Reklama:

Slovensko hostilo světový pohár ve street workoutu

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V sobotu 9. září 2017 hostila Nitra Kenguru Pro Street World Cup - svůj úplně první světový pohár v street workoutu. Slovensko se tak zařadilo k dalším 17 zemím, kde se jednotlivé závody světového poháru v letošním roce uskutečnily nebo uskuteční. Celý soutěžní cyklus vyvrcholí závěrečným superfinále, které se odehraje v prosinci v Karibiku. Slovenský závod byl v pořadí dvanáctou zastávkou světového poháru a na tom, že se v Nitře uskutečnil, má největší zásluhu trenér street workoutu Ľuboš Kanás, který dlouhodobě spolupracuje s federací WSWCF (World Street Workout & Calisthenic Federation). Právě tento člověk byl spolu se Street Workout Nitra také hlavním organizátorem celé akce. Závodu se zúčastnilo celkem čtrnáct workouterů ze čtyř zemí, původně měl být počet závodníků výrazně vyšší, ovšem mnohým účast znemožnilo zranění.

Do poroty závodu na Svatoplukově náměstí v Nitře usedli Simona Máteová, Petr Skokan, Juraj Žigrai a Šimon Mišák, aby během dvou kol a závěrečného finále posoudili kvality soutěžících a nakonec rozhodli o vítězích. Nejlepším mužem slovenské zastávky světové série Kenguru Pro Street World Cup se stal Juraj Rezák, druhý byl závodník z Česka Yuriy Sasyn, třetí místo obsadil Andrej Hurajt. Ženské účastnice byly pouze tři, takže medaile se dostala na každou. Veronika Greinerová si odvezla zlato, Klára Čuříková stříbro, bronz a třetí příčka připadly Lívii Baltazárové.

V místě konání šampionátu ovšem nebyly v sobotu vidět pouze freestylové triky, ale také staré dobré shyby. O jejich maximální počet se tu společně v rámci světového Pull-up Day snažila téměř stovka účastníků. Jakého množství shybů se jim podařilo společnými silami dosáhnout, bude teprve oznámeno, na oficiálních stránkách projektu by se měly oficiální výsledky všech zúčastněných zemí objevit k datu 17. září 2017.


Kenguru Pro Workout World Cup 2017 - stage Nitra

Nejlepší závodníci v kategoriích muži a ženy
p. muži ženy
1. Juraj Rezák Veronika Greinerová
2. Yuriy Sasyn Klára Čuříková
3. Andrej Hurajt Lívie Baltazárová
4. Piotrek Wodka -
5. Kristián Hajdóci -Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra