Reklama:

Mr. Olympia 2017:
jaké bylo semifinále?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Ohlédnutí za čtvrtečním děním na Mr. Olympia 2017
Mr. Olympia 2017:
jaká byla prezentace?
V lasvegaské Orleans Areně před několika desítkami minut skončilo semifinále třiapadesátého ročníku Mr. Olympia a desátého ročníku Olympia 212 Showdown (dříve Olympia 202 Showdown). Na obou kláních, která pro kulturistiku mužů open a kulturistiku mužů do 212 liber představují vrcholné události sezóny, se představili jak úřadující šampióni, tak i zcela nové tváře. Jak jsou mezi nimi po prejudgingu rozdané karty a jak do soutěže vstoupila česká želízka v ohni Lukáš Osladil a Milan Šádek?

Fotogalerie

Milan Šádek v semifinále Olympia 212 Showdown 2017semifinále Mr. Olympia 2017

Semifinále Mr. Olympia 2017

Do semifinále Mr. Olympia 2017 vstoupilo během pátečního večera osmnáct těžkotonážníků. Nechyběl mezi nimi favorizovaný Phil Heath, jenž by si v případě, že uspěje, na klání mohl dojít už pro sedmý titul, čímž by se v počtu triumfů z Olympie vyrovnal legendárnímu Arnoldu Schwarzeneggerovi. Na záda Philovi přitom podle předsoutěžních předpokladů měli nejvíce dýchat Shawn Rhoden, Dexter Jackson, William Bonac či Mamdouh Elssbiay.


Semifinálová vyvolávání:
1.Rhoden, Elssbiay, Heath, Bonac, Jackson D., Curry
2.Lenartowicz, Curry, De Asha, Winklaar, Rhoden, McMillan
3.Beckham, Jackson J., Charles, Beyeke, Martinez, Osladil, Williams, Lockett
4.Rhoden, Winklaar, Jackson, Curry, De Asha
5.Elssbiay, Heath, Bonac

Prejudging začal individuální prezentací borců a už při ní se toho dalo poměrně dost vypozorovat. Roelly Winklaar na pódium přinesl podle očekávání brutální paže a ramena, ale u některých svalových skupin postrádal potřebnou ostrost, což jej v kombinaci s nedokonalou kontrolou břišní stěny může proti loňsku stát nějakou tu příčku. Lukáš Osladil možná nebyl nejmohutnějším závodníkem startovního pole, zato se ale prezentoval famózní formou i takovou kontrolou svalů, jakou mu řada jeho soupeřů může jenom závidět. K jeho přednostem patřily vysekané hamstringy i hýždě, stejně jako vánoční stromeček v oblasti spodních zad.

Lionel Beyeke na soutěži nepřekvapil, což znamená, že stejně jako mnohokrát v minulosti přišel z formy. Nic mu tak nepomůžou ani jeho tvary, kterými jinak patří do první pětice. Takto se velmi pravděpodobně umístí někde na chvostu startovního pole. Shawn Rhoden, který je zřejmě o něco mohutnější než vloni, si výsledkově pohorší. Ke druhému místu z minulé sezóny má totiž tak daleko jako venkovský voříšek k vítězství v soutěži psí krásy. Není zdaleka tak ostrý jako v minulosti a i on se podobně jako Roelly Winklaar potýkal s problémy při kontrole břišních svalů.

Souboj Phil Heath vs. Mamdouh Elssbiay na Mr. Olympia 2017 (foto: Igor Kopček, EastLabs.sk)

S ideální formou se nepotkal ani Cedric McMillan. Za fazónou, která mu v březnu pomohla k vítězství z Arnold Classic, zaostal a svůj sen o tom, aby byl porovnáván s těmi nejlepšími, si tak tentokrát nesplní. Zatímco Rhoden nebo McMillan po stránce připravenosti zaostali, Mamdouh Elssbiay závodí v prozatím životní formě. Neznamená to, že by byl všude tak ostrý, jak by měl být. Navíc nezvolil zcela optimální úpravu pokožky. Ale při zlepšení svalové tvrdosti se při jeho mohutnosti jednoduše nedá přehlédnout. Egyptský kulturista na pódiu působil sebevědomě, pohrával si s u něj dosud nevídaně separovanými a vysekanými kvadricepsy a dostával publikum do varu.

Nastoupit na pódium po Mamdouhu Elssbiayovi nepředstavuje žádnou výhru. A pokud ještě navíc představujete jednoho z nejsubtilnějších závodníků na soutěži (nebo možná toho úplně nejsubtilnějšího) tak jako Gerald Williams, jste v pěkné kaši. Jinak líbivými liniemi disponující borec působil, že si jej Elssbiay klidně může dát k večeři a ještě mu v žaludku zbude místo na dezert.

William Bonac je opět skvěle připravený, plné kulaté svaly u něj vidíte doslova od hlavy k patě a zdá se, že na svou kostru snad už nemůže žádný další kilogram svalů ani vtěsnat. Dexter Jackson si i několik týdnů před osmačtyřicátými narozeninami drží konzistentní výkonnost, což je obdivuhodné. Výborný je v obou zadních postojích i nejsvalnatější póze.

Souboj Phil Heath vs. Mamdouh Elssbiay na Mr. Olympia 2017 (foto: Igor Kopček, EastLabs.sk)

Phil Heath je ve formě a bude těžko k poražení. Alespoň tomu napovídají pěkné oblé kvadricepsy, famózně vysekané hamstringy, skvělá stehna z boku a výborný dvojitý biceps zezadu. Anebo tomu bude jinak? Co ukáží semifinálová vyvolávání, která na soutěžích v kulturistice obvykle napovídají o tom, na jaký výsledek závodníci můžou pomýšlet?

V tom prvním dostali prostor Rhoden, Bonac, Heath, Curry, Dexter Jackson a Elssbiay. U všech s výjimkou Brandona Curryho se něco podobného takřka najisto čekalo. Brandon může být už nyní spokojený. Dlouhé měsíce, které trávil v odloučení od rodiny přípravou v kuvajtském Oxygen Gymu, se mu vyplatí. Na Mr. Olympia má nakročeno k životnímu výsledku.

Pro druhé vyvolávání byli Mamdouh, William, Phil a Dexter odesláni pryč z pódia. Shawna a Brandona v řadě doplnili Nathan De Asha, Roelly Winklaar, Joshua Lenartowicz a Cedric McMillan. To znamená, že po semifinále Shawn může pomýšlet nejlépe na pátou příčku. Ve třetím vyvolávání dostal prostor Lukáš Osladil a podle postavení závodníků na pódiu to vypadá, že svádí souboj o třinácté až čtrnácté místo. Ty by proti loňsku znamenalo posun výše a nepřehlédnutelný úspěch. Ve čtvrtém vyvolávání Shawn Rhoden, Nathan De Asha, Dexter Jackson, Brandon Curry a Roelly Winklaar bojovali o čtvrté až osmé místo. Nejblíže čtvrté příčce je zřejmě Dexter.

Souboj Mamdouh Elssbiay vs. Phil Heath na Mr. Olympia 2017 (foto: Igor Kopček, EastLabs.sk)

V posledním vyvolávání si to v přímém souboji o vítězství rozdali William, Mamdouh a Phil. Obhájce titulu zprvu pózoval uprostřed řady, později jej na tomto místě vystřídal masivní Egypťan a stejnou příležitost alespoň na okamžik dostal William Bonac. Kdo si z letošní Olympie odnese sošku Sandowa, již neodmyslitelnou trofej pro vítěze? Podle některých je to těsné, podle jiných si jde Phil bezpečně pro sedmé vítězství. Uvidíme, co přinese finále a vyhlášení výsledků, které je na programu v neděli v brzkých ranních hodinách našeho času.


Semifinále Olympia 212 Showdown 2017

Semifinále Olympia 212 Showdown letos v Las Vegas patřilo dvanácti profíkům včetně skvělého Brita Jamese "Flexe" Lewise, jenž na pódium nastupoval v roli pětinásobného šampióna soutěže. Také zde klání samozřejmě začalo nejprve individuální prezentací borců. Jako první před rozhodčí předstoupil Ahmad Ashkanani, jeden z favoritů. Ukázalo se ale, že letos jeho svaly zřejmě nebudou dost tvrdé a ostré na to, aby při svých potížích s vyvážeností postavy mohl výraznějším způsobem ohrozit úřadujícího vítěze. A to ani přesto, že se muže chlubit naprosto impozantním svalovým rozvojem horní poloviny těla.


Semifinálová vyvolávání:
1.Henry, Lunsford, Ashanani, Lewis, Raymond, Šádek
2.Cho, Correia, Dixon, Rockel, Clarida, Ho
3.Lunsford, Ashkanani, Lewis, Raymond

David Henry, vítěz Olympia 202 Showdown z roku 2008, není tak ostrý jako na jarním Arnold Classic, což pro něj není dobrá zpráva. Jose Raymond naopak závodí v lepší formě, než v jaké se na Olympii představil vloni, když je plnější i ostřejší. Pouze čtyřiadvacetiletý nováček soutěže Derek Lunsford působí úchvatně. Letos sice už možná závodil ještě dotaženější, ale jeho dlouhé klíční kosti z něj dělají ve dvěstědvanáctce hrozbu pro nejednoho soupeře. Dvojitý biceps zepředu či čelní základní postoj jsou díky této přednosti jeho nejsilnějšími pózami. Ronny Rockel je z formy a je to patrné zejména v zadních postojích.

Milan Šádek nastupuje ke své první a velmi pravděpodobně i poslední Olympii borců z dvěstědvanáctky, když po účasti na podzimním Kuwait Pro plánuje přesun do kategorie open. Poutá pozornost estetikou a pěknými liniemi, stejně jako dobrými kvadricepsy a působivou nejsvalnatější pózou. Dave Palumbo, který na místě komentuje soutěž pro magazín RxMuscle.com, osmadvacetiletému kulturistovi vytýká určitou plochost, ale zároveň ví, že Milan měl potíže, aby se do limitu kategorie vůbec vešel. Když několikrát do roka pálíte svaly, abyste splnili hmotnostní omezení Vaší váhovky, ideální plnosti svalů asi dosáhnout ani nejde. James "Flex" Lewis ví, jak prezentovat své přednosti, a pokud by si na soutěži nedošel pro další vítězství, jednalo by se o překvapení.

James "Flex" Lewis a Milan Šádek na Olympia 212 Showdown 2017 (foto: Igor Kopček, EastLabs.sk)

Na řadě jsou semifinálová vyvolávání a s ohledem na to, že se na pódiu sešel pouhý tucet závodníků, je účast v tom úvodním pro dosažení umístění v první polovině startovního pole klíčová. Milan Šádek v tomto důležitém vyvolávání nechybí a má nakročeno k fantastickému úspěchu! Kromě něj v prvním vyvolávání pózují David Henry, "Flex" Lewis, Jose Raymond, Ahmad Ashkanani a benjamínek startovního pole Derek Lunsford. Druhé vyvolávání patří druhé polovině startovního pole. Třetí Lunsfordovi, Ashkananimu, Lewisovi a Raymondovi. Znamená to, že Milan Šádek bojuje s Davidem Henrym o páté až šesté místo? Pravděpodobně ano, ale jak to dopadne, ukáže až finále. Stejně jako v případě kategorie open se odehraje v neděli ráno našeho času.  • Kompletní fotogalerii tvořenou snímky z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde na stránkách EastLabs.sk.

Zpět na začátek článku

Roelly Winklaar

Johnnie Jackson

Nathan De Asha

Lukáš Osladil

Lionel Beyeke

Shawn Rhoden

Joshua Lenartowicz

Cedric McMillan

Jeff Beckham

Mamdouh ElssbiayGerald Williams

Victor Martinez

Brandon Curry

William Bonac

Michael Lockett

Dexter Jackson

Max Charles

Phil HeathSemifinálová vyvolávání  • Kompletní fotogalerii tvořenou snímky z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde na stránkách EastLabs.sk.

Zpět na začátek článku


Foto:
www.eastlabs.sk / Igor Kopček


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.09.23:05Seazer - Nechapu, co kdo vidi na Currym. Nohy slaboucke, nulova sep..
16.09.22:12Turakam - Ako Cury pokojne 4. a vôbec by som sa nehádal a asi aj nik..-1
16.09.22:09Turakam - Tomu ver, aj moderátori len zalapali, nech to dopadne akok..-1
16.09.21:46Mar00nn - Vole, když se Osladil otočil a zatnul, tak jsem málem spad..
16.09.20:12m1ro - Heath je sice hodne kritizovany (taky nesnasim ty jeho tre..
16.09.18:58Bali - Mně teda nejvíc překvapil Brandon Curry - projíždím to a ř..
16.09.18:16Petan1711 - Za mě Heath ( o dost lepší než minulé roky) pak Big Ramy (..
16.09.15:03bob79 - U mě phil jasná 1 pak už to tak jasný není.. mě se letos h..
16.09.13:30Mindandbody - Souhlas s williamem888. Phil vyhraje. Tu formu vyladí na ..
16.09.13:04william888 - To je asi prvý rok, kedy sa nemôžem vynadívať na tú brutál..+9
16.09.12:03Royi - Myslím, že je mu jedno, že mu uteče kvalifikace na další r..
16.09.12:01Bob123 - Reálně vidím Milana na 6. místo.. což je škoda protože kva..+1
16.09.11:54novisss - *na mysli .. jinak ve 212 je flex jasnej, super jako vždy ..+1
16.09.11:52novisss - taky jsem měl na myslim open kategorii
16.09.11:46Zodiak411 - Omlouvám se :) Já měl za to, že se mluví o OPEN :) Ve 212 ..
16.09.11:46RomanM - Chrbát stačí na MO? Moje postrehy a názory. Odhliadnuc ..
16.09.11:42kondy - osladila jsem takhle vysekanýho snad ještě neviděl..to je..
16.09.11:42Seazer - The GIF7
16.09.11:3470mMyW!53 - lol bavime se tu o 2012 predpokladam...ja myslel samozrejm..
16.09.11:31Royi - Uvídíme večer/ráno, zatím mě to přišlo, že Phil vyhraje, a..
16.09.11:30Zodiak411 - Přijde mi, že přišel ve formě z roku 2014 s nějakým kilem ..
16.09.11:29Zodiak411 - Ramy se mu ze zadu vyrovná. Sice nemá takovou hloubku na z..
16.09.11:2770mMyW!53 - pokud mas oci tak minimalne ze zadu je o nekolik trid vys ..
16.09.11:24novisss - bohužel to dostane zase asi ten samej .. :( -1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 68 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra