Reklama:

Proč bychom vlastně měli jíst "peanut butter"?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Výživa

Arašídová másla jsou v poslední době čím dál oblíbenější a jejich zařazování do jídelníčku roste. Svoji popularitu získala nejen díky skvělé chuti, ale také díky složení. Arašídová másla je vhodné zařazovat nejen při zdravém stravování, ale v některých případech i v dietě. Samozřejmě velmi záleží na výběru arašídového másla, protože ne každé nabízí to "správné" složení, které byste do zdravého jídelníčku zařadili. Někteří výrobci másla nastavují přidanými oleji a cukrem a ke zdravé pochutině to má pak velmi daleko. Pokud ale zvolíte správně, bude pro Vás arašídové máslo oblíbená součást jídelníčku, která má pozitivní vliv na Vaše zdraví.

Proč bychom tedy měli jíst "peanut butter"?

  • má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a hormonální rovnováhu
  • je zdrojem kvalitních tuků (až 80 % mono a polynenasycené mastné kyseliny)
  • je výborným zdrojem kyseliny listové, niacinu (vitamín B3), vlákniny, vitamínu E, hořčíku, fosforu a antioxidanů (koenzym Q10)
  • má vysoký obsah rostlinných bílkovin (až 23 g / 100 g)

Jak jsme již zmiňovali, na složení arašídového másla záleží. Tady máte pár důvodů, proč jíst zrovna peanut butter Lucky Alvin.

Proč jíst Lucky Alvin?

Každý den naše výrobní linka v Horních Počernicích umele několik set čerstvých sklenic tekutého štěstí, které míří v co nejčerstvější podobě na Váš stůl. Snažíme se, aby doba mezi námi a Vaší lžičkou byla co nejkratší. Naší prioritou je zachovat nejvyšší kvalitu a čerstvost, ve většině případů je várka Lucky Alvinů vyrobených začátkem týdne nejpozději koncem týdne na cestě k Vám.

Úplně stejným způsobem pracujeme se surovinami. Každý týden nám chodí paleta čerstvých arašídů, čerstvá čokoláda nám jezdí chladicím vozem přímo z belgické továrny. Vůně čerstvých surovin se line z každé palety a je tak silná, že by se dala krájet.

Arašídy pochází z Argentiny a jsou pražené tzv. "na sucho", tedy bez použití jakéhokoli oleje (ať už palmového, nebo arašídového). Neobsahují ani žádnou sůl. Proto Lucky Alvin nemá na povrchu "bazénovou" vrstvu oleje, ale pouze milimetrovou vrstvu, která je tvořena samotnými arašídy.

Jsme první z českých výrobců arašídových krémů, kteří používají čokoládu bez přidaného cukru. V naší čokoládě opravdu nenajdete cukr, je slazena maltitolem. Maltitol je sladidlo, se kterým se denně setkáváte, jeho nejčastější výskyt je u žvýkaček bez cukru, sušenek, rýžových polomáčených chlebíčků a dalších. V čem spočívají jeho výhody? Má o polovinu méně kalorií než klasický cukr, nezpůsobuje kazivost zubů, má menší vliv na hladinu glukózy v krvi a v obvyklých dávkách je maltitol zcela neškodný.

A v neposlední řadě musíme zmínit, že díky tomu, že se jedná o naši srdeční záležitost, jsou arašídová másla Lucky Alvin vyráběna s láskou.


Výroba arašídových másel Lucky Alvin - video


Zdroje
http://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E965
http://www.dia-potraviny.cz/nahradni-sladidla.html
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3257681/


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra