdy viděli velké sudy plné francovky? Ne? My také ne. Naštěstí byly sudy prázdné, ale kvůli mokrým a zmrzlým rukám je v medvědím sevření moc udržet nešlo. Žádné držení zespodu ani přehazování přes rameno, pěkně jako když objímáte stromy. Sudy jsou teda pěkně kluzká pakáž.

AIX - klasická lezecká stěna se se zmrzlými prsty překonává docela těžce. Pro mě to byl bohužel nepřekonatelný problém. Ale věřím tomu, že druhý pokus by už dopadl dobře - stejně jako všichni ostatní závodníci, kterým se to na ten první nepovedlo. Handicapem byli ráčci, naštěstí tentokrát mohli být pozadu, ne jako na Predator Race, kde museli raci chodit popředu.

Konečně cíl a před ním poslední překážka - Skatepark, prohnutá stěna. Ve všech možných velikostech a sklonech se vyskytuje snad na všech překážkových závodech tuzemských pořadatelů. Na jaře v Milovicích jsem se stěnou neměl sebemenší problém. V Praze menší problém byl. Nakonec se z něj teda vyklubal daleko větší problém, který měl za následek mé pobíhání po závodišti se sudem od piva. Ať žijí neangličtí handicápkové.

Normálně bych nevěřil, že mi tři kilometry budou trvat čtyřicet minut, ale bohužel se tak stalo. Bohužel pro mě a bohudík pro závodníky přede mnou, které jsem svým výkonem neohrozil na předních pozicích. Vážně měli pořádnou kliku, jinak bych je převálcoval.

Závěr

Noční závod má hodně do sebe. Je to vlastně i příjemné změna. Je tma, závodníků na trati moc není, takže závodník závodí hlavně sám se sebou. Běží si vpřed, vrhá před sebe kužel světla a vlastně nic okolo ani nevidí. K tomu mu ještě čvachtají boty v blátě, přelézá zdi, brodí se vodou, skoro jak na útěku.

Příznivcům noční romantiky to vřele doporučuji, jen před závodem nekoukejte na žádný horor. Zejména Přízraky z temnot nedoporučuji. I když to by vlastně mohlo závodníkovi dodat nějakou tu motivaci a raketový pohon.

Hodnocení

Kdybych měl obodovat závod na stupnici od jedné do pěti překážek (čím více, tím více), tak za mě osobně to dopadne následovně.


Gladiator Race Night (Praha) 2017 - výsledky
p. muži ženy dvojice
1. Petr Vinický - 0:21:16 Stanislava Babušková - 0:28:51 Lukáš Novák + Veronika Vytinová
- 0:27:46
2. Jakub Podzimek - 0:23:27 Kristína Málková - 0:29:36 Karel Link + Eliška Chmelařová
- 0:33:25
3. Lukáš Hanyk - 0:23:32 Barbora Titěrová - 0:30:38 Dobroslav Sramek + Jana Šturmová
- 0:33:55


Gladiator Race Night (Praha) 2017 - fotogalerie


Gladiator Race Night (Praha) 2017 - statistikyLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra