Reklama:
Akční slevy na fitness stroje!
Rotopedy, běžecké, veslovací a eliptické trenažery. Více zde.

Co se stane, když se potká Čech a Fin? Padají světové rekordy!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Byl jednou jeden Čech, co měl bicáky jako z ocele, medvědí stisk a břicho samou kostku, a ten se bavil tím, že lámal rekordy ve shybech, aby dokázal sobě i světu, že bolest je mýtus. No a tenhle český chlapík jednou potkal jiného chlapíka, který to měl podobně, jenomže byl z Finska. "Proč viset na hrazdě osaměle? Proč se radši při lámání těch rekordů trochu vzájemně nehecnout a nepodpořit?" řekli si a hned se domluvili, že příštím rekordem vyrazí dech Finům na finské půdě, protože Čechy nějaký ten rekord, kór ve shybech, už jen tak nerozhází.

Že to zní jako pohádka? Jenomže není. Důkazem by mohla být e-mailová a facebooková komunikace obou borců a také hlavně dva nové světové rekordy.

Všechno to začalo e-mailem, který zaslal českému shybařskému rekordmanovi Janu Karešovi bratr finského shybařského přeborníka Joonase Mäkipelta, protože si myslel, že by si oba borci měli co říct. A dokonale se trefil. Když Fin Joonase dorazil do Prahy na společný trénink s českým Honzou, hned spolu našli společnou řeč. "S Joonasem jsme si sedli jako bráchové. Je to "crazy man", motivující a pořád dobře naladěný," říká o kolegovi ze severu Jan Kareš.

Po společném tréninku se oba nadšenci do shybů domluvili, že příště zase přiletí na návštěvu Honza do Finska a při té příležitosti se oba pokusí o překonání dvou světových rekordů. Jak řekli, tak udělali. Jejich výkon přišlo 2. září ve Finsku podpořit přímo na místo dění 2 000 diváků a další celý výkon sledovali v přímém přenosu.

"Joonas byl hodně nervózní, musel jsem ho pořád uklidňovat. Já byl nervózní hlavně z proslovu v angličtině před tím davem," směje se Jan Kareš a dodává: "Z výkonu už nervózní nebývám. Beru to tak, že ať udělám 5 shybů, nebo 5000 shybů, je to jedno, lidi už vědí, kdo je Jan Kareš. Šlo mi tedy hlavně o to ovlivnit a namotivovat co nejvíc lidí ke sportu."

Jan Kareš už má na svém kontě světových rekordů celou řadu, a tak by se nyní rád více zaměřil na své podnikatelské aktivity - rozšíření sítě sportovních center Jan Kareš Fitness a rozvoj sportovní výživy Jan Kareš Nutrition. Další rekordy při tom sbírá jen jakoby "mimochodem". Jeden nový světový rekord si nakonec dovezl i z Finska. Do třiceti minut vměstnal neskutečných 583 shybů nadhmatem, čímž o 31 přítahů překonal dosavadní světový rekord. Radovat se mohl i jeho finský kolega Joonas Mäkipelto, který se svým výkonem 600 shybů podhmatem za půl hodiny stal také novým světovým rekordmanem.


Jan Kareš a Joonas Mäkipelto
- světové rekordy v počtu shybů za 30 minutLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie