Reklama:

Spartan Race Beast (Liberec) 2017 - reportáž

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Spartan Race Beast (Liberec) 2017
- fotogalerie
Tentokrát se vydávám do Liberce, abych dokončil poslední závod sezóny 2017 ve Spartan Race a doběhl si opět pro x2 Trifectu a regionální medaili ČR. Počasí nám moc nepřeje, v sobotu 23. září stále poprchává a je celkem zima.

Startuji v 8:45, tentokrát ve vlně SRTG. Při příchodu do koridoru nás čeká nultá překážka v podobě stěny. Řadím se hned do první řady. Po odstartovaní se snažím držet v přední části kolem 20. místa. Po pár metrech nás čeká první ochlazení v podobě tří vodních valů. Následují stěny přelez a podlez několikrát za sebou, poté krátký úsek běhu v bahně. Před skokem do studené vody následně zjišťuji, že bylo dobré, že jsme se trochu ochladili a vyburcovali tak tělo produkovat více adrenalinu, aby se nedostavil šok. Přeplaval jsem na druhou stranu břehu, kde byla tabule s memory kódy. No řeknu Vám, zapamatovat si kód po absolvování plavání ve studené vodě je mazec. I normálně s tím mívám problém. Snažím se to tedy narvat do hlavy a nezapomenout při zpáteční plavbě vodou. Je mi hrozná zima a vše mám ztuhlé, vůbec se mi nechce běžet. Ale vím, že čím rychleji začnu, tím dříve se zahřeji. Po chvíli je mi příjemněji, ale všechna krev se nahrnula buď do nohou, nebo do těla, a úplně odkrvila ruce. Pociťuji, že přestávají úplně fungovat, a tak se snažím stále mačkat pěsti a trochu podpořit koloběh krve v těchto částech těla. Jsem před áčkovým monkey barem.

Nemívám s ním vůbec problémy, ale kvůli zmrzlým rukám polevila úchopová síla. Následující hrozně mokrá trubka mě na druhé příčce posílá nekompromisně k zemi. Padám jako hruška a je tu první dávka 30 angličáku na rozehřátí. Zde jsem přišel o část náskoku, co jsem si do této chvíle vytvořil. Moc jsem se ale nezahřál a opodál je šplh po laně. Pouštím se do šplhu a zprvu to jde celkem dobře, pak přichází opět výpadek síly ve stisku a začínám mít obavy, že se zřítím kousek od zvonku až úplně dolů. Nepoužívám nožní zámek na lano, který by se v tuto chvíli hodilo umět. Poslední tempo raději rozděluji do dvou a lezu více na jistotu. Nakonec vše dokončeno, ale měl jsem namále. Pokračuji k plazení pod ostnáčem, tentokrát je natažený opravdu nízko, a tak se soukám po bahnité dráze.

První občerstvovačka, lokám studenou vodu. Přichází chvilka soustředění na balanční kladině. Do půlky to jde dobře, jenže v půlce s tím vedle mě někdo pořádně zacloumá a já mám co dělat to vyrovnat a dojít ke konci. Přesouvám se na hod oštěpem. Soustředím se a házím. Oštěp mi proklouzne v ruce, a tak nedostane dostatečnou sílu, aby dolétl tam, kam měl. Směr jsem měl dobrý, jen se tentokrát zapíchl před panákem, i když většinou to zase přehodím. Tak snad konečně příště to bude ten střed, co potřebuji k úspěšnému zdolání této překážky. Vyřízený se vláčím k velkým áčkovým sítím. Další prověření přijde až na multiringu. Ruce sice začínají fungovat lépe, ale i tak se bojím, že mi to opět uklouzne a já se neudržím. Ručkuji, houpu se střídavě na kruhu a na laně až ke zvonku na konci. Vedle mě to dává i holčina, která je snad druhá, co to dala. Velký obdiv! Jsem u tahání kolečka naplněného pytli, a tak tahám. Je to tady mnohem lehčí než v Krynici, kde jsem měl co dělat to přitáhnout k sobě. První pytle a přiměřený okruh. Následuje běžecká část s mezizastávkou v podobě nošení klády a pěti angličáků.

Přichází druhá občerstvovačka. Opět běh okořeněný stoupáním do kopce, kde mě zastavuje kontrola memory testu, a tak lovím v paměti, jak to bylo. Sypu na ně svůj kód EL37CTQ4 a pokračuji do kopce. Stále se nemohu rozběhnout a mám toho celkem dost. Dnes to nějak nesedlo a stále mě táhne v pravém hamstringu. A ještě k tomu skákání s gumou kolem kotníku. Pro mě peklo, i když ne jako na Ultra Beastu, kde byl hrozný okruh. Úmorným poskakováním se přibližuji ke konci a zjišťuji, že se mi díky tomu uvolnila bolest v noze. Nakonec jsem za skákání opravdu vděčný. Určitě se mi po této překážce běží už o mnoho lépe, a tak to ženu z kopce a pak dlouhým stoupáním až skoro k Ještědu. Je zde triceps bar, který přeskáču cobydup, jen jsem tu prostál chvilku, než se závodník přede mnou přesunul. Snažím se vše dohnat seběhem dolů.

Trasa je převážně stejná jako na posledním Beastu. Opět kolečko po schodech přes skokanské můstky a pak následuje největší peklo celého závodu, a to nošení pytle do šíleného kopce. Beru pytel a vydávám se krůček po krůčku nahoru. Několikrát házím pytel na zem a nadávám, sedím a načerpávám další sílu. Jsem konečně nahoře, a tak pádím dolů. Dolů to jde už dobře a ani nezastavuji a nepokládám pytel. Místy hodně klouže a nejeden závodník padá i s pytlem. Občas to vypadá dost hrozivě, ale nikomu se tam snad nic nestalo. Jsem konečně opět u hromady pytlů, kde odhazuji s radostí i ten svůj, a vydávám se procházkovým tempem dál. Rychleji to prostě nejde. Nohy jsou totálně odrovnané a ještě k tomu trasa vede do kopce. Když jsem na vrcholu a nohy trochu poleví, tak to opět pouštím dolů, co to jde, až ke slack line.

Vybírám popruh, po kterém přejdu, a vycházím. Jsem asi ve třech čtvrtinách, zavrávorám a padám. Dost mě to mrzí, protože stačil už jen kousek, ale co se dá dělat. Následuje další dávka 30 angličáků. Snažím se dotáhnout na závodníky přede mnou. Je tu šplh na laně a dlouhý běh z kopce, kde to tedy pěkně hrnu a mám nejrychlejší tempo celého závodu. Pak přichází běh po silnici po rovině, kde už je to horší. Přeskočím stěnu v polích a pokračuji k festivalce. Zastavuje mě až Olympus, který je pěkně mokrý a dost kluzký. Nohy vůbec nedrží a vidím, jak se závodníci na tom všelijak plácají. Chyty mám na stěně malé, a tak to jdu jen po řetězech až ke zvonku. Jsem u nošení kýble se štěrkem. Beru kýbl a snažím se tam nahrnout štěrk, moc to ale nejde. Pak se vydávám na cestu, která je pekelně dlouhá. Kýbl chvilku nesu a držím zespodu. Jsem napomenut dobrovolníkem, že ho mám držet jen obejmutím, a tak měním úchop. Na posledních Spartan Race bylo nošení a držení zespodu povoleno. Asi došlo opět ke změně, ale i tak to lidé nesli, jak chtěli. Vyřízený a po několika zastávkách jsem opět u kontejneru se štěrkem, kde mohu kýbl vysypat. Už jen podplutí stěny, přelezení malé stěny za pomoci lana a jsem v cíli. Přeskakuji oheň a vyřízený končím v cíli. Musím to tentokrát opět trochu rozdýchat, ale dostávám vytouženou x2 Trifectu, regionální medaili a samozřejmě Beast medaili. Jdu doplnit vodu a pojíst sušenku, která přišla vhod. Hned mažu do auta převléci se do suchého a teplého oblečení.

Celková trasa měla 27 km s 35 překážkami a 1716m převýšením. 90 angličáků bylo za áčkový monkey bar, oštěp a slack line. Členové týmu na sobě opět zamakali a posunuli své hranice o velký kus dál. Už se těšíme na další OCR sezónu 2018. Závodu Beast se zúčastnilo celkem 2716 závodníků.

Považuji tento závod za jeden z těžších letošní sezóny. Sice trasa vedla skoro stejnou cestou jako minulý rok, ale i tak jsem si to užil. Každopádně všem, kteří závod dokončili a nikde nic neošidili, jak překážky tak trestné angličáky, moc gratuluji k bezva výkonu. Jste neuvěřitelní bojovníci. Aróó!


Spartan Race Beast (Liberec) 2017 - výsledky

Czech Extreme Team
p. jméno rok narození trestné angličáky čas
113. Honza Janata 1992 120 04:14:04
197. Jiří Hrdlička 1979 90 04:32:10
568. Petr Glos 1987 90 05:19:24
1260. Jan Štěpán 1996 120 06:14:02

Nejrychlejší muži
p. jméno rok narození čas
1. Richard Hynek 1998 02:53:41
2. Jiří Vacík 1989 03:10:58
3. Petr Dorňák 1992 03:13:50

Nejrychlejší ženy
p. jméno rok narození čas
1. Martina Šuková 1998 03:49:06
2. Lenka Vejdělková 1994 03:57:28
3. Kristýna Nováková 2000 04:01:49Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra