Reklama:

Mr. Olympia 2017:
výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Mr. Olympia 2017: jaké bylo semifinále?

268 fotografií!

V americkém Las Vegas v sobotu večer vyvrcholil letošní Olympia Fitness & Performance Weekend Joea Weidera, když zde došlo na finálové boje v rámci soutěží Mr. Olympia, Olympia 212 Showdown a Bikini Olympia. Jaké výsledky Olympie přinesla a k jakým umístěním se probojovala česká želízka v ohni Lukáš Osladil a Milan Šádek?

Přejít k výsledkům:
Mr. Olympia 2017 Olympia 212 Showdown 2017 Bikini Olympia 2017

Mr. Olympia 2017


Nepřehlédněte fotografie:

Mamdouh Elssbiay vs. Phil Heath

volné sestavy na Mr. Olympia

Lukáš Osladil na Mr. Olympia

Semifinále Olympia 212 Showdown


Třiapadesátý ročník Mr. Olympia odstartoval už v pátek semifinálovými boji. Ty napověděly, že o první místo bojují šestinásobný šampión soutěže Phil Heath, monstrózní Mamdouh Elssbiay i skvěle připravený William Bonac, a ukázaly také, že Lukáš Osladil si v Las Vegas proti svému loňskému dělenému šestnáctému místu může letos polepšit. Vše ale mělo rozhodnout až finále.

To také letos zahájila hymna Spojených států amerických "Hvězdami posetý prapor" autorů Francise Scotta Keye a Johna Stafforda Smitha, na níž svým proslovem navázal David Pecker, výkonný ředitel společnosti American Media, Inc., který připomněl, že tento měsíc se AMI stala jediným vlastníkem soutěže Mr. Olympia. Uvedl také, že celková výše finančních odměn udělených během letošního Olympia Weekendu převýší 1,3 miliónu dolarů. Pak již přišly na řadu volné sestavy nejlepších deseti borců, kromě nichž pořadatelé nechali jeho volné vystoupení předvést i Johnnieho Jacksona, jenž se letos na Olympii představil naposledy a po této sezóně plánuje ukončit svou dlouhou a bohatou kariéru.

Volné sestavy napověděly, že Mamdouh Elssbiay, Roelly Winklaar a Dexter Jackson si pro finále přichystali o něco lepší formu než v semifinále. To mohlo znamenat, že Roelly Winklaar byl zpět v boji o umístění v první šestici, a zdálo se také, že se souboj o vítězství zúžil již pouze mezi Elssbiaye a Heatha. Jak průběh finále zamíchá pořadím, mělo ale ukázat až vyhlášení výsledků.


Finanční odměny:
1. místo400.000 $
2. místo200.000 $
3. místo100.000 $
4. místo55.000 $
5. místo45.000 $
6. místo35.000 $
7. místo25.000 $
8. místo20.000 $
9. místo19.000 $
10. místo16.000 $
celkově 915.000 $


Ty nyní již známe. S ideálním celkovým skóre deseti bodů se ke svému sedmému vítězství z Mr. Olympia probojoval sedmatřicetiletý Phil Heath, jenž se tak opět o něco přiblížil svému snu stát se rekordmanem v počtu prvenství z Olympie. Phila k vítězství letos kromě jeho tradičních předností v podobě plasticity svalstva a množství detailů dovedla především špičková forma, když spolu s Williamem Bonacem a Lukášem Osladilem patřil k nejlépe připraveným borcům startovního pole. Přes výše uvedené platí, že zejména při porovnání s Mamdouhem Elssbiayem zdaleka nevyhrál všechny pózy. Egyptský soupeř byl výrazně lepší zejména v širokém zádovém postoji zepředu. Citelným problémem se pro Phila stává střed těla, když břišní stěnu není schopný držet pod kontrolou zdaleka tak dobře jako při svém prvním vítězství z roku 2011. To je důvod, proč někteří věří, že Heath nikdy na rekordní počet triumfů z Olympie nedosáhne. Zda tomu tak bude, si budeme muset počkat. Pro tuto chvíli platí, že Phil je minimálně pro další rok šampión, jehož mimochodem vítězem tentokrát vyhlásil Dwayne Johnson.

Mamdouh Elssbiay byl při pohledu do výsledkové listiny po semifinále třetí, když na druhého Williama Bonaca ztrácel bod. Lepší úprava pokožky ve finále mu v kombinaci s o vlásek vylepšenou dotažeností nakonec pomohla jeho nizozemského konkurenta překonat a vybojovat tak druhé místo. Masivní a v dobré formě závodící borec se bezprostředně po sestoupení z pódia nechal slyšet, že toto je pro něj poslední druhé místo a v příštím roce si na Olympii půjde pro vítězství.

Vloni pátý William Bonac letos na Olympii po zásluze bojoval o umístění v první trojici. Nastoupil v ideální formě, prezentoval se neskutečným množstvím plných kulatých svalů a pravděpodobně jediným důvodem, proč už není novým šampiónem Mr. Olympia, je, že není o nějakých 10 cm vyšší. Dovedete si představit, jak by William vypadal, kdyby přišel na pódium stejně dobrý a přitom by byl vysoký třeba 180 cm? Čtvrté místo bral brzy osmačtyřicetiletý Dexter Jackson, jemuž k optimální fazóně tentokrát maličko chybělo. Skutečnost, že si ve svém věku a při už osmnáctém startu na Olympii dokáže držet takovouto výkonnost, je však obdivuhodná.

Souboj Mamdouh Elssbiay vs. Phil Heath na Mr. Olympia 2017 (foto: Igor Kopček, EastLabs.sk)

Od páté do osmé příčky se umístili Shawn Rhoden, Roelly Winklaar, Nathan De Asha a Brandon Curry, přičemž platí, že si meze sebe tyto pozice mohli rozdělit asi jakkoliv. Zatímco Winklaar s Rhodenem na soutěži nezávodili v lepší formě než vloni, De Asha s Currym proti minulé sezóně letos zaznamenali výrazné zlepšení. Nathan přitom v jednatřiceti letech představuje borce, který má potenciál rychle se zlepšovat. Nemusí to příliš trvat a na Olympii může nahlédnout do první šestice. Za zmínku také stojí fakt, že kouzlo Oxygen Gymu, nebo chcete-li "anabolic chicken", zkrátka funguje. Na Mr. Olympia 2017 se představili čtyři borci, kteří se na soutěž připravovali právě v Kuvajtu, a rozdělili si mezi sebe polovinu míst v první osmici. To, že se právě Curry, De Asha, Winklaar a Elssbiay na Olympii umístili tak vysoko, dokazuje, že v Perském zálivu zkrátka umí vrcholovou kulturistiku dělat dobře.

Lukáš Osladil na Olympii vybojoval fantastické dvanácté místo, a to navíc na jedenáctého Lionela Beykeho ztrácel pouhý bod. Jednalo se o souboj tvarů v podání Beyekeho a formy, kterou reprezentoval náš profík. S ohledem na to, že Lionel tentokrát na pódiu působil, jako by si na vrcholnou událost sezóny odskočil rovnou z objemu, se Lukáš Osladil měl zřejmě umístit před ním.


Výsledky Mr. Olympia 2017:

  1. Phil Heath*
  2. Mamdouh Elssbiay*
  3. William Bonac*
  4. Dexter Jackson*
  5. Shawn Rhoden*
  6. Roelly Winklaar
  7. Nathan De Asha
  8. Brandon Curry
  9. Joshua Lenartowicz
  10. Cedric McMillan
  11. Lionel Beyeke
  12. Lukáš Osladil
  13. Max Charles
  14. Johnnie Jackson
  15. Gerald Williams
  16. Michael Lockett
  - Victor Martinez**
  - Jeff Beckham**

* kvalifikace na Mr. Olympia 2018 (podle pravidel pro sezónu 2017, pravidla pro sezónu 2018 mohou být ještě upřesněna)
** jména Victora Martineze a Jeffa Beckhama ve výsledkové listině chybí


Finále Mr. Olympia 2017 - souboj Phil Heath vs. Mamdouh Elssbiay • Kompletní fotogalerii tvořenou snímky z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde na stránkách EastLabs.sk.

Zpět na začátek článku


1. Phil Heath

2. Mamdouh Elssbiay

3. William Bonac

4. Dexter Jackson

5. Shawn Rhoden

6. Roelly Winklaar

7. Nathan De Asha

8. Brandon Curry

9. Joshua Lenartowicz

10. Cedric McMillan

14. Johnnie Jackson

 • Kompletní fotogalerii tvořenou snímky z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde na stránkách EastLabs.sk.

Zpět na začátek článku


Lukáš Osladil na Mr. Olympia 2017

Zpět na začátek článku


Olympia 212 Showdown 2017


Finanční odměny:
1. místo40.000 $
2. místo20.000 $
3. místo10.000 $
4. místo5.000 $
5. místo3.000 $
celkově77.000 $


Na desátém ročníku novodobé Olympie borců nastupujících v lehčí váze závodilo dvanáct profíků. Semifinále napovědělo, že by si umístění v první šestici měli rozdělit český profík Milan Šádek, čtyřiadvacetiletý benjamínek soutěže Derek Lunsford, zkušení Jose Raymond s Davidem Henrym, vloni druhý Ahmad Ashkanani a samozřejmě hvězdný James "Flex" Lewis, jenž si na Olympii mohl dojít už pro své šesté vítězství v řadě.

Po pátečním prejudgingu v sobotu na řadu přišlo finále a volnou sestavu v něm předváděli borci z první pětice. Byli to Ahmad Ashkanani, David Henry, Derek Lunsford, Jose Raymond a "Flex" Lewis. K vítězství se nakonec znovu probojoval právě "Flex", a to i přesto, že možná nezávodil ve stoprocentní formě. To ale pouze dokresluje, jak výjimečným kulturistou je. Loňskou fazónu na soutěži nezopakoval ani neskutečně masivní horní polovinou disponující Ahmad Ashkanani. Přesto si skromný Kuvajťan, z nějž je každým slovem a gestem cítit, jakou k "Flexu" Lewisovi chová úctu, z Olympie stejně jako vloni odnáší druhou příčku.

Třetí místo bral skvěle připravený Jose Raymond, čtvrtý pak skončil David Henry, jenž tentokrát působil poněkud ploše a neostře. K výbornému pátému místu se při svém prvním startu na Olympii probojoval Derek Lunsford, o němž někteří už začínají uvažovat jako o muži, jenž by jednou mohl "Flexe" Lewise vystřídat na pomyslném trůnu krále kategorie. Milan Šádek nakonec vybojoval šesté místo, což pro něj při jeho rovněž premiérovém vystoupení na Olympia Weekendu znamená fantastický úspěch!


Výsledky Olympia 212 Showdown 2017:

  1. James "Flex" Lewis*
  2. Ahmad Ashkanani*
  3. Jose Raymond*
  4. David Henry*
  5. Derek Lunsford*
  6. Milan Šádek
  7. Ronny Rockel
  8. Charles Dixon
  9. Shaun Clarida
  10. Ricardo Correia
  11. Kim Jun Ho
  12. Nameun Cho

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2018 (podle pravidel pro sezónu 2017, pravidla pro sezónu 2018 mohou být ještě upřesněna)


Individuální prezentace závodníků v semifinále Olympia 212 Showdown 2017 • Kompletní fotogalerii tvořenou snímky z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde na stránkách EastLabs.sk.

Zpět na začátek článku


Bikini Olympia 2017


Finanční odměny:
1. místo35.000 $
2. místo18.000 $
3. místo12.000 $
4. místo7.000 $
5. místo5.000 $
celkově77.000 $


Už osmého ročníku Bikini Olympia se zúčastnilo pětatřicet profesionálek. Před soutěží přitom nastala zajímavá situace, když největší hvězdy kategorie ohlásily, že na soutěži tentokrát budou chybět. Kvůli dlouhodobějším zdravotním potížím se na Olympii loňské vítězství rozhodla neobhajovat Courtney King, pauzu od závodění si dává také šampiónka klání z let 2013 až 2015 Ashley Kaltwasser a India Paulino, která se na soutěži šestkrát probojovala do první šestice, je těhotná.

Bylo tak jasné, že Bikini Olympia letos získá novou šampiónku. Účastí v prvním semifinálovém vyvolávání k dobrému výsledku nakročily Narmin Assria, Romina Basualdo, Jennifer Ronzitti, Casey Samsel, Michelle Sylvia a Angelica Teixeira, další průběh soutěže pak měl určit, která z těchto bikiny fitnessek si pro cenné vítězství dojde. Nakonec se to podařilo Brazilce závodící za Spojené státy Angelice Teixeiře, která tak pochopitelně slaví svůj dosud nejvýraznější sportovní úspěch. Za třiatřicetiletou sportovkyní, která letos dosáhla i na prvenství z Bikini International, se ke druhému místu probojovala Jennifer Ronzitti, další příčky v první pětici si mezi sebe rozdělily Romina Basualdo, Casey Samsel a Narmin Assria.


Výsledky Bikini Olympia 2017:

  1. Angelica Teixeira*
  2. Jennifer Ronzitti*
  3. Romina Basualdo*
  4. Casey Samsel*
  5. Narmin Assria*
  6. Michelle Sylvia
  7. Camile Periat
  8. Katya Nosova
  9. Elisa Pecini
  10. Yana Kuznetsova
  11. Elizabeth Yisrael
  12. Lauren Irick
  13. Sheena Jayne Martin
  14. Breena Martinez
  15. Anita Herbert
  16. Angie Garcia
  16. Ashley Puida
  16. Asia Mendoza
  16. Catherine Radulic
  16. Christie Marquez
  16. Cori Baker
  16. Cristobalina Torres
  16. Eli Fernandez
  16. Frida Paulsen
  16. Geri Berger
  16. Iveth Carreon
  16. Jessica Renee
  16. Keisha Mckenzie
  16. Marcia Goncalves
  16. Margret Gnarr
  16. Paulina Tran
  16. Shandy Ortiz
  16. Stacy Mccloud
  16. Tamara Haddad
  16. Vanessa Avila

* kvalifikace na Bikini Olympia 2018 (podle pravidel pro sezónu 2017, pravidla pro sezónu 2018 mohou být ještě upřesněna)


Bikini Olympia 2017 - nejlepší šestice

 • Kompletní fotogalerii tvořenou snímky z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde na stránkách EastLabs.sk.

Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2018*

jméno stát soutěž um.*
Ruth Wood USA Pacific USA Pro 2017 1.
Jennifer Ronzitti USA Arizona Pro 2017 1.
Angelica Teixeira USA Bikini Olympia 2017 1.
Romina Basualdo Argentina Bikini Olympia 2017 3.
Casey Samsel USA Bikini Olympia 2017 4.
Narmin Assria USA Bikini Olympia 2017 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikiny fitness - kvalifikační žebříček pro sezónu 2018*

p. jméno stát body
1. Amber Callahan USA 4
1. Casey Samsel USA 4
3. Sethia Daigle USA 3
3. Lauren Irick USA 3
5. Maria Robles USA 2
5. Tiffany Servatius USA 2
7. Mikella Dragna Havaj 1
7. Alexa Berg USA 1

* podle pravidel pro sezónu 2017, pravidla pro sezónu 2018 mohou být ještě upřesněna

Zpět na začátek článku

Na výsledky Mr. Olympia a Olympia 212 Showdown 2017 jste si mohli vsadit v naší tipovací soutěži,
ve které se hrálo o ceny věnované společností Nutrend v celkové hodnotě přes 10.000 Kč!
Na vyhodnocení tipovačky se na Ronnie.cz můžete těšit v nejbližších dnech!


Foto:
www.eastlabs.sk / Igor Kopček


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.09.11:19Boris8 - Americke fitnessky v bikini vsechny vypadaji stejne, vsich..
19.09.21:27Mikuc - Ať je Ramy velkej jak chce, nemá detaily, separaci a tím j..
19.09.17:10Erik95 - 1. Gh a rast orgánov 2. Mega dávky všetkého možného - ra..
19.09.11:38janinho - len dodam, ze aj ked boli suboje Phila s Kaiom na 2 rocnik..+1
19.09.11:31janinho - sorry, chybicka se vloudila.
19.09.01:03dzmilo - Ked si precitas moj text znovu, zistis ze neriesim kto ma ..+1
18.09.20:03Hockey1000 - Tady máš něco k tématu ty politiko :D http://www.extrifit..+1
18.09.19:55kreatorr - Kai by stejne nevyhral , politika je svinstvo..
18.09.14:53Zodiak411 - Já ho viděl jen na Olympii na záznamech. Bohužel `pupek` m..-1
18.09.14:40ShDW - prostě špatná forma, nic víc, nic míň.
18.09.14:3670mMyW!53 - btw: AC 94 podle jeho vlasnich slov byla jedna z jeho nej ..-1
18.09.14:3570mMyW!53 - tj a presto vse nejvetsi ulet je ze je z tech let prave u ..
18.09.14:28Zodiak411 - To už by bylo vážně o tom, kdo si vytáhne `černého Petra` ..
18.09.14:28Zodiak411 - Dillett 93 a 94 byl super, ale pak se to nějak zvrtlo. Vžd..-1
18.09.13:0470mMyW!53 - skoda jen u Dileltta ze nemel ten `De Asha` look v pozach ..-1
18.09.13:0170mMyW!53 - Ctes mi myslenky, ta jeho prdel je fakt nechutna, jinak to..-1
18.09.12:55Zodiak411 - ***-5
18.09.12:54Zodiak411 - Ano to máš pravdu :) Do roku 1998 byl estét, ale potom s p..-1
18.09.12:25ShDW - Tak zrovna Coleman byl docela estetickej (až na poslední r..-1
18.09.12:07Zodiak411 - Coleman, Dillett, Dorian, Fux a další jsou příklady neeste..-1
18.09.12:04ShDW - Škoda že na to Kai Greene už kašle... Letos tam prostor by..
18.09.09:58janinho - Ronnie ma doma 8 sosiek, nie 7, takze Philovi este 1 chyba..-1
17.09.23:57Arnold Strong - A co mel.Cedric za zdravotní problémy ze skončil az 10
17.09.23:25william888 - Big Ramy je mozno `div` modernej kulturistiky, ale tiez si..-3
17.09.23:01thoth - Hezké video s Dillettem, ty zadní delty (obzvlášť při back..+1
17.09.22:47Paulie02 - Určitě by ty peníze mohli být ve 212 alespoň o půlku větší..
17.09.22:33DILLETT - ramy, ziadne lytka, ziadne predlaktia... hrozivo obrovska..
17.09.22:26jr.e - To maxpoint97..:Já si o tom nemusím nic zjišťovat,já to ví..+6
17.09.21:59Turakam - Hehe, koho? Lebo na O aj posledna bikina je nastrelena ako..+1
17.09.21:02Pr!nc - No, že to říkáš s takovou jistotou, nevím. :D
17.09.17:11maxpoint97 - Achjo, nejdřív si o tom něco zjisti, za zvětšený břicha ..-2
17.09.16:38Nasser - jr.e. máš pravdu, že jsem dostal nulu prize money... ale j..+3
17.09.16:29PavelV - Olympia je jediná soutěž, kde pořadatel každému závodníkov..
17.09.16:09haino - Co ty velké změny, začnou testovat?
17.09.16:04sander - Michael Lockett nechutné gyno....
17.09.16:03kulturistikabb - Vie niekto prečo Victor a Jeff nefigurujú vo výsledkoch?
17.09.16:03kulturistikabb - Vie niekto prečo Victor a Jeff nefigurujú vo výsledkoch.
17.09.15:37jr.e - Spíš Růstový Hormon než Inzulín...po tom roste vše!!!+2
17.09.15:35jr.e - Šádek 6 místo na Olympii 212 a co dostal za Peníze.?..0.....+1
17.09.15:24jr.e - Myslím tím,že mu letos nevyšlo absolutně nic na Olympii.....
17.09.15:02dzmilo - Najvacsie sklamanie Cedric pre mna. Ma obrovske problemy d..
17.09.14:46dzmilo - Nic mu nevyslo? A preco potom vyhral AC 2017 ???
17.09.14:07willy666 - skoda ze nebola aj cena na najlepsiu pripravenost, Lukas b..+1
17.09.13:46JIRMANjiří - ty peníze v 212 jsou trapný*88*
17.09.13:3970mMyW!53 - Ten Rhoden je dobrej vtip, sice oproti seifinale zlepseni,..
17.09.13:37maxpoint97 - Inzulín a přežranost.+2
17.09.13:25Trex22 - Může mi už konečně někdo vysvětlit z čeho mají vypouklá bř..-1
17.09.13:24thoth - Přesně! Taky mě to neskutečně s... Kdyby se aspoň při klik..+1
17.09.11:41ripped - sorry, ale tady na tom webu prohlížení fotek je teda fakt ..+6
17.09.11:22jr.e - Největší zklamání byl Cedric McMillan...absolutně bez form..
17.09.10:41instruktor - súhlasím
17.09.10:35novisss - heathovi narostlo pěkný panděro .. +2
17.09.10:05maxpoint97 - Nejvíc v h*jzlu je, že tenhle duševní nýmand vyhraje příšt..-1
17.09.10:04ygg - V NY ano, tady ani smykem ... hlavně v semi byl Milan jasn..
17.09.09:37peto123 - zaslúžené výsledky okrem Śádka...Rockel bol lepší,mal byť ..-1
17.09.09:21ygg - Gratulace oběma ... i když s ohledem na to, jak to alespoň..
17.09.09:20bob79 - Phil Heat opět nezklamal a převalcoval všechny co mu stály..-3
17.09.08:18mmichaelveliky - Velka gratulace Milanovi i Lukasovi za krasne umisteni. Na..
17.09.07:57petrpolak - To, že je Beyeky před Osladilem je vtipné...+1
17.09.07:45DiamonD123 - Bonac super, jsem za něj strašně rád, že se konečně umísti..
17.09.07:39Turakam - Gratulácia Milanovi, Lukasovi a Ondrovi, ozaj pekné umiest..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 81 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie