Reklama:
Zbývá už jen 61 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Gladiator Race (Josefov) 2017
- reportáž a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Chystám se na svého prvního Gladiatora v pevnosti Josefov nedaleko Jaroměře, který se uskuteční 2. září. Dojíždím autem a parkuji v odlehlé části, kam mě navedli pořadatelé. Vydávám se za davem lidí pravděpodobně mířících k registracím, alespoň v to doufám, protože já nevím kudy. Registrace jsou v budově nedaleko startu. Zde vyzvedávám čip a tašku s propagačními věcmi. Dále zde najdete úschovnu věcí, a to bez poplatku, WC a stánek se suplementy. Beru foťák a vydávám se směr start. Zde již probíhají dětské závody, a tak rovnou obhlédnu překážky a celé zázemí. Musím říci, že se zde povedlo umístit spoustu stánků. Je zde občerstvení, stánek s palačinkami, které po závodě přijdou vhod, stánky s oblečením a botami Inov-8 a též nechybí stánek Ronnie.cz, kde se lidé mohli zúčastnit výzvy.

Musím uznat, že Gladiator stále vylepšuje celé závodní zázemí. Z překážek na trase jsem byl mile překvapený. Vznikají stále nové a náročnější. Dost se mi zamlouvají i intervalové starty. Nevznikají hromadné bitky na prvních překážkách a na překážkách se tolik nečeká. V průběhu závodu je člověk stále motivovaný běžícími závodníky před ním. Vždy se je snažím dohnat a předběhnout, což mě táhne kupředu. A teď k samotnému závodu.

Můj start je v 11:06:45, a tak se řadím za závodníky startující přede mnou. Přichází můj čas, a tak přikládám čip a vybíhám na trať. Zvednu sud, přeskočím oheň a vbíhám do první temné chodby opevnění. V chodbě se valí kouř a já se bojím, abych si hned na začátku nerozbil hubu. Po chvilce jsem ale venku a přichází první ochlazení v kontejneru s vodou při podplutí sítě. Následuje šplh a stoupání do rozbahněného srázu. Je tu první náročnější překážka v podobě multiringu s kruhy, zakončeného místo zvonku zavěšenou koulí. Překážku zvládám s přehledem, ale nějak jsem to rychle rozběhl, a tak dech a srdce až moc pracují. Snažím se trochu uklidnit a vydýchat. Mezitím se ocitám u zvedání pneumatiky na laně přes kladku. Vypadá ohromně velká, a tak se bojím, že mě to zase celého bude zvedat a budu s tím zápasit. Nakonec je zde nějaký dobrý převod a velká pneumatika leze nahoru poměrně sama. Po odběhu následuje opět pneumatika. Tentokrát dochází na převracení čtyřikrát tam a čtyřikrát zpět. Zahýbám do parkurového areálu pro koně, tentokrát uzpůsobeného pro závodníky, a tak si připadám jako závodní kůň skákající přes klády, prolézající zábranami až ke kladině, kde jsou všude kolem konince. Sem byste rozhodně spadnout nechtěli, a tak se snažím obě kladiny přeběhnout bez zastavení.

Jsem v pevnosti, kde překonávám tankové zábrany, a opět vbíhám do delších klikatících se podzemních chodeb. Ze začátku opatrně a pak to rozbíhám. Po vběhnutí na vnitřní nádvoří se mi staví do cesty první stěna, kterou bez váhání překonávám. Vybíhám poschodí a probíhám špitálem klikatící se chodbou až ke kolíkům na nádvoří. Z palety nedosáhnu, a tak musím k nastoupení využít konstrukce. Celkově mě to rozhoupalo, takže chvilku trvá, než se srovnám a chytím tempo. Příště bych uvítal k nástupu více palet pro menší, jako jsem já. Po výběhu z budov dobíhám na občerstvovací stanici, kde se občerstvím, a posilněn pokračuji dál. Přichází na řadu procházka s větším kamenem. Vybral jsem si zrovna nějaký kluzký, tak ho tisknu pořádně k tělu, aby nevyklouzl. Odhazuji ho na hromadu a vbíhám do lesa, kde jsou nachystána zavěšená prkna, přes která je potřeba přeručkovat nebo přehopsat až ke konci. Následuje pěkná bahenní koupel pod ostnatým drátem. U vody na mě čeká kopa tří gum svázaných provazem. Gumy se musejí táhnout jen za provaz, a to přes řeku a zpět na souš. Když jsem v korytě řeky, tak gumy chytne proud a táhnou mě pryč. Dost s tím bojuji, aby mě to neodneslo po proudu. Gumy ze všech sil dovláčím na výchozí stanoviště a pak pokračuji dál. Tuto překážku a následující kontejner s gumami považuji za ty nejtěžší. Trasa je zpestřená výběhy a seběhy ze strání s ochlazením v řece při brodění. Jsem u zmíněného kontejneru s pneumatikami a zde celkem bojuji, protože se není kde chytnout a vše je hrozně kluzké. Bude to chtít do příště natrénovat pořádně skok do výšky.

Jsem u překážky 4x4, vyfasuji čtyři pneumatiky přes rameno a razím vzhůru do terénu. Byť mám 4x4, tak to moc nejede, asi jsem špatné přezul. Doběhnu až k plazení do strmého bahnitého kopce pod ostnatým drátem za pomoci železných kolíků. Bohužel jich byl nedostatek, a tak zde několik desítek sekund čekám. Pak se pouštím do plazení a snažím se závodníky krajem nějak oblézt a neztrácet čas. Moc to ale nejde, jelikož zde je ostnatý drát moc nízko, a tak čekám, až se lidé někam posunou. Následně se to snažím nějak nahnat při seběhu a výběhu do kopce. Ve vodním toku, kde je silný proud, přelézám zavěšenou kládu a pokračuji na most. Zde je balanční překonání úseku přes kládu, lana a kruhy na druhou stranu bez dotyku země. Mám to za sebou bez trestu a vzhůru do kopce. Nahoře popadám betonovou dělovou kouli a jdu s ní stanovený okruh. Blížím se k obtížné překážce závodu, kterou jsou na sebe navazující klády vedoucí nejdříve do kopce a pak přes natažené lano na druhou stranu, kde následuje stejný postup jen s tím, že klády klesají. Klády se lezou jednou seshora a pak další zespoda. Za nezdolání překážky je pěkně velký okruh s pohybem raka. Pro mě to znamená, že mohu pokračovat k cíli, kde mě trochu přibrzdí stěna ve tvaru vlny. Jsem v cíli a odevzdávám čip výměnou za medaili. Jdu si pro pamlsek a doplnit chybějící vodu.

Odcházím se převléci do suchého a teplého oblečení. Celkově se sobotního hlavního závodu zúčastnilo 1200 závodníků. Celková trať měla 9,5 km a objevily se zde nové překážky. Tímto závodem mě Gladiator rozhodně nezklamal.


Gladiator Race (Josefov) 2017 - výsledky

Nejrychlejší muži
p. jméno rok narození čas
1. Jakub Podzimek 1997 0:58:43
2. Lukáš Novák 1991 0:58:54
3. Richard Hynek 1998 1:00:12

Nejrychlejší ženy
p. jméno rok narození čas
1. Michaela Dani 1992 1:13:24
2. Marcela Musílková 1986 1:15:34
3. Zuzana Šašková 1983 1:18:45


Gladiator Race (Josefov) 2017 - fotografieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTipovací soutěž - Japan Pro 2019
LeToucan (12:17) • Ten Igor si teda dává nálož, zvládne vůbec tolik soutěží po sobě? :D
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra