Reklama:
KONEČNĚ JE ZPĚT! 100 % Whey Protein v akci 1+1
Nejprodávanější protein letošního jara opět skladem. Více zde.

CollieryMade Games 2017 měly americký přízvuk a chuť čedaru

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

"Wow, just wow. Good job." "Sehr gut organisiert." "Skvele zorganizovaná akcia." "Top závody se vším všudy a i něco navíc!" ...nesla se vícejazyčná chvála Facebookem v sobotu 2. září večer bezprostředně po skončení ostravské soutěže CollieryMade Games. Vypadalo to, že akce na závodníky i diváky udělala dojem, a není divu. Bylo až k neuvěření, jaké kvality soutěže se podařilo týmu Colliery v čele s majiteli Honzou Peršínem a Stanislavem Kupčíkem dosáhnout při jejich pořadatelském debutu. Ostravská parta Colliery Made znovu dokázala, že pokud se do práce pustí srdcaři, kteří u toho ještě přemýšlí, úspěch se prostě musí dostavit.

Pokud bychom šli ale hlouběji pod povrch, nemůžeme o úplném "nováčkovství" mluvit. Majitel tělocvičny CrossFit Colliery Ostrava má totiž dlouholeté zkušenosti ze světa reklamy, což je společně s nadšením, pracovitostí, nezdolnou tvůrčí energií a soudržností celé komunity Colliery Made velká síla. Ta pomohla ke vzniku neziskové organizace Colliery Srdcem, která si klade za cíl zprostředkovat CrossFit jako sport teenagerům, seniorům a lidem se zdravotním handicapem a byla i hnacím motorem k tomu vytvořit pro závod CollieryMade Games profesionální promo a nepolevit v aktivitě na sociálních sítích až do odstartování akce. "Náš plán byl na začátku zaujmout, postupně krmit novinkami, bavit soutěžemi, neslíbit nesplnitelné a držet se při zemi, protože jsme v pořádání závodů amatéři," prozrazuje svou strategii a část svého know-how Stanislav Kupčík, který zároveň upřesňuje svou roli v celé organizaci: "Já byl jen "mediální obraz" a jedním ze sponzorů celé akce. Na pořádání závodu se podílelo dalších 30 lidí, všichni z Colliery Made komunity, line up a tvordů WODů měl na starost Lukáš Káňa."

Lukáš funguje v Colliery CrossFit jako trenér, ale zároveň je ostříleným závodníkem, který absolvoval celou řadu zahraničních závodů, a tak měl kde čerpat inspiraci. Co bylo jeho cílem při sestavování samotných soutěžních úkolů? "Workouty byly poskládány tak, aby byly zvládnutelné pro námi zvolené kategorie - Teens a Advanced. Žádná těžká gymnastika, žádné těžké váhy, žádné brutální kombinace cviků, jako bývá v ČR zvykem. Naším hlavním cílem bylo vytvořit fyzicky zvládnutelný závod, po kterém atleti neodejdou po čtyřech," říká Lukáš, který si všechny soutěžní workouty předem sám vyzkoušel. "A všechny se mi líbily," ohodnotil svou práci se smíchem.

WOD 1
AMRAP 10 minut

 • veslování (vzdálenost níže podle kategorie)

2000 m - Advanced Male
1850 m - Advanced Female
1900 m - Teen Male
1800 m - Teen Female

 • maximální počet burpees over row

WOD 2
AMRAP 3 minuty

 • ground to overhead (váha činky níže podle kategorie)

60 kg - Advanced Male
35 kg - Advanced Female
45 kg - Teen Male
30 kg - Teen Female

WOD 3
na čas (časový limit 12 minut)

 • assault bike
 • 15 - 12 - 9 - 6 - 3
  kettlebell american swing (váhy níže podle kategorie)

20 kg - Advanced Male
16 kg - Advanced Female
16 kg - Teen Male
18 kg - Teen Female

 • 3 - 6 - 9 - 12 - 15
  toes to bar
 • assault bike
  (vzdálenost podle kategorie)

1 míle - Advanced
0,8 míle - Teen

Na otázku, co byl podle něj pro závodníky nejtěžší úkol, Lukáš odpovídá: "Pro atlety mohl být obtížný WOD číslo 3, jelikož assault bike nebývá v základní výbavě gymů, a tak na něm většina lidí v našem závodě seděla poprvé." I když se s tímto pekelným strojem mohli závodníci seznámit v rozcvičovně, většina z nich Lukášova slova potvrzuje. Assault bike nepotěšil ani bývalou gymnastku a letos šestou dívku CrossFit Games v kategorii Teenage Girls 14 - 15 let Ninu Ladveničovou, která stroje obecně moc nemusí, radost paradoxně neudělal ani závodnici, která přišla do CrossFit z biketrialu a BMX, Marii Luliakové. Ta už dopředu věděla, že tenhle workout si odtrpí. "Bolelo to a bolelo to dost," přiznala závodnice po soutěži. "Ale workout jsem vyhrála, tak to za to stálo," dodala spokojeně tato slovenská závodnice, která se CrossFitu věnuje od roku 2012.

Pro nejlepšího muže kategorie Advanced Male, devatenáctiletého Filipa Kusalíka, byl ale nejobtížnější první soutěžní úkol."Workout trval deset minut, během kterých jsme měli odveslovat 2 km a poté ve zbývajícím čase udělat maximální počet angličáků s přeskokem přes veslo. Pro mě to znamenalo dělat angličáky 3 minuty, což nebylo nic příjemného, a já se po workoutu musel docela dlouho vzpamatovávat," přiznává sportovec, který se CrossFitu věnuje dva roky. Podobnou zkušenost s WODem číslo 1 měla i Mária Luliaková. "Veslo společně s angličáky mi dalo zabrat. Po workoutu jsem měla problém sebrat se ze země a odplazit se pryč," vzpomíná po závodě již se smíchem třicetiletá atletka.

WOD 4
4 kola na čas (časový limit 9 minut)

 • 25 wall balls (váhy níže podle kategorie)

9 kg - Advanced Male
6 kg - Advanced Female
6 kg - Teen Male
4 kg - Teen Female

 • push-ups
 • deadlift (váhy níže podle kategorie)

100 kg - Advanced Male
70 kg - Advanced Female
80 kg - Teen Male
45 kg - Teen Female

Final WOD
na čas (časový limit 4 minuty)

 • 21 - 15 - 9 thrusters

35 kg - Advanced Male
25 kg - Advanced Female
30 kg - Teen Male
20 kg - Teen Female

 • 3 - 2 - 1 rope climb (4,5 m)

Finálový workout byl ale naštěstí už jen čtyřminutovou "rychlovkou", za což byli závodníci na konci náročného dne vděční. Filip Kusalík, pro kterého byl závod CollieryMade Games teprve druhým závodem kariéry, přivítal práci s osou, která patří k jeho silnějším stránkám, a celým úkolem proletěl v čase 2:28,9. Finále sedlo i Marii Luliakové, která poslední workout dne zkompletovala za 2:51. Nejlepšími atlety závěrečného WODu v kategorii Teens se stali Mateusz Banz (2:40) a Nina Ladvenicová (3:28), která bude odteď věnovat maximální úsilí přípravě na Reebok CrossFit Games 2018. Všichni vítězové finálového workoutu se stali i konečnými vítězi ve svých kategoriích.

Tvůrce soutěžní tortury Lukáš Káňa mohl po celý den pěkně zblízka sledovat, jaký dopad mají workouty z jeho tvůrčí dílny na závodníky. Kromě tvorby line-upu a WODů mu totiž připadla i role moderátora, ve které mu srdnatě sekundoval Jonathan Israel Rosen, který dělal veškeré dění srozumitelné pro zahraniční účastníky. Jeho americká angličtina dodávala závodu nádech velké zámořské soutěže a hamburgerům z pojízdného bistra HogoFogo ten správný americký šmak.


Top atleti soutěže CollieryMade Games 2017

Kategorie Advanced
p. ženy muži
1. Mária Luliaková (CrossGym Unbroken) Filip Kusalík (Madness Gym)
2. Patricia Ježková (Profitko Training Center) Jan Vlček (Crossfit Ironland)
3. Nikola Stuchlíková (CCFO) Juraj Hasík (Bcross Gym)

Kategorie Teen
p. ženy muži
1. Nina Ladvenicová (Different Athletics Trnava) Mateusz Banz (Spartan Team Knurów)
2. Lena Kamper (CrossFit Lakefront) Marko Mečava (CrossFit Hradec Králové)
3. Robine Verghagen (nezávislá) Jan Vantuch (Colliery CrossFit Ostrava)

Kompletní výsledky a další informace a fotografie naleznete na Facebooku akce.


CollieryMade Games 2017 ve fotografiíchLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
CIZO (10:43) • Přítahy T-osy jsou asi jedním z největších omylů v historii kulturistiky. :) To je tak...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
torturer (10:09) • 4:50...a nefunguje spíš lépe poskládaná kůra? Protože cca před rokem funkčnost tohodle...
magazínVčera jsem jedl… Lukáš Gabriš, kultur...
petrpolak (07:47) • Čímž neříkám, že se mi chyba nemůže stát (ba naopak), ale při extrémním množství vloček...
magazínVčera jsem jedl… Lukáš Gabriš, kultur...
petrpolak (07:36) • Když vezmeme v potaz rostlinné bílkoviny, kdy ve 200 g vloček je 26 g bílkovin atd., r...
magazínVčera jsem jedl… Lukáš Gabriš, kultur...
Oplan (07:09) • Snínadě bílky (8x) vejce (2 ks) cottage (100 g) 78 g bílkovin a oběd bílky (8x) vejce...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie