Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Greg Valentino - rozhovor

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti
Tento článek je velmi starý, informace v něm tedy už nemusí být zdaleka aktuální.

Obyčejní netrénující lidi většinou pohlížejí na ty, kteří zvedají činky a jinak se, v jejich očích, trápí, jako na blázny. Nechápou proč podstupují tolik bolesti, potu a odříkání jen kvůli větším bicepsům či pevnějšímu břichu. Jsou snad tak posedlí nebo jen samolibí, ptají se. Pro lidi, kteří posilují jen rekreačně jsou opravdovými šílenci a obludami jiná skupina lidí - vrcholoví kulturisté. Už vůbec nechápou proč si ničí své zdraví a chtějí vypadat čím hrozivěji a odpudivěji pro „normální“ lidi – tím lépe. Mají snad nějaké psychologické problémy? Mají malé penisy, či co?

Jenomže... existují i lidi, kteří vzbuzují odpor a nechuť i pro kulturisty. Kdo může být odpornější a šílenější než už tak hrozivě vypadající kulturista? Odpověď zní: Greg Valentino. Pokud ještě neznáte Grega Valentina, tak obrázky napoví více. A buďte si jisti, že se nejedná o žádnou fotomontáž.

Greg vskutku není příliš oblíbený, ve skutečnosti je ale pravděpodobně nejopovrhovanějším mužem v kulturistice. V souvislosti s jeho jménem uslyšíme nejčastěji hlasy typu: „Proč si své tělo takhle zničil syntholem?“, „On si opravdu myslí, že vypadá dobře?“, „Vždyť je všem akorát k smíchu“ a nebo „Dělá kulturistice špatné jméno!“

Když se mi nabídla možnost udělat s Gregem interview, nevěděl jsem, co si o tom mám myslet. Je to zvláštní stav; ačkoliv jsem s tím mužem ještě nikdy nemluvil, už dopředu se mi příliš nezamlouval. Dá se říct, že souhlasím s názory většiny lidí na jeho tělo a přístup k němu. Jakožto bývalého studenta psychologie mě vždy zajímaly zvláštní pohnutky lidí nejrůznějšího typu. Zajímaly mě lidi s potetovaným tělem, lidi s neskutečným množstvím kovových ozdůbek na svých tělech v podobě piercingů, zajímaly mě ženy s umělým poprsím podobajícím se nafouklým balónům. To vše mě svým způsobem fascinuje. Musel jsem si říct a co kulturistika - kdo tam je nejbláznivějším vyslancem tohoto typu lidí? Je to nepochybně Greg Valentino a možná právě on je náznakem děsivé budoucnosti kulturistiky.

Nastal ten pravý čas odhrnout roušku tajemství.

Gregu, kolovaly zprávy, že jsi byl uvězněn, co je na tom pravdy?

No... ano byl jsem ve vězení, měl jsem plno nejrůznějších problémů, teď už jsem ale v pořádku.

Svého času se šířily "zaručené zprávy" o tvé smrti.

Ach jo, každý mě obviňuje z užívání syntholu. Neužívám synthol. Bral jsem jen propionát a equipoise a aplikoval to do svalů. Synthol je na nic - funguje jen jedním směrem. Roztahuje fascie (f.- vazivový obal na povrchu svalu). Lepší je equipoise a propionát, s nimi docílíte dvojitého efektu. Jednak pomocí oleje dojde k lepšímu roztáhnutí svalu a navíc obsahují účinnou látku pro nárůst hmoty v daném místě.

Syntholem pouze vytvoříte zvětšení a to jen díky trvalé přítomnosti oleje. Je to jako mrtvý olej, něco jako kdybyste koupili místo pravého steroidu jen neúčinný fake. Podívejte, řeknu to takhle, moje paže měří 68,6 cm, chcete mi snad namluvit, že mám v sobě 18 cm oleje? To by bylo šílené, už by ani nevypadaly jako ruce. Dříve než jsem začal užívat steroidy, měřily moje paže více než 53 cm.

Opravdu tolik?

Ovšemže. Jsem už čtyřicátník, cvičil jsem více než 25 let bez steroidů. Když jsem poprvé vyzkoušel steroidy, bylo to asi před 6 lety, tak moje tělo téměř explodovalo. Vždycky jsem byl genetický talent a od přírody jsem měl abnormálně vyvinuté paže. Mohu to doložit fotkami z té doby.


20 let, ještě jako "naturál"...

Když jsem tě viděl na těch fotkách, vypadal jsi jako docela normální kulturista.

To ano, bylo mi tak 20 let, vyhrál jsem v té době několik soutěží v kategorii lehká váha. Mé paže měřily téměř 46 cm, vážil jsem necelých 65 kg. V té době jsem ještě se steroidy neměl žádnou zkušenost.

Proč si pak začal s jejich užíváním, když jsi tak dlouho byl, jak říkáš, naturál?

No, abych byl upřímný, cvičil jsem už hodně dlouho a když kolem sebe vidíte borce, kteří za mnohem kratší dobu než já dosahovali mnohem lepších výsledků, je to trochu flustrující. Já jsem rostl jen velmi pomalu, zatímco oni rostli jako z vody. Téměř z ničeho se z nich brzy staly opravdoví borci. Navíc jsem si připadal, že já jsem ten, co si zaslouží úspěch a satisfakci. Celých 25 let bez steroidů, to si neuvědomuje nikdo, všichni jen obviňují.

A co nyní, užíváš ještě nějaké zakázané látky?

Už více než rok neužívám žádné steroidy. Navíc chci dodat, že jsem NIKDY neužíval růstový hormon. Jak jsem už zmínil, byl jsem nějaký čas ve vězení, tam jsem samozřejmě nemohl cvičit, ale vyšel jsem ven a pořád jsem vypadal fakt dobře. Paže mi víceméně zůstaly, měřily pořád solidních 63,5 cm.

Takže chceš říct, že neužíváš vůbec nic? Žádná anabolika, prostě nic?

Ne! Neberu nic, uvědom si, že mluvíš s mužem, který se nikdy v životě neopil, nikdy nebral drogy. Poté co jsem byl propuštěn z vězení jsem musel nastoupit ne protidrogové léčení ačkoliv, jak jsem řekl, nikdy jsem s tím neměl problém.

Byl jsi uvězněn kvůli steroidům a oni tě zařadili do odvykacího programu pro drogově závislé?

Je to tak, nevěděli co se mnou, tak mě šoupli mezi opravdové narkomany. Ale opakuji, neberu a nebral jsem drogy. Jsem pravidelně dvakrát týdně testován na drogy.

Kdy ses poprvé rozhodl o lokálních injekcích pro zvětšení některých partií?

Jakmile jsem začal se steroidy, mé tělo reagovalo fantasticky, zamiloval jsem si ten pocit.. Hned první měsíc se mi paže zvětšily o 2,5 cm a to jsem ještě ani lokální injekce nepoužíval. Pak jsem začal a víš jak to chodí... chtěl jsem víc a víc. Pak to pokračovalo dál až k současným 68,6 cm. Jsem poměrně malý vzrůstem. Ale nemám velké jen ruce, jsem celý velký. Nejhorší mojí partií je hrudník, je příliš plochý. Není zase tak špatný, ale zaostává za ostatními partiemi. Mám dost široké záda, i ramena mám velké.

Lidé se často ptají, proč to děláš, vždyť jsi velmi nesymetrický.

Ano, to ano, ale není mým cílem být symetrický. Chci vypadat bláznivě. Něco jako Tom Platz, ale na rukách. Lidi co mě znají, jako třeba Paul DeMayo, ví moc dobře, že jsem vždy měl parádní ruce.

Chceš tím říct, že velikost tvých paží je z velké části výsledkem genetiky a že ostatní by takových výsledků nikdy nedosáhli, ač by experimentovali se steroidy stejně jako ty?

Přesně tak. Synthol je dostupný pro kohokoliv, tak proč není lidí s takovými pažemi více? Znám spoustu lidí co zkoušeli použít synthol, ale nikdy jim to příliš ku prospěchu nebylo. Dosáhli sice velkého nárůstu, ale jakmile skončili, vše zase ztratili. Kdyby to bylo tak snadné, pak by všichni měli obrovské paže.

Tvrdíš, že jsi nikdy neužíval synthol, ale já jsem v nějakém jiném tvém rozhovoru četl, že máš v sobě MCT olej a další věci. Je to pravda?

Ne, ne. Tohle jsem nikdy neřekl. Lidé říkají různé sračky o mě. MCT olej? Absolutně ne. Nikdy bych nevzal MCT olej a už vůbec ne formou injekce do svalu. Musel bych být blázen. Nikdy jsem nic podobného neřekl.

Jak jsi tedy dosáhl takových rozměrů svých paží?

Užíval jsem velké množství testosteronu. Asi tak 3000 mg týdně. Opravdu miluji testosteron a equipoise. V případě testosteronu se jednalo většinou o propionát. Jednou za čas užívám enanthate a nadále hodlám užívat equipoise, nezajímá mě nějaký olej, zajímají mě steroidy. Týdně beru 3000 mg testosteronu a tak 400 až 500 mg equipoisu. Užívám je do ramen, tricepsu a bicepsu. Chci teď zkusit obměnit steroidy, budu užívat stenolon místo dosud používaného propionátu. Lidé často na účinky stenolonu nadávají a kritizují jej, ale já mám s ním jen dobré zkušenosti. Jsem po něm mnohem tvrdší.

Je prodej steroidů tím pravým důvodem proč jsi byl zatčen?

Ano, byl jsem zatčen kvůli prodeji anabolických steroidů.

Vlastníš nějakou posilovnu?

Ano, vlastním, ale mám teď různé problémy a chci to prodat. Víte, když mě zatýkali, udělali z toho velké divadlo, dokonce to bylo na jednom TV kanálu v přímém přenosu a lidé o mě začali šířit pomluvy apod. Měl jsem velké problému a byl jsem v podstatě zesměšněn.

Jak to myslíš - zesměšněn?

Moje ruce a ramena jsou pro ostatní lidí přehnaně velké a, jak už jsem řekl, moje zatčení probíhalo před zraky diváků u televize, doslova řekli: "Policie zjistila, že tento muž užíval steroidy; nebo si snad myslíte, že si v těch obrovských pažích schovává zásoby na zimu?"

Pojďme od toho. Říkal jsi mi, že se osobně znáš se spoustou profesionálů, např. s Ronnie Colemanem. Nicméně např. Lee Priest se o tobě příliš lichotivě nevyjadřoval, nemám pravdu?

Co se týče Priesta, mohl bych se postavit před něj a celého ho svou šířkou schovat. Výškově jsem o něco větší než on. Ale je pravda, že o mě šířil spoustu lží a polopravd. Když já jsem začal cvičit, tak on teprve začínal chodit. Cvičím od roku 1972. Vím toho o tréninku víc než většina těhlech hochů. Shawn Ray se taky do mě opřel, když řekl, že absolutně nechápe proč dělám to, co dělám. Ale musí pochopit, že jsem obrovský, mnohem větší než je on sám. Mé paže byly větší než jeho i když jsem ještě nebral steroidy.


Fotka z doby, kdy Greg, podle
jeho slov, začal se steroidy.

V čem hledáš motivaci? Zájem lidí o tvou postavu tě jistě nepřekvapuje.

Trpím komplexem malých lidí - Napoleonovým komplexem. Měřím pouhých 165 cm. Já vím, při mé výšce, pasu o velikosti necelých 70 cm a stejně velkých pažích asi vypadám komicky. Ale když už nemůžu být velký výškově, chci být velký jinak. Chci vypadat jako monstrum. Nezajímá mě symetrie.

V kulturistice se nikdo nezajímá o krásné symetrické proporce jaké má třeba Miloš Sarčev. Zeptejte se kohokoliv jestli se mu to líbí. Lidi chtějí vidět monstra typu Markus Rühl. Chtějí vidět hmotu, mají rádi takovéto zrůdy. To je ten pravý důvod, proč mají rádi tento sport.

Myslíš si, že i ty motivuješ tyto lidi?

Ne, rozhodně ne. Já ty lidi spíše odpuzuji. Dostávám spoustu negativních emailů z celého světa od lidí, kteří mi v nich nadávají, že vypadám jako odpad, že jsem si zničil tělo apod. Vím, že jsem lidem odporný, že se mi smějí. Ale nic si z toho nedělám.

Jsi titulován jako „Nejnenáviděnější muž v kulturistice“. Bez urážky, ale to se na tvou adresu opravdu říká.

To je v pořádku. Měl bys mě ale opravdu znát. Jsem pohodový člověk. Chápu, proč mě lidí nenávidí. Neříkám, že to je to co chci - aby mě lidi nenáviděli, ale co můžu dělat. Beru to tak jak to je. Málokdo by ale se mnou na tréninku udržel krok. Provádím naprosto šílené počty sérií.

Lidi mě nedávají žádnou šanci - hned mě odsuzují. Vidí ve mě jen samé steroidy a synthol, ale nechápou, že jsem měl 53 cm paže ještě dříve než jsem začal brát steroidy. Nic pro mě neznamená udělat 60 a více sérií na partii. Miluji intenzivní trénink. Dříve jsem trénoval hodiny a hodiny, musel jsem při tréninku jíst nějaké pečivo a pít sodovku jen abych doplnil vyčerpané cukry. Už to takhle nepraktikuji, nicméně mega série dělám stále.

Omezuje tě v něčem velikost tvých paží?

Každý se mě na to ptá. Svaly mě nijak zvlášť neomezují, jsem dobrý sportovec, hraji basketbal a americký fotbal.

Vím, že jsi teď vydal na videu trénink svých paží, ale oba Gregu víme, že jen tréninkem jsi je nezískal. Nepřipadá ti to jako podvod?

Nejedná se jen o trénink paží, je to celkový trénink včetně mojí filosofie a přístupu k tréninku. Pracoval jsem na tom celý týden a zaručuji komukoliv i bez steroidů přírůstek 1 palec (2,54 cm).

Když ale lidí uvidí tvé paže, tak si řeknou: „Co ten může vědět o tréninku, jen si píchá nějaká svinstva.“

Asi ano, ale lidi, kteří se mnou cvičili ti potvrdí, že dosáhli solidních přírůstků na celém těle nejen na pažích.

Způsobuje ti olej nějaké zdravotní problémy nebo rizika?

Oh yeah! Mám video, kde si jehlu přímo zapichuji do cévy, ale co se nestalo... Najednou mi praskla a začala hodně krvácet, nešlo to zastavit a nemohl jsem vůbec nic dělat. Dokonce i když mě pak šoupli do vězení, tak to nešlo zastavit. Pak mě pustili a moje levačka byla strašně nateklá, vypadalo to, jako bych tam měl místo svalu balón. Nebo když jsem bral 3000 mg testosteronu týdně a pak jsem tam ještě hodil dalších 500 mg equipoisu, to máš celých 3,5 g v těle! No a pak mě dali do vězení a najednou jsem neměl nic. Byl to fakt velký skok, z 3500 mg na 0 mg. Díky bohu jsem si svaly udržel, ale moje chuť na ženské byla fuč. Kdyby přišla do vězení Pamela Anderson a začala mi to dělat, absolutně bych byl k ničemu. Prostě nic.

Teď už je moje tělo zase v pořádku. Nikdy jsem neměl problémy s velkou ztrátou objemu, nechápu to, ale je to tak. Jedině co se mi ztrácelo, byla chuť na sex. Nemohl se mi ani postavit. Teď už jsem OK.

Nikdy jsem ani netrpěl zvětšenými nebo zduřelými bradavkami. Nikdy jsem ani nebral anti-estrogeny. Myslím, že mám na to dobrou genetiku. Někteří jen přičichnou ke steroidům a hned jim do jde do bradavek, mají je citlivé apod. Jiní zase hltají všechno možné a nic. Domnívám se, že kdo má od přírody větší bradavky, je k těmto problémům náchylnější. Já měl vždy spíše menší bradavky. To je moje vysvětlení.


Grag z doby, kdy jeho paže
měřily 60cm.

Co jizvy na tkáni?

Ano, něco tam z těch injekcí zůstalo. I nějaké skvrny. Měl jsem i absces. To je důvod, proč mi na jednom bicepsu chybí vrcholek. Byl jsem s tím u doktora a ten, aby mě zbavil abscesu, mi musel odstranit kousek bicepsu. Proto jej mám takový zploštělý.

Prozraď mi; dají se s tím vydělat nějaké peníze?

(smích) Ne, to ne. Nevydělávám si peníze ukazováním svého těla. Vlastně ano, něco jsem vydělal na svém videu, ale moc toho nebylo.

Když neužíváš synthol, proč jej tedy prodáváš na Internetu?

Každý se mě na to ptá. Ale proč bych si nemohl vydělávat takovým způsobem? Získávám ho od přítele co vlastní firmu Zoe Labs. Prodal jsem jich jen několik.

Co myslíš, jak sebe vidíš za 20 nebo 30 let?

Hm, možná budu mít pracky kolem 76 cm. Ne, to byl vtip. Nevím, opravdu nevím. Vím ale, že budu jistě v dobré kondici. Doufám, že se toho ještě dožiji.

No, to ti už bude kolem 60 a vezmu-li v potaz tvé problémy se zákonem a nadměrné užívání těžkých steroidů, divil bych se.

Neviním lidi, pokud si to o mě myslí. Už neberu žádné steroidy. Chci teď jít k doktorovi, ať mi předepíše nějaký testosteron, protože si myslím, že ho mám teď v těle málo. Vím, že už ho dále nechci prodávat. Už nechci nic riskovat. Opakuji, nikdy jsem v životě nepil alkohol, ani nevím, jak chutná pivo. Byl jsem už na třech svatbách za svědka a vždy jsem na všech těch oslavách pil jen čistou vodu. Nemá to co dočinění se světem kulturistiky, ale odmala jsem vzhlížel ke svému otci, ten nikdy nepil. A tak ani já nepiji. Vím, že jsem svůj život riskoval užíváním steroidů. Mám děti a nechci strávit svůj život za mřížemi.


69cm...

Trochu odbočím. Domníváš se, že by mohl být synthol povolen v kulturistice?

Myslím že ano. Můj názor je takový, že synthol je neužitečný a zbytečný. Ne snad úplně k ničemu, ale v kulturistice má malé uplatnění. Nikomu nevadí, že ženy mají prsní implantáty, aby zlepšily své těla. Bez nich by totiž vypadali jako chlapi v bikinách. Když to můžou ženy, pak nechápu, proč nemůžou chlapi užívat synthol. Synthol z tebe neudělá kulturistu. Když mě lidi obviňují z použití syntholu, pak kohokoliv vyzývám ať si to zkusí – udělat s ním téměř 69 cm paže. Nejde to.

Co si myslíš o stavu soutěžní kulturistiky obecně?

Kulturistika je na cestě zpátky. Je to hrozný sport. Promotéři jen ždímou prachy, kulturistům se pro změnu peníze nedostávají. Spoustu top kulturistů si chodí užívat do barů, Mike Quinn flámoval i v době kdy na Olympii skončil na 6. místě. Kdyby byl šestý na světě v baseballu, vydělával by milióny.

Chceš něco dodat na závěr. Třeba lidem, co tě nenávidí?

Vím, že dokud se o mě mluví, ať ve zlém či v dobrém, je to jen ku prospěchu mé osoby. Neexistuje špatná reklama.

Proč chceš publicitu, říkal jsi, že si tímto způsobem peníze nevyděláváš?

Jednoho dne bych rád prachy takto vydělával. Ten, kdo mě zná, mě má rád. Když mě lidí vidí v nějaké show, většinou mě pak oslovují s tím, že netušili, že jsem takový pohodový chlápek. Nejsem zlý člověk, každého respektuji. Jen jsem v minulosti udělal pár chyb...

Z angl. originálu přeložil Vajco.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.02.18:32gazi - GVho ruce se mi nelíbí, ale v kulturistice zobe každej. Pr..+3
25.02.18:08CZEBLADE - smutny je, ze mu pises na 5 let starou reakci..spis dement..-2
25.02.16:58lukin99 - legendou bodybuildingu????????,!!!sory ale tak to si vážně..
02.09.23:42mrenaa - povedal .. vyjadril sa ako ma byt .. je to kazdeho osobni ..+1
15.08.18:15ja-HeR - ...je to smutny...%-) -1
18.01.23:10Slipkorn - curak hnusny tlusty ...udelal maximalni ostudu....-3
05.09.18:35osopyrtah - nejlepsi bicepsi jake jsem kdy videl+2
19.06.20:41Boner.one - Toje paráda jen tak dál Gregu. (rakev bude mít zlváštní tv..+4
11.03.11:53Miso Stefancik - tak keby ze sa da poslat za sebou 100000000000000 krat ze ..-1
28.02.22:09proma - no mylsim si ze tenhle typek ej dost na hlavu...muze byt j..-2
26.03.16:04kori - seš fakt hustej!!!!!!!!!!:-9
21.01.11:40Honza - Greg je krutej.Jde za svím cílem na plno a to se cení.Bude..+2
27.11.10:24ariel - o zesz kurwa jakie móły .. jakie kolesie ;p
23.11.22:11batman - Ten kles to pojeb ma lapy jak bchen chleba!!!!!:-7 :-7 :-7
23.11.19:23MoSx - Mno yo dyz se mu to libi taq to je husty:)%-) Ale vypada..
23.11.19:22MoSx - Mno yo dyz se mu to libi taq to je husty:)%-) Ale vypada..+1
09.10.10:40David - podle mě je to normální když někdo chce vypadat jako nikdo..+1
05.10.23:41MF - Podle mě je Greg normální chlap,s poněkud přerostlími paže..+1
04.10.21:29Mcck - Svaly jako na hrom - mozek jako na drom.:´-( :-O -1
04.10.21:29Mcck - Svaly jako na hrom - mozek jako na drom.-1
03.10.00:54rr - pri 1,65 m a vaze necelych 65kg mi ty ruce prijdou spis ta..
02.10.22:46rr - ..+1
02.10.17:39rr - A co je komu po tom, jak vypada GV? On tak vypadat CHCE. V..+1
02.10.09:28X-TEC - Jedine cemu verim je ze ve dvaceti bylk fakt dobrej...viz...+1
01.10.19:46ViktoR - No tak to už neni kulturistika - to je hnus-1
30.09.20:37xander_c_a_g_e - no myslim, ze bez sypani mit 60 ruce.. je asi kapku divny...+1
30.09.17:17zofia - sten neni stenolon ale testosteron (propionat+cypionat+DHE..
30.09.16:39Rimmer - "Kulturistika je na cestě zpátky. Je to hrozný sport. Prom..+1
30.09.13:44nanys - At si dela co chce ma na to pravo,ale ke kulturistice by s..
30.09.13:43nanys - At si dela co chce ma na to pravo,ale ke kulturistice by s..+1
29.09.23:31Rimmer - Proč mu nedáte pokoj chudákovi malýmu? Takových přitroublý..+1
29.09.22:44JIM - Tak to jeho video musim mit...nevite nekdo jak se menuje?
29.09.20:26asfd - muj nazor je ze je trosku magor mluvi jen o tom jak je sir..+1
29.09.19:26The.terminator - Ať si každý dělá co chce...je to jeho problém. +2
29.09.16:34Jefrry - tak to mu rozhodne nechybi, mozna by se v tom mohl obcas k..+1
29.09.11:46PavelV - Pokud si aplikuje cca 35 inj. týdně do 3 svalových skupin,..+3
29.09.10:03Babylon - Ten clovek normalne lze. Pokud opravdu nema v rukou kila s..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 66 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra