Reklama:

Urban Challenge 2017 (Ostrava) - reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V sobotu 9. září se naplnila Dolní oblast Vítkovic v Ostravě závodníky, kteří přišli zdolat pětikilometrovou trať vyšperkovanou 25 překážkami na závod Urban Challenge. Protože miluji překážkové závody a zároveň pocházím z Ostravy, nesměla jsem tam chybět ani já. Sice preferuji terénní běh, ale letos jsem se rozhodla, že to zkusím. A jak probíhal můj první městský závod?

Startuji v první vlně, která vybíhá v 9:30. Na start přicházíme hromadně, a ještě než se k němu dostaneme, musíme prolézt autem. Netrpělivě čekám odpočet posledních vteřin do začátku, adrenalin roste. Dolní oblast Vítkovic mám spojenou s festivalem Colours of Ostrava, který jako by tam byl včera, vybavují se mi všechny hezké vzpomínky. A už je to tady. 5, 4, 3, 2, 1 a běžíme. Snažím se předběhnout co nejvíce lidí a držet se těch nejrychlejších. Dostávám se dopředu k první překážce - skákání přes popelnice umístěné na kopečku. Normálně bych měla obavy, že se to na mě svalí, jak se na to vrhnu, ale v tu chvíli vůbec nepřemýšlím a skáču po tom jako Spiderman. V zápětí zjišťuji, že jsem možná trochu přepálila start. Po prvních několika překážkách se dostávám k výběhu schodů a poznávám, co je bolest. Chytám trochu astmatický záchvat a uvědomuji si, že rychlý výběh nebyl v bývalém průmyslovém areálu tou nejšťastnější volbou. Snažím se zpomalit a rozdýchat to, chvíli uvažuji že zastavím, ale nevzdávám to a pokračuji dál. Naštěstí doběhnu k lešení, kde se začal dělat "zásek". Pro mě aspoň možnost zklidnit dech a zařadit ideální tempo. Po chvíli čekání se konečně dostávám na řadu, sešplhávám z lešení a už bez problémů běžím dál.

Následují palety postavené do tvaru schodů a seskok ze zábradlí. Při přelézání náklaďáku se mi nabídne nějaký chlapík a nechám si tedy pomoct, aby se neřeklo. Šplhám po šikmých ocelových tyčích a nahoře mě čeká sešup z tyče jako u hasičů. Dostávám se k další překážce - válcům, které nejsou žádná sranda. Vypadá to mnohem jednodušeji, než to ve skutečnosti je. Přede mnou jeden ze závodníků padá k zemi, tak se pousměji a jdu na to. Převalím se přes první válec, zatím v pohodě. Další už jsou o něco horší a nejenže schytávám ránu do břicha, ale následně se taktéž ocitám na zemi. Smích mě sice neopustil, zato moje startovní číslo ano. Při vší té snaze na válcích se mi celé strhlo z trička, tak vyhlašuji pátrací akci. Krapet nechtěné zdržení, proto musím dohnat ztracený čas a zrychluji.

Probíhám prázdným autobusem a volným tempem běžím k popelářskému autu. Chvíli dumám nad tím, co mám vlastně dělat. Vrchem to nejde, tak to zkouším spodem a válím tam sudy. Pokračuji dál k síti. Někteří se v tom motají, až chvílemi připomínají mouchy lapené v pavoučí síti. Mně naštěstí takové překážky sedí a jen to proletím. Dostávám se přes rouru, běžím a bezhlavě se vrhám na hromadu pneumatik. Se svým štěstím šlápnu zrovna na tu nejměkčí a nebýt dobrého balancu, mohlo být zle. Žebříkem se dostávám "o patro výše", běžím přes můstek zase dolů a přede mnou stojí kontejnery na sklo postavené 3 x 3. Nějakým hybridním způsobem se mi je podaří přelézt a o něco dál mě čeká to nejlepší - destrukce auta kladivem. Tak na to jsem se celou dobu těšila a zrovna dnes mám náladu něco pořádně zničit. Už naše vlna dala autům pěkně zabrat a nejsem si jistá, zda z nich ještě něco zbylo pro později startující závodníky (možná tak slisovaná kostka). Párkrát si pěkně bouchnu ze všech stran, ale není čas ztrácet čas a stanoviště opouštím.

Sbíhám dolů z kovových schodů, za kterými mě čeká cedule "500 metrů do cíle". Na jednu stranu mám velkou radost, že se blížím k cíli, na druhou stranu bych si trasu klidně prodloužila, moc se mi to líbilo a překážky byly dost originální. V posledním úseku si ještě poskáču po autech, přehoupnu se na laně, prolezu rourami a hurá do cíle - jak jinak než opět přes auta. V cíli si přebírám svou medaili.

Urban Challenge je městský závod a nebudete se v něm sice brodit bahnem a nebudete dělat stovky trestných angličáků, zato se díky městskému prostředí setkáte s překážkami, které neuvidíte nikde jinde. Věřím, že si závod užijete minimálně stejně tak jako já. Letos šlo o poslední závod Urban Challenge, ale příští rok se můžete opět těšit na závody v Praze, Brně a v Ostravě.


Urban Challenge 2017 (Ostrava) - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 79 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra