Reklama:

Army Run Major (Praha) 2017 - reportáž

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Army Run Captain (Praha) 2017 - reportáž a fotogalerie
Svůj první Army Run jsem měl absolvovat již v Českém Krumlově. Nakonec byl kvůli nepřízni přírody přesunut na listopad. Tím pádem se stává Army Run Praha na Vítkově 30. září tím prvním.

Na závod se neskutečně těším, jelikož vojenské prostředí mám rád. Dokonce jsem málem i u armády zůstal po absolvování povinné základní služby. Start mám v 10:45 a do Prahy přijíždím s dostatečným předstihem. Parkuji kousek od TJ Spoje, kam docházím pěšky. Trochu bloudím po areálu a hledám celé zázemí závodu. Jdu spíše podle sluchu, žádné ukazatele neregistruji. Nakonec vše po chvilce zdárně najdu. Vyhledávám registrace a vyzvedávám startovní balíček, nepodepisuji žádný revers ani nemusím předložit doklad totožnosti, což mě překvapilo. Odcházím se tedy převléci do šaten a dávám věci do úschovny, která je zdarma. Na start se chystají první závodníci, a tak se jdu podívat. Vše je tu jak jinak než v duchu armádního drilu a prostředí. Startér se snaží nabudit závodníky do závodu hláškami z vojenského slangu: "Tak co, slečinky, jste připraveni?" Blíží se start a zapaluje se první dýmovnice. Za potlesku samopalu závodníci vybíhají skrze kouř do závodu a já se odebírám podívat po areálu. Jsou tu krámky s doplňky stravy, nechybí prezentační stánek Armády ČR, občerstvení a další.

Je načase se trochu rozcvičit, protáhnout a trochu proběhnout kolem. Potkávám zde opět spousty známých tváří. A máme tu rozcvičku pro mou startovní vlnu. Občas se také přidávám, ale jelikož jsem si udělal svou, tak se již spíše připravuji duševně. Je odcvičeno, a tak se řadíme do startovního koridoru. Stavím se do první řady a netrpělivě vyčkávám start. Zapaluje se modrá dýmovnici a už jen čekám na výstřely, tentokrát z pistole. Prodírám se kouřem a vbíhám na první překážku závodu, kterou jsou gumy. Hopsám z jedné na druhu až na konec, kde posledním krokem doskakuji do nějaké nerovné vyjeté koleje a zvrtává se mi kotník. A ksakru. Trochu to zabolí, ale neposílá mě to rovnou k zemi. Pokračuji dál přes stěny a svahem dolů. Cítím, že to není dobré a že musím opatrněji, tempo jde dolů. Stále běžím až k další překážce, kde cítím, že to asi opravdu nebude dobré. Sice přeskakuji stěnu, ale je to čím dál tím horší. Snažím se nohu šetřit, a tak střídám běh s poskokem po jedné noze. Prolézám tunelem z OSB desek. Zde se odvažuji odhrnout ponožku kolem kotníku a vidím hroznou bouli. Nevypadá to vůbec hezky, a tak se ptám dobrovolnice, zda s tím nemá nějakou zkušenost, jestli pokračovat, nebo ne. Bohužel neví a jen se ptá, zda má někoho zavolat, a já odpovídám, že to ještě zkusím. Plahočím se lesem a většina závodníků mě již předbíhá. Dobelhám se až k první občerstvovačce, kde nejdříve naliji studenou vodu na kotník a do boty. Trochu se to utiší, a tak beru batoh se zátěží a vyrážím. Nechce se mi to vzdát, ale po několika metrech se ptám náhodného závodníka, zda pokračovat. A dostávám striktní odpověď, že se mám na to vykašlat. Takže jsem se nakonec rozhodl závod přeci jen ukončit. Pokud bych pokračoval, určitě bych dost protrpěl a kotník si tím totálně odrovnal, zdraví máme jen jedno. Další variantou by bylo celý závod jen odejít a to já zásadně nechci. Nejsem chodec, ale běžec a závodník. Na výlet můžu jít jindy, a hlavně jinam. Další omezení by nastalo v tom, že bych tím značně posunul dobu uzdravení a začal opět trénovat bůhvíkdy. A tak se vydávám zpět závod ukončit.

Dobelhal jsem se k cíli, kde odevzdávám čip a gratuluji prvnímu vítězi Ríšovi, kterého jsem cestou zpět trochu povzbuzoval. Je načase se vydat do stánku k ošetření. Popisuji, co se mi stalo, sundávám botu a ponožku a ukazuji krásně oteklý kotník. Dochází k prohmatání a posouzení, jak moc došlo k poškození. Zatím to vypadá dobře, s nohou zatím mohu celkem hýbat a není podlitá krví. Kotník mi ochladí, i když já to vůbec necítím, a pořádně stáhnou. Doporučí vydat se na úrazovku. Vyzvedávám věci z úschovny, převlékám se a vydávám se k autu. Vyjíždím směr domov a zastavuji se v ústřední vojenské nemocnici, kde jinde, když se mi to stalo na válečném poli. Je zde již několik pochroumaných lidí, a tak se řadím do zástupu. Vše jde ale rychle, vyšetření, RTG a opět k doktorovi, který dává dobré zprávy, a to, že není nic naštíplého ani zlomeného. Dostávám léčivou mast a opět stažení kotníku fáčem. Vydávám se domů. Doma mě přivítají otázkou: "Jak bylo?" Já odpovídám, že tentokrát nic moc a že jedu z úrazovky. Dobelhám se na gauč a jen tiše trpím. Nohu se snažím chladit zmrazenými věcmi z mrazáku. Začíná to tuhnout a víc bolet. Večer se již do schodů plazím po čtyřech. Celou noc skoro bolestí nespím. Ráno odmotám fáč a zjišťuji, že tam přeci jen bude modřina. Celá noha oteklá až k lýtku. Už se nemohu nohy ani dotknout, jak to bolí, takže místo dalšího tréninku provozuji gaučink a snažím se nohu co možná nejméně zatěžovat.

Každopádně jsem rád, že se to stalo až teď, a ne třeba před Spartan Race Liberec, kde bych nedokončil x2 Trifectu, to by mě fakt mrzelo.

Takže Vás, své věrné čtenáře, musím zklamat, protože tohle je můj poslední článek sezóny, protože bohužel článek z Predator Race Master Weekendu na Klínovci, kam jsem se těšil, napsat již nemohu, jelikož mi to zdravotní stav neumožňuje. Děkuji Vám za Vaši přízeň v letošní sezóně a společně se můžeme těšit na další reporty ze závodů v roce 2018.

Foto:
č. 1 - Army Run


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 99 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra