Reklama:
500ml BCAA od Nutrendu zdarma
Rozdáváme 500ml BCAA od Nutrendu zdarma, zbývá pár kusů! Více zde.

Army Run postaví Prahu do pozoru

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

[Tisková zpráva] Seriál extrémních překážkových běhů Army Run se po závodech na Hluboké a ve Vyškově valí na Prahu. Závod plný enormního nasazení, vypětí, drsných překážek a mimořádně bouřlivých emocí rozproudí krev všem účastníkům i divákům. Na pražském Vítkově čekají v sobotu 30. září na každého startujícího další nečekané výzvy, které prověří fyzické schopnosti i sílu charakteru. V Praze jsou připraveny tratě Captain (5 km a minimálně 20 překážek) a Major (10 km a minimálně 40 překážek).

Army Run není jen o běhání, jak by mohl název napovídat. Závod vychází z armádního výcviku a každý, kdo se postaví na start, by měl být komplexně fyzický zdatný. Kdo umí jen dobře běhat, ten zažije na trati těžké chvíle. Je potřeba mít zpevněné celé těle, být dobře silově připravený a mít také správně nastavenou hlavu.

V Praze je centrem závodu sportovní areál Na Balkáně, kde je start i cíl na starém fotbalovém hřišti u sportovní haly TJ Spoje. "Běží se velice členitým terénem směrem na Ohradu, kde je obrátka pro kratší trasu závodu, a pak zpět na Balkán. Delší trasa určitě bude pro všechny jedinečným zážitkem, protože se seběhne brutálním kopcem dolů do Karlína a pak závodníci vybíhají po dlouhých schodech z Karlína na Vítkov k památníku. Kolem něho se pak běží k Ohradě a zpět na Balkán. Velkým lákadlem jsou určitě i krásné výhledy na Prahu," stručně popisuje trasu jeden z organizátorů Jiří Chrt.

Nejkratší varianta závodu je určena pro začátečníky i pokročilé běžce. Pravidelně sportující lidé mohou zkusit závod i bez systematického tréninku, ale doporučujeme zaběhnout si předem alespoň pár kilometrů. Náročný terén a únava udělají svoje i na krátké trati. Na trase Major už čeká pořádná dřina a na trati 10 km více než 40 překážek. Kdo chce běžet závod Major, měl by si nejdříve zkusit závod Captain, případně mít nejen naběháno, ale i naposilováno.

Konkrétní překážky zůstávají pro závodníky neznámé a ani oni sami po nich nepátrají, protože si chtějí závod co nejvíce užít. I tak ale Jiří Chrt něco málo prozradil. "Na hřišti těsně před cílem máme vyhloubenou obrovskou jámu plnou bahna. Troufám si označit právě tuto jámu za perlu obou tratí. Některé běžce možná potěší informace, že na trase není plánována žádá vodní překážka. A pochopitelně mohu i v Praze slíbit takzvané psychické překážky."

V poslední zářijový den se mohou všichni vyznavači extrémních závodů těšit také na neopakovatelnou atmosféru s dýmovnicemi, poplašnými sirénami a také vojenskými vozidly. Přímo na místě budou také vojenští veteráni se zkušenostmi z Armády České republiky. Pražský závod je třetím ze čtyř dílů letošního Army Runu, ačkoli měl být v pořadí čtvrtým. Na konci srpna ale původně plánovaný Army Run v Horní Plané zmařila kalamita v šumavských lesích, do nichž je v lokalitě zakázaný vstup. Army Run v Horní Plané se všemi třemi závody Captain, Major a General byl proto přesunut na víkend 4. a 5. listopadu.

V Praze startuje první vlna závodu Major v sobotu 30. 9. 2017 v 10:00 a běží celkem pět vln, poslední v 11:00. Závody Captain pak začínají startovat ve 13:00.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra