Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Češi přivezli z Marseille Throwdown 2017 zlato a stříbro

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

CrossFit po francouzsku českým závodníkům sedl. Ze soutěže Marseille Throwdown, která se konala 26. - 27. srpna 2017 v druhém největším francouzském městě, si tým Colliery Made ostravské tělocvičny Colliery CrossFit přivezl zlato a Michaela Palová z CrossFit Olomouc vybojovala stříbrnou medaili. Spokojeni se svými výsledky mohou být i další zástupci Colliery CrossFit Ostrava - Lukáš Káňa, který mezi elitními muži získal 19. příčku, a Štěpánka Habustová, která si v teen kategorii připsala 5. místo.

Jak závody prožívali nejúspěšnější čeští účastnící - Míša Palová a tým Colliery Made ve složení Johan Pavlík, Naty Cholevová, Kristýna Brňáčková a Lukáš Topiarz, o to se podělili v rozhovorech.

Michaela Palová - na Throwdown Marseille druhá v kategorii elitních žen

Míšo, ty máš teď za sebou soutěž Marseille Throwdown, na které jsi obsadila skvělé druhé místo. Jak velkou důležitost jsi v rámci svého soutěžního kalendáře přikládala právě této soutěži?

Tento závod pro mě nebyl tak důležitý jako například French Throwdown. Vybrala jsem si ho jako jeden ze závodů, které ještě neznám, chtěla jsem se podívat na nové místo. Jela jsem tam ale s cílem vyhrát první místo. (úsměv)

Jak kvalitní jsi měla ve své kategorii konkurenci?

Většina závodníků byla právě z Francie, mezinárodní účast byla slabší, navíc chyběla francouzská dívčí špička. Byly jsem tedy tři holky, které jsme bojovaly o místa na stupních vítězů.

Jak se pro tebe závod během oněch dvou soutěžních dní vyvíjel?

Nezačala jsem příliš dobře, v prvním WODu jsem skončila až třetí. Přikládám to prvotní nervozitě, která se mi na závodech opět začíná vracet. Ve 2. a 3. WODu už jsem byla klidnější a v obou jsem skončila první. Veškeré naděje na vítězství jsem ale ztratila po prvním nedělním a celkově 4. WODu, kde nás čekaly thrustery se dvěma 16kg kettlebelly, plavání a nakonec paddle board. Dopádlovala jsem celkově na 10. místě, čímž vznikla bodová ztráta, která mi vzala veškeré naděje. Ani vítězství v 5. a 6. WODu už na celkové prvenství nestačilo.

Nejvíc spokojená jsem byla po 5. WODu. Byla to velmi oblíbená jednoduchá silovka - squat clean ladder, kde jsme měli vždy 50 vteřin na pokus a 10 vteřin na přemístění. Začínalo se na 55 kg a končilo na 102,5 kg. Pokud závodník tuto váhu zvedl, mohl si na poslední činku naložit cokoli. Já končila své maximum na váze 107,5 kg. Jako jediná jsem se dostala až na konec ladderu a měla jsem tu čest zvedat poslední váhu po boku Lukase Parkera. (úsměv)

O kolik ti nakonec uteklo první místo?

Prohrála jsem o pouhé tři body, což je opravdu kousek, o to víc to mrzí. Vyhrála jsem čtyři ze šesti WODů, jednou jsem zaváhala a stálo mě to zlato. I tak je krásné stát na stupních vítězů a cítit tu odměnu za každodenní tréninky. Takže i z druhého místa mám radost, i když výsledků na jiných, prestižnějších závodech, kde jsem stála proti elitním crossfiterkám, si cením ještě víc.

Na závodech byl i tým z Colliery. Fandili jste si vzájemně, nebo jste se na soutěži spíš míjeli?

Bandu z Colliery mám hodně ráda, oni byli také jeden z důvodů, proč jsem se na tuhle soutěž přihlásila. Mám ve zvyku být mezi jednotlivými WODy někde v rohu a dávat se do klidu, ale vždycky když byla možnost, jsem je sledovala. S Lukášem Káňou jsem se střetávali před a po WODech a vzájemně jsme si říkali pocity. (úsměv)

Máš pro letošní rok v plánu ještě nějaké další závody?

Ano, poslední zářijový víkend se chystám na pro mě pravidelný závod do Salcburku na Champions Day. Letos to beru jako poslední ročník, tak doufám, že se mi tam bude dařit. V plánu byl také German Throwdown, ale ten nakonec vynechám a připravím se na něj snad příští rok. V prosinci bych se chtěla zúčastnit Fall Series v Itálii. Loni jsem tam byla za tým, nyní se rozhoduji, jestli si zopakuji týmovky, nebo zkusím individuální závod.

Colliery Made - na Marseille Throwdown první v kategorii Team Scaled

Velká gratulace k velkému úspěchu na Marseille Throwdown celému týmu. Co bylo podle vás klíčem k vašemu úspěchu? Týmová spolupráce, zdatnost každého z vás, nebo síla týmového ducha?

Vše dohromady. Je důležité, aby každý atlet z týmu byl na závod připraven, ale také aby spolu byli všichni sehraní, brali na sebe ohled a navzájem se motivovali a podporovali.

Jak dlouho se každý z vás CrossFitu věnuje?

Johan Pavlík čtyři roky, Naty Cholevová tři roky, Kristýna Brňáčková jeden rok a Lukáš Topiarz dva roky.

Jste tým, ale fungoval v něm někdo jako takový "vůdce"? Tahoun, který ostatní motivuje, vymýšlí taktiku apod.?

Na Marseille Throwdown to bylo spíš o dvojicích, ve kterých měli atleti jet buď synchronně, nebo měli společně odjet určitý počet opakování. Na taktice se tedy domlouvala vždy daná dvojice.

Bylo vaše vítězství jasné, nebo jste o něj museli bojovat do poslední chvíle? Jak se vaše pořadí na žebříčku v průběhu tohoto dvoudenního závodu vyvíjelo?

Od prvního WODu jsme měli smůlu s rozhodčími, jelikož nám neuznávali (podle videa) platné pokusy. A pak se to táhlo celým závodem. Nepřesné instrukce ke standardům (zmatení rozhodčí), poté přestal během sprintů fungovat assault bike atp. Celková umístění - 2., 1., 6., 6., 1. a 1. místo. Finále bylo rozhodující a bylo důležité se umístit co nejlépe, jelikož byly první tři týmy těsně vyrovnané.

Který ze soutěžních úkolů vás nejvíc potrápil a který jste si naopak nejvíc užili?

Docela jsme se trápili na vodě, kde nás čekala kombinace 30 kettlebell swingů, 350 m na paddle boardu a 50 m plavání, tím si musel projít každý. Nejvíc jsme si užili finále, které jsme s přehledem vyhráli. Ten pocit, když běžíte jako první do cíle s vědomím, že budete na bedně, je k nezaplacení. (úsměv)

Jak jste si závod celkově užili a jak se vám líbil z hlediska organizace, místa konání i složení WODů?

Závod jsme si moc užili, v týmu jde všechno lépe, i když je zde hodně důležitá taktika a souhra, ale to vzájemné podporování je úžasné. Co se organizace závodu týče, časový harmonogram seděl, workouty se konaly v hale, na stadiónu a na pláži, takže to bylo pestré. Stánky a občerstvení v okolí areálu byly na dobré úrovni s velkým výběrem. Složení workoutů bylo očividně hodně promyšlené a všichni jsme si každý z nich moc užili. Jen pro nás bylo velkým překvapením, že i když byly závody mezinárodní a pyšnily se v názvu slovem "throwdown", nebyla hlavním jazykem pro prezentaci angličtina, ale výhradně francouzština. Překladu jsme se museli vždy zvlášť doprošovat. Standardy jsme se klasicky dozvídali až na místě a o změně ve finálovém WODu jsme se dozvěděli asi 30 sekund před startem (když už jsme měli probranou taktiku). Takže za tohle palec dolů.

Kdybyste měli vyhlásit nejplatnějšího člena týmu, kdo by to byl?

Všichni makali na sto procent, každý je důležitý. Proto jsme uspěli - jako Colliery Made!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 17 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra