Reklama:

IFBB North American Championships 2017: 13 nových profesionálních kulturistů!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

IFBB North American Championships 2017: dosud bylo uděleno 135 profesionálních karet!
V americkém Pittsburghu ve dnech 30. srpna až 2. září proběhl letošní ročník amatérské soutěže IFBB North American Championships, na které závodníci ze Spojených států, Kanady a Mexika každoročně měří síly v boji o profesionální karty. Za prvními třemi dny klání jsme se ohlédli již v tomto článku. Nyní se podrobněji budeme věnovat závěrečnému soutěžnímu dnu události, během nějž se na pódiu představili borci nastupující v kulturistice mužů a kulturistice mužů masters. Profesionální karty se přitom rozdělovaly podle následujícího klíče:

  • kulturistika mužů - tři nejlepší účastníci souboje o absolutní vítězství
  • kulturistika mužů masters nad 35 let - tři nejlepší účastníci souboje o absolutní vítězství
  • kulturistika mužů masters nad 40 let - tři nejlepší účastníci souboje o absolutní vítězství
  • kulturistika mužů masters nad 50 let - dva nejlepší účastníci souboje o absolutní vítězství
  • kulturistika mužů masters nad 60 let - absolutní vítěz
  • kulturistika mužů masters nad 70 let - vítěz

A před kterými borci se po soutěži nakonec otevřela cesta do profesionálního tábora?


Kulturistika mužů

Seth Shaw

V kulturistice mužů se k absolutnímu vítězství probojoval 115 kg vážící šampión kategorie nad 102 kg Seth Shaw. Právě kategorie supertežké váhy byla hlavním pořadatelem soutěže Garym Udytem letos symbolicky věnována památce nedávno zesnulého Dallase McCarvera, jenž si před pěti lety stejným způsobem jako Seth Shaw na IFBB North American Championships zajistil právo zamířit k profesionálům. Proč si Seth, jenž v přípravě spolupracuje s někdejším Dallasovým trenérem Mattem Jansenem, na soutěži došel pro absolutní vítězství, je vidět na první pohled. Při výšce 185 cm, dobré stavbě těla, úzkém pasu, výborných kvadricepsech a skvělé nejsvalnatější póze byl na pódiu zkrátka nepřehlédnutelný. V osmadvaceti letech má přitom před sebou dostatek času na to, aby se mohl dále zlepšovat a vybudoval si třeba stejně dobrou kariéru jako předchozí absolutní vítězové soutěže. K nim kromě vzpomínaného Dallase McCarvera patří třeba Clarence Ross, Frank Zane, Mike Mentzer, Paul Dillett, Dexter Jackson nebo Shawn Rhoden. Shaw se bezprostředně po závodech nechal slyšet, že si s největší pravděpodobností dopřeje rok a půl až dva roky dlouhou soutěžní přestávku, během níž bude usilovat o vylepšení celkových objemů, aby mezi profíky vstoupil dostatečně konkurenceschopný.

Adam Young

Další profesionální kartu v kulturistice mužů vybojoval třicetiletý šampión kategorie do 102 kg Adam Young. Přibližně 170 cm vysoký svěřenec trenéra Dava Kalicka přitom zaujal zejména dobrými zadními postoji i brutálně vysekanými hýžděmi.

Deontrai Campbell

Mezi elitu míří také 178 cm vysoký vítěz kategorie do 90 kg Deontrai Campbell, jenž se prezentoval perfektně zpracovanou svalovou hmotou a dokonalou iluzí mohutnosti. Stále pouze devětadvacetiletý kulturista, kterého na závody doprovázela těhotná manželka Aubrey, se na letošní severoamerický šampionát připravoval pod trenérským vedením Manduse Buckla.


Kulturistika mužů masters nad 35 let

Antwaun Carter

V kategorii pětatřicátníků se celkovým šampiónem stal vítěz kategorie do 102 kg Antwaun Carter, jenž se prezentoval úctyhodnou svalovou hustotou i skvělými nejsvalnatějšími postoji.

Robert Gould

Další profi kartu v kulturistice mužů masters nad 35 let vybojoval mohutný vítěz kategorie nad 102 kg Robert Gould. Přibližně 188 cm vysoký a v objemové fázi přípravy až 147 kg vážící borec v přípravě spoléhal na rady ostříleného profíka Joseho Raymonda.

Tommy Trilivas

Kromě Cartera a sedmatřicetiletého Goulda v kategorii pětatřicátníků na profi kartu dosáhl i vítěz kategorie do 90 kg Tommy Trilivas.


Kulturistika mužů masters nad 40 let

Martin Daniels

Mezi čtyřicátníky se k absolutnímu vítězství probojoval kompletní postavou disponující Martin Daniels, jenž za sebou má úspěšnou kariéru v organizacích WNBF a IFPA. Do souboje o absolutku tento šestačtyřicetiletý borec vstoupil jako šampión kategorie do 90 kg.

Dave Johnson

Profesionální karta patří také vítězi kulturistiky mužů masters nad 40 let nad 102 kg Davu Johnsonovi.

Eric Timbers

Stejný úspěch v podobě zisku profi karty slaví i zlatý medailista kategorie do 102 kg Eric Timbers.


Kulturistika mužů masters nad 50 let

French Ogburn

V kulturistice mužů masters nad 50 let se celkovým vítězem stal zlatý medailista kategorie do 102 kg French Ogburn. K jeho přednostem patřily pěkné tvary, sázet mohl i na šířku zad.

David Reid

Druhou profi kartu mezi padesátníky vybojoval vítěz kategorie nad 102 kg David Reid.


Kulturistika mužů masters nad 60 let

Donald Smith

Mezi šedesátníky rozhodčí nejvíce zaujal vítěz kategorie nad 90 kg Donald Smith, jenž tak na soutěži bral jak celkový triumf, tak i profesionální kartu.


Kulturistika mužů masters nad 70 let

Jesse Suggs

V kulturistice mužů masters nad 70 let se na IFBB North American Championships 2017 představil pouze jediný závodník, a to Jesse Suggs, kterého jsme Vám blíže představili v tomto článku. Také on získal právo zamířit mezi profesionály.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Amir Marandi


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.09.18:54Petr Prielozny - Jsem rad,ze Jesse Suggs ziskal profi kartu, jiste mu pomuz..
03.09.13:1370mMyW!53 - Tak Wolf to asi nebude, dival sem se na jeho FB profil a t..
03.09.12:29OMAD_KE - `Husenicovita postava`... To je aka ? :-D ... Inak, Shaw ..
03.09.11:52Turakam - Hneď som si na teba pomyslel, keď som ho videl, presne hús..
03.09.11:4570mMyW!53 - Seth Shaw .....Konecne nekdo komu po Wolfovi muzu fandit a..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra