Reklama:
VEGAN protein 2+1 ZDARMA!
Vyberte si 3 balení, každé v jiné příchuti! Více zde.

No Excuse 2017 - reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Šestý ročník nejtradičnějšího crossfitového závodu u nás, No Excuse 2017, se uskutečnil větrného 7. října v Hradci Králové. Přes nepřízeň počasí, kdy se teploty šplhaly přes 10 °C jen velice opatrně, foukal prudký vítr a závodníci společně s diváky několikrát zmokli, se podařilo partě okolo Martina Štěpánka uspořádat další z dobře organizovaných závodů, jen potvrzující kvalitu pořadatelského týmu. Dějištěm závodu byl již tradičně hradecký všesportovní stadión. Vzhledem k pesimistické předpovědi počasí přesunul Martin Štěpánek hlavní dění závodu pod ochozy tribuny, kde byli všichni účastníci alespoň částečně uchráněni před vrtochy podzimního počasí.

Soutěžilo se jako obvykle ve třech kategoriích (muži, ženy a masters), základem závodu byly tři základní workouty s navazujícím finálovým, do kterého však postupovala v kategorii mužů už jen osmička závodníků.

V prvním workoutu čekala na závodníky kombinace vesla a chůze po rukou, kterou bychom v crossfitové terminologii mohli popsat jako AMRAP 2 minuty veslo na maximum metrů, minuta odpočinek, AMRAP 2 minuty chůze po rukou na maximum 4m úseků, zakončení opět AMRAP 2 minuty veslo na maximum metrů. Druhý workout byl vzpěračský, rozdělený na dvě části, kdy v první se šla dvě opakování s nejvyšší možnou hmotností na squat clean thruster a ve druhé části 30x na čas snatch se 70 kg. Jelikož v prvních dvou workoutech chyběly švihadlo a hrazda, ve třetím už se tak nestalo. Sestával z 20 double unders, dále žebříku muscle-upů a přemístění z ramen nad hlavu s váhou 60 kg, respektive 30 kg.

Jak již bylo řečeno, do finále se probojovali všichni z kategorií masters a žen a osm mužů. Finálový workout začínal během vylepšeným o běh po schodech tribuny stadiónu, následovala kombinace angličáků přes činku, chest to bars a overhead squats (dřepů s činkou nad hlavou). Zajímavostí bylo, že u kategorií masters a žen bylo před finále vcelku jasno o favoritech, a poslední workout výsledek jen potvrdil. O výsledku soutěže mužů se rozhodovalo až právě výsledkem ve finále.

No Excuse 2017 - nejlepší závodníci
p. ženy muži masters
1. Alexandra Petterson Petr Špaček Josef Tichý
2. Vendy Vespalcová Tomáš Loužecký František Heribán
3. Anna Bergrová Adam Zubek Vladimír Brzokoupil

No Excuse bychom mohli brát i jako vyvrcholení letní sezóny crossfitových soutěží u nás, jde o jediný projekt Martina Štěpánka zaměřený na pokročilé závodníky, protože série závodů Bestie Open cílí na začátečníky, kteří si chtějí závody vyzkoušet poprvé. Portfolio českých závodů v CrossFitu je tak kompletní a závodit může opravdu každý od začátečníka až po závodníky evropské třídy.


No Excuse 2017 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra