Reklama:

Prohlášení Jima Maniona: změní
se svět kulturistiky, jak ho známe?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Během čtvrteční tiskové konference účastníků Mr. Olympia moderátoři akce Bob Cicherillo a Dennis James naznačili, že se prezident profesionální divize IFBB a americké amatérské NPC (National Physique Committee) Jim Manion chystá vystoupit s významným prohlášením, které by mělo přinést ve světě kulturistiky řadu změn. To přišlo v pondělí 18. září a jisté je, že rozhodnutí jednoho muže kulturistikou, jak ji známe, výrazně otřese.

Pojďme si část Manionova prohlášení projít: "National Physique Committee z USA (NPC) oficiálně není přidružena k Mezinárodní světové federaci kulturistiky a fitness (IFBB). Profesionální divize IFBB dále uznává a podporuje soutěže NPC, které slouží jako kvalifikační pro získání profesionální karty, jako jsou NPC Jr. USA, NPC Jr. Nationals, NPC Masters Nationals, NPC USA, NPC Team Universe, North American Championships a NPC Nationals."

Jim Manion (foto: Zimbio.com)

"Počínaje soutěží profesionální divize IFBB San Marino Pro pořádanou ve dnech 24. až 26. listopadu pořadatelé profesionálních soutěží budou moci do programu zařadit klání, které bude sloužit k boji o profesionální karty v jejich zemích. Tyto soutěže budou otevřeny pro všechny amatérské závodníky z celého světa bez ohledu na jejich příslušnost k federaci a budou jedinou příležitostí k získání statusu profesionála v profesionální divizi IFBB."

"Jedinými soutěžemi, které profesionální divize IFBB bude uznávat jako soutěže, na kterých lze získat status profesionála, jsou kvalifikační soutěže přidružené k profesionální divizi IFBB. Žádné jiné soutěže nebudou brány na vědomí."

Manionovo prohlášení přichází několik dnů po incidentu, který se stal 13. a 14. září během amatérské soutěže Olympia Amateur Las Vegas, která letos byla poprvé součástí Olympia Weekendu. NPC zde v rozporu s pravidly amatérské IFBB uložila vést soutěž svým rozhodčím, kteří nemají status mezinárodního rozhodčího a podobné klání tak nemohou rozhodovat. Přítomným rozhodčím IFBB údajně mělo být umožněno rozhodovat jen kategorie, které jsou pro Američany známy pouze jako ty, ve kterých se závodí na mezinárodní scéně, a to wellness physique, klasická kulturistika a muscular physique mužů.

V reakci na to mezinárodní světová federace IFBB s účinností k 16. září organizaci NPC, kterou IFBB po léta uznávala jako svou amatérskou odnož pro Spojené státy, dočasně pozastavila činnost. Později byla vydána další zpráva, podle které byl Jim Manion, dosavadní viceprezident IFBB pro Severní Ameriku, s účinností ke stejnému dni pro trvalé porušování ústavy IFBB suspendován a zbaven své funkce. Zároveň je suspendována i celá NPC.

Nakolik krok Jima Maniona přímo souvisí s děním na lasvegaské amatérské Olympii, lze pouze spekulovat. Je možné, že k němu byl připraven již dříve. Společnost 2 Bros Pro Events vytvořená zmíněným Bobem Cicherillem totiž už několik hodin před zveřejněním jeho prohlášení vydala zprávu, že na příští rok ve Velké Británii chystá několik soutěží, kde se o profesionální kartu bude bojovat už podle Manionem nově nastolených pravidel. Známa jsou v tuto chvíli zčásti místa i termíny konání a 2 Bros Pro Events má spuštěny webové stránky. To obvykle představuje dlouhodobou práci, a ne něco, co přichystáte za několik dnů.

Na vyjádření mezinárodní světové federace IFBB k Manionovu prohlášení se v tuto chvíli čeká. Události mají rychlý sled a mnoho se toho v nejbližších dnech může ještě změnit. Další vývoj celé věci pro Vás budeme sledovat!


Doplněno (14:45):

Informace závodníkům od pořadatelů EVLS Prague Showdown - poslední zprávy o tom, že IFBB a IFBB Professional League již nejsou propojeny, Vás pro letošní EVLS Prague Showdown nijak neovlivní. To, že budete soutěžit na EVLS Prague Showdown, neovlivní Vaše šance na získání profesionální karty. IFBB a IFBB Professional League uznávají a podporují naši soutěž pro kvalifikaci pro letošní rok se stejnými pravidly jako doposud, takže vše pokračuje tak, jak bylo původně naplánováno jako kvalifikační soutěž do profesionální ligy. EVLS Prague Showdown bude i nadále v budoucnu hostit amatérské a profesionální soutěže.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.09.10:46Ronnie - Další článek (kde bude zmíněna i odpověď na to, na co se p..
20.09.12:37Oplan - Všetko je možné a teraz to je už oficiálne. Spravodlivosť ..
20.09.12:21Spazik - Taky moc nerozumím co se vlastně stalo :-D Ale jedna věc j..
19.09.21:26Zodiak411 - Je to (aspoň pro mě) poněkud zmatené. Jak to tedy budou mí..
19.09.21:03Ronnie - Nic si z toho nedělej, ono teď chvíli potrvá, než celá sit..
19.09.20:22moab - Mosím říct, že tomu vůbec nerozumím. Tak Manion, jako šéf ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 27 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra