Reklama:

Ohlédnutí za čtvrtečním
děním na Mr. Olympia 2017

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Mr. Olympia 2017:
jaká byla prezentace?
Mr. Olympia 2017
- předsoutěžní speciál
Olympia 212 Showdown
2017 - předsoutěžní speciál
Po středeční prezentaci účastníků Mr. Olympia a Olympia 212 Showdown dění na letošním Olympia Fitness & Performance Weekendu Joea Weidera ve čtvrtek pokračovalo tiskovou konferencí i tradičním setkáním závodníků s fanoušky. Pro veřejnost otevřená tiskovka, která se letos konala v prostorách Orleans Areny, tentokrát měla poněkud jiný formát než v předchozích letech. Prostor na ní totiž dostali i vybraní účastníci soutěží Olympia 212 Showdown, Classic Physique Olympia a Olympia Men's Physique Showdown, což nicméně mělo za následek, že se již nedostalo na všechny účastníky Mr. Olympia. Na tiskovce tak chyběli například Lukáš Osladil, Brandon Curry anebo Lionel Beyeke.

Moderátoři tiskového meetingu Bob Cicherillo a Dennis James hned na začátku informovali o tom, že příběh Joea Weidera, tvůrce soutěže Mr. Olympia a spoluzakladatele federace IFBB zamíří na filmové plátno v připravovaném snímku "Bigger" (Arnolda Schwarzeneggera by v něm podle webu Imdb.com měl ztvárnit Calum Von Moger), ale naznačili i mnoho dalšího. Tou hlavní zprávou je, že v sobotu by prezident profesionální divize IFBB Jim Manion měl vystoupit s oznámením, které pro svět kulturistiky bude znamenat velké změny. Jaké, se budeme muset nechat překvapit.

Za čtvrtečním děním na letošním Olympia Weekendu se nyní ohlížíme prostřednictvím výběru těch nejzajímavějších informací, které zazněly jak během tiskové konference, tak i v rámci předsoutěžních rozhovorů. Celý článek pak doplňujeme o fotografie, které v Las Vegas pořídil pořídil Igor Kopček z partnerského slovenského webu EastLabs.sk.

Fotogalerie

Tisková konferenceSetkání účastníků Olympia Weekendu 2017 s fanoušky

To nejzajímavější z tiskové konference a předsoutěžních rozhovorů

Phil Heath
- nastoupí k Mr. Olympia

Jako první na tiskové konferenci dostal slovo úřadující a v současnosti už šestinásobný šampión Mr. Olympia Phil Heath, jenž se letos v počtu vítězství z Olympie může vyrovnat legendárnímu Arnoldu Schwarzeneggerovi. Sedmatřicetiletý Američan několikrát uvedl, že se cítí skvěle, je nadšený, a připomněl, že právě o tomto víkendu může Arnolda v počtu jeho triumfů z Olympie dostihnout. Phil působil mnohem pokorněji než v minulosti, když hovořil o tom, že všichni jeho soupeři si právo zúčastnit se Olympie vybojovali a mají proto příležitost zvítězit. Každý z jeho konkurentů je něčím výjimečný a žádného nebude brát na lehkou váhu. Svěřil se, že měl zdravou a produktivní objemovou fázi přípravy, když na rozdíl od předchozích sezón tolik necestoval. Všechno v jeho přípravě letos bylo o Arnoldovi. Jeho fotografii měl v posilovně i kanceláři. Letos svou přípravu pojal více postaru a nebyl tolik vidět na sociálních sítích. Kulturistiku totiž podle svých slov nedělá pro Facebook, ale pro to, aby po sobě zanechal odkaz!

Phil Heath na tiskové konferenci účastníků Olympia Weekendu 2017 (foto: Igor Kopček, EastLabs.sk)

Shawn Rhoden
- nastoupí k Mr. Olympia

Udělal vše, co bylo v jeho silách, aby byl pro tento víkend připravený. Phil je podle něj porazitelný stejně jako kdokoliv jiný a Shawn nestrávil všechny ty měsíce tréninkem, aby byl druhý. Vylepšil údajně každou svou pózu.

Dexter Jackson
- nastoupí k Mr. Olympia

Chtěl všem ukázat, jak bude vypadat, pokud si před Olympií dopřeje celoroční soutěžní přestávku, stejně jako to dělají jeho soupeři. Své konkurenty porážel, i když závodil celý rok, a co si myslíte, že se stane, když se bude soustředit pouze na Olympii? Uvidíme prý nejlepšího Dextera Jacksona v historii!

Mamdouh Elssbiay
- nastoupí k Mr. Olympia

Egyptský kolos svou promluvu na tiskové konferenci zahájil prostým konstatováním, že na letošní Olympii bude první. Slíbil, že na pódium přinese něco, co na Mr. Olympia ještě k vidění nebylo, bude zabijákem snů a zítra budou mluvit jeho svaly.

Mamdouh Elssbiay na tiskové konferenci účastníků Olympia Weekendu 2017 (foto: Igor Kopček, EastLabs.sk)

Cedric McMillan
- nastoupí k Mr. Olympia

Sebevědomý projev Mamdouha Elssbiaye vyústil ve slovní přestřelku mezi Philem Heathem a Dexterem Jacksonem a zpět na zem celou diskusi vrátil až Cedric McMillan, který ostatně už po svém jarním vítězství na Arnold Classic předvedl proslov hodný šampióna. Řekl, že se do žádných vzájemných inzultací nenechá zatáhnout a takové hry nehraje. Předtím než se všichni nechají pohltit sebestředností, by se chtěl zamyslet nad životem a nad tím, že být zde je požehnáním. Minutou ticha věnoval vzpomínku těm, kteří zde být již nemohou. Uvedl, že se vždy snaží vrátit kulturistiku ke kořenům. Není to bitva, není to válka, jde přeci o porovnávání postav. Snaží se na věc pohlížet s nadhledem, vždyť všichni přeci nedělají nic jiného, než že si oblečou spodní díl bikin a postaví se vedle sebe polonazí na pódium.

Do svých soupeřů se však přesto nakonec pustil, i když s humorem sobě vlastním. Dexter Jackson je podle něj starý a leze mu na nervy, Roelly Winklaar vypadá jako Ježíš anebo stoupenec Islámského státu a o Shawnu Rhodenovi nikdy prý vůbec netušil, že má vlasy. Pak již trochu vážněji vyjádřil svůj obdiv Victoru Martinezovi, Flexu Wheelerovi a Dexteru Jacksonovi. Jedná se o borce, ke kterým před lety vzhlížel, a oni stále dokážou závodit na této úrovni.

Na svou účast na Mr. Olympia se Cedric začal soustředit bezprostředně po vítězství na Arnold Classic. Věří, že se mu opět podařilo drobně zlepšit, a to jak po stránce objemů, tak i připravenosti. Uvidí se, zda to bude stačit na to, aby jej rozhodčí porovnávali s těmi nejlepšími, v což doufá. Letos má přitom další důvod, proč chce, aby se mu dařilo. Svou finanční odměnu za vítězství na Arnold Classic použil na odstartování rozvojového programu pro mládež ve svém městě a další peníze, které by do tohoto projektu mohl investovat, by se mu hodily.

Cedric McMillan na tiskové konferenci účastníků Olympia Weekendu 2017 (foto: Igor Kopček, EastLabs.sk)

Joshua Lenartowicz
- nastoupí k Mr. Olympia

Přiznal, že po ztrátě svého kamaráda Dallase McCarvera prožíval velmi těžké okamžiky, ale ve chvíli, kdy to nejvíce potřeboval, se mu od fanoušků dostalo vřelé podpory. Přes všechno, co se v předchozích týdnech stalo, je překvapivě v lepší formě než na srpnové soutěži v Tampě, kde si kvalifikaci na Olympii vybojoval.

Victor Martinez
- nastoupí k Mr. Olympia

Veterán z Dominikánské republiky se zmínil o tom, že tato nebo příští Olympie bude jeho poslední. Cítí, že konec jeho kariéry přichází. Své loňské vystoupení na Mr. Olympia, kde skončil jedenáctý, pokládá za propadák a letos je zde, aby si reputaci napravil.

Roelly Winklaar
- nastoupí k Mr. Olympia

Čtyřicetiletý borec z Curaçaa se nechal slyšet, že si jde pro umístění v první trojici a tvrdě pro něj pracoval. Tento rok plánuje přitom na pódium nastoupit o něco lehčí a štíhlejší.

Roelly Winklaar na tiskové konferenci účastníků Olympia Weekendu 2017 (foto: Igor Kopček, EastLabs.sk)

Nathan De Asha
- nastoupí k Mr. Olympia

Britský profík, jenž podobně jako Roelly nebo Mamdouh trávil svou přípravu v kuvajtském Oxgen Gymu, k soutěži údajně nastoupí o 6 až 7 kg mohutnější než vloni, a to při stejně dobré formě.

William Bonac
- nastoupí k Mr. Olympia

Výsledky z loňské sezóny nizozemského borce opravňují k tomu, aby si před vstupem do letošního soutěžního ročníku věřil. Očekává, že při vyhlášení výsledků Mr. Olympia 2017 bude spolu s Philem Heathem posledním mužem, který bude stát na pódiu.

Brandon Curry
- nastoupí k Mr. Olympia

Brandon Curry představuje dalšího kulturistu, který se na Olympii připravoval v Oxygen Gymu. V Kuvajtu se podle svých slov nemusí starat o nic než o kulturistiku. Kulturistice zde nemůžete uniknout, protože zde zkrátka ani moc více dělat nejde. Tím, jak dobře vypadá, je sám překvapený.

Johnnie Jackson
- nastoupí k Mr. Olympia

Pro zkušeného Američana bude letošní Olympie tou poslední. S kariérou se loučí jako úřadující vítěz Arnold Classic Africa a Toronto Pro Supershow a nemohl si přát nic lepšího. Zda se po ukončení kariéry vrátí k powerliftingu, který je jeho druhou vášní, se uvidí podle toho, jak se mu podaří dát dohromady nejrůznější drobná zranění a rozbolavělé klouby.

Johnnie Jackson při setkání účastníků Olympia Weekendu 2017 s fanoušky (foto: Igor Kopček, EastLabs.sk)

Max Charles
- nastoupí k Mr. Olympia

Jeho cílem je umístit se výše než předloni, kdy skončil dvanáctý. Spokojený by byl s umístěním v první desítce. Slibuje, že proti své účasti na závodech v Tampě bude lépe připravený.

James "Flex" Lewis
- nastoupí k Olympia 212 Showdown

Pětinásobný šampión Olympia 212 Showdown poděkoval pořadateli Olympie Robinu Changovi a vedení profesionální divize IFBB za to, že borci z kategorie do 212 liber mohou na tiskovce být. Jeho příprava šla skvěle, začal s ní dvacet týdnů před závody. "Flex" připomněl i vlnu nepřízně osudu, která jej v přípravě zasáhla. Ztráta Dallase McCarvera, se kterým trénoval každý den a kterého vzal ho pod svá křídla, pro něj představovala obrovský šok. Pak Floridu, kde v současnosti žije, začal pustošit ničivý hurikán Irma.

V další části své promluvy Lewis již obrátil list a začal se věnovat samotné soutěži. S charismatem a humorem hodným šampióna zmínil, že další hurikán Jose, který se hnal na Floridu, ztratil dech a on doufá, že dojde i tomu Josemu (Raymondovi), kterému se má v pátek postavit na pódiu. Uznal vloni druhého Ahmada Ashkananiho jako možnou hrozbu, když kuvajtský borec po loňském úspěchu podle něj jistě cítil obrovskou motivaci. Ale on pro tento titul žije a dýchá a sesadit jej z trůnu by znamenalo muset být zatraceně dobrý!

James "Flex" Lewis na tiskové konferenci účastníků Olympia Weekendu 2017 (foto: Igor Kopček, EastLabs.sk)

Ahmad Ashkanani
- nastoupí k Olympia 212 Showdown

Netajil své nadšení z toho, že na Olympii letos opět může závodit. Celou objemovou fázi přípravy se snažil dělat, co mohl, aby na pódium nastoupil lepší než vloni. V přípravě se zaměřil na své slabiny, a to kvadricepsy, střed děla a vnitřek zad. Zítra se podle něj na pódiu ukáže nová verze Ashkananiho. "Flex" je pro Ahamada stále nejlepší borec z dvěstědvanáctky a jediné, co si přeje, aby sám byl stejně dobrý anebo lepší než vloni. Pokud zvítězí "Flex", zatleská mu a je si jistý, že když soutěž dopadne naopak, Lewis zatleská jemu. Oba totiž pojí přátelství. Vyzval všechny, ať si Olympia Weekend užijí.

Jose Raymond
- nastoupí k Olympia 212 Showdown

Tak dobře jako před letošní Olympií se Jose údajně necítil dlouho, což podle něj znamená problémy pro "draka z Walesu" (Lewise) i "velblouda" (Ashkananiho). Vždy dobře naladěný čtyřicátník zároveň uvedl, že by si určitě koupil lístek, aby letos Joseho Raymonda viděl na pódiu. Na rozdíl od loňska je totiž stoprocentně fit a jeho stehna budou stejně dobrá, jako byla před loňskou operací kolene.

Jose Raymond na tiskové konferenci účastníků Olympia Weekendu 2017 (foto: Igor Kopček, EastLabs.sk)

David Henry
- nastoupí k Olympia 212 Showdown

Účast na Olympii v něm vždy vzbudí to samé nadšení. Hodně pracoval na rozvoji dolní poloviny těla a cítí se stále dost mladý a hladový na to, aby mohl bojovat o přední příčky.

Danny Hester
- nastoupí ke Classic Physique Olympia

Historicky první vítěz Classic Physique Olympia se svěřil, že mu kategorie classic physique dala šanci zazářit. Myslí si, že svůj loňský titul může obhájit. Přesto, že je mu už osmačtyřicet let, mnoho se toho za poslední rok naučil a stále se zlepšuje.

Flex Wheeler
- nastoupí ke Classic Physique Olympia

Flex Wheeler se na soutěžní pódium vrací po třináctileté odmlce a zvolil si k tomu právě kategorii, v níž je v tuto chvíli králem Danny Hester. Dvaapadesátiletý Američan uvedl, že se nebude účastnit soutěže bez myšlenek na vítězství, ale zároveň je realista a po transplantaci ledviny a všech operacích považuje za vítězství už jenom to, že svůj pokus o comeback dotáhl do konce. Přesto se ale nedřel v posilovně proto, aby někomu dělal podnožku, a co se stane, se uvidí během jeho vystoupení na pódiu.

Flex Wheeler na tiskové konferenci účastníků Olympia Weekendu 2017 (foto: Igor Kopček, EastLabs.sk)

Arash Rahbar
- nastoupí ke Classic Physique Olympia

Na Classic Physique Olympia vloni druhý Arash Rahbar se nechal slyšet, že je pro něj ctí být na tiskové konferenci. Stejně tak si váží možnosti závodit proti Flexu Wheelerovi, kterého považuje za jednoho z nejlepších kulturistů v historii. Je údajně zcela jiné zvíře než vloni a na pódium přinese něco speciálního. Na Olympii podle svých slov rozhodně není jen proto, aby se jí zúčastnil!

Sadik Hadzovic
- nastoupí ke Classic Physique Olympia

O tom, že bude na pódiu Olympie, snil o od doby, kdy byl teenager. Myslí si, že je zde letos nějakých 15 až 20 prvotřídních závodníků, přičemž každý z nich může porazit každého. On k soutěži nastoupí ve stoprocentní formě a věří, že pro kohokoliv v jeho kategorii bude představovat spoustu problémů. Jeho cílem je porazit každého. Nesoustředí se přitom na jednoho konkrétního soupeře, ale na to, aby přišel ve své nejlepší formě.

Jeremy Buendia
- nastoupí k Olympia Men's Physique Showdown

Trojnásobný vítěz soutěže připomněl, že závodil na každém ročníku Olympia Men's Physique Showdown od jejího vzniku. Být zde a být vícenásobným šampiónem považuje za privilegium. Je skvělé vidět, jak jeho kategorie získává na respektu, a očekává, že letošní Olympie bude pro physique mužů tou dosud největší soutěží. On sám se chystá na pódium nastoupit s citelnými zlepšeními, když po celý rok pracoval na tom, aby byl mohutnější, tvrdší a lepší!

Jeremy Buendia na tiskové konferenci účastníků Olympia Weekendu 2017 (foto: Igor Kopček, EastLabs.sk)

Ryan Terry
- nastoupí k Olympia Men's Physique Showdown

Loňské druhé místo pro něj bylo splněným snem. Každý rok se snaží zapracovat nejenom na své postavě, ale i na výsledcích z Olympie. Jediným způsobem, jak vylepšit svůj výsledek letos, je přitom rozdat si to s Jeremym v souboji o titul.


Tisková konference účastníků Mr. Olympia 2017 - fotografie

Zpět na začátek článku


Tisková konference účastníků Mr. Olympia 2017 - kompletní záznam


Setkání účastníků Olympia Weekendu 2017 s fanoušky - fotografie

Zpět na začátek článku


Foto:
www.eastlabs.sk / Igor Kopček

Video:
www.youtube.com / Greek Bodybuilding


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

18.09.10:08soichiro - 4 ivolgin: Big Ramy je natural a vegan k tomu :-)
15.09.21:39reveira - Slyšeli jsme slovo boží... +1
15.09.19:28ivolgin - Steroids forever!!!!!
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 95 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra