Reklama:

Mr. Olympia 2017
- předsoutěžní speciál

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Tipovací soutěž
- Mr. Olympia 2017
"Tato soutěž, která je otevřena pouze pro držitele těch nejvyšších titulů, bude každoročně přitahovat ty nejlepší. Vítězové se budou moci každý rok vracet, aby znovu potvrdili svou velikost i v další sezóně, a tyto závody rok od roku porostou," píše neznámý autor na stránkách magazínu Muscle Builder v rámci ohlédnutí za prvním ročníkem Mr. Olympia, který se pořádal v sobotu 18. září roku 1965 v prostorách brooklynské hudební akademie. Je škoda, že se jméno tohoto redaktora nedochovalo, protože se ukázal být dobrým prorokem.

Mr. Olympia, původně soutěž určená výhradně kulturistům, se rozrostla v rozsáhlou akci, kterou dnes známe jako Olympia Fitness & Performance Weekend Joea Weidera. Jednodenní klání, jež spoluzakladatel federace IFBB Joe Weider vytvořil s cílem udržet ve sportu celkové šampióny IFBB Mr. Universe, kteří podle tehdejších pravidel nesměli svůj titul obhajovat, sice dodnes zůstává ústředním bodem Olympia Weekendu, ale na programu je toho mnohem více. Svou Olympii v současnosti kromě sportovců nastupujících v kulturistice mužů open mají i jejich kolegové z lehčí váhy, borci nastupující v mužském physique a classic physique i závodnice, které výsledky svého úsilí prezentují v kategoriích ženského physique, fitness, figure a bikiny fitness.

Letošní Olympia Weekend se kvapem blíží a to je ta pravá chvíle, abychom Vám nabídli náš letošní předsoutěžní speciál k této události. Nebude v něm chybět pohled do historie ani detailní představení účastníků Olympie v obou kulturistických kategoriích.

Orientace v článku

Historie - 1980Historie - 1990Historie - 2004Mr. Olympia 2017

Pohled do historie - sedmý titul Mr. Olympia

Myšlenka, že se vítězové Olympie budou každý rok vracet, aby znovu potvrdili své kvality, se stala velkou pravdou. Za dvaapadesát let existence soutěže zde titul dokázalo vybojovat pouze třináct borců, přičemž hned deseti z nich se to podařilo několikrát. U jednoho vítězství z Mr. Olympia zůstali pouze Chris Dickerson, Samir Bannout a Dexter Jackson, Lee Haney s Ronniem Colemanem naopak společně drží rekord v počtu prvenství z Olympie, když zde přemožitele nenašli celkem osmkrát. V těsném závěsu za nimi se sedmi vítězstvími je Arnold Schwarzenegger a právě o své sedmé zlato ze soutěže se letos pokusí zabojovat i aktuální úřadující šampión klání Phil Heath.

Zda se mu to podaří, bude jasné až ve dnech 15. a 16. září, kdy se v lasvegaské Orleans Areně odehraje nejprve semifinále a poté finále soutěže. Na to, jaká byla sedmá vítězství Schwarzeneggera, Haneyho a Colemana, ale můžeme zavzpomínat u nyní.

Sedmý titul Arnolda Schwarzeneggera na Mr. Olympia 1980


Výsledky Mr. Olympia 1980
1. Arnold Schwarzenegger
2. Chris Dickerson
3. Frank Zane
4. Boyer Coe
5. Mike Mentzer
6. Roger Walker
7. Roy Callendar
8. Dennis Tinerino
9. Tom Platz
10. Danny Padilla
11. Ed Corney
12. Tony Emmott
13. Roy Duval
14. Casey Viator
15. Samir Bannout
16. Ken Waller


Olympie v roce 1980, na které si připsal své sedmé vítězství Arnold Schwarzenegger, podle některých představuje nejkontroverznější ročník soutěže v celé její dosavadní historii. O Mr. Olympia 1980 se toho napsalo již mnoho a nemálo toho najdete i na Ronnie.cz. Přesto připomeňme alespoň to hlavní. Arnold, který od původně ohlášeného konce kariéry z roku 1975 žil spíše jako celebrita než jako kulturista, se v osmdesátém roce začal po fyzické stránce připravovat na ztvárnění hlavní role ve filmovém fantasy Barbar Conan. Zvýšená tělesná aktivita se pozitivně projevila i na jeho formě a Schwarzenegger se v necelých třiatřiceti letech rozhodl, že chce na Olympii ještě jednou zvítězit. Nahrála tomu i skutečnost, že se poprvé po čtyřech letech nespolupodílel na pořadatelství soutěže.

Svůj záměr pečlivě tajil, a ačkoliv se vědělo, že do Sydney, kde se soutěž konala, přiletí, všichni si mysleli, že zde bude působit v roli televizního komentátora anebo zde maximálně vystoupí exhibičně. Chaos, jaký se strhl poté, kdy na setkání závodníků krátce před soutěží oznámil, že se chce zapojit do bojů na pódiu, je již pověstný. Ačkoliv někteří z jeho soupeřů v čele s Mikem Mentzerem s Arnoldovou účastí nesouhlasili, protože se ke startu na rozdíl od nich včas nezaregistroval, nakonec svolení závodit získal.

Jak mnozí fanoušci kulturistiky vědí, Arnold se na soutěži zdaleka nepředstavil ve své nejlepší formě, když si delší přestávka od závodění v kombinaci s nepříliš dlouhým časem na přípravu vybraly svou daň. Některé svalové partie postrádaly dřívější objemy a plnost a zdálo se, že legendární kulturista nechal svým soupeřům otevřené dveře k tomu, aby jej překonali. Pravdou nicméně je, že ačkoliv Chris Dickerson, Frank Zane, Boyer Coe i zmíněný Mike Mentzer byli skvělí, u každého z nich byste našli nějakou slabinu. A to při Arnoldově popularitě a charismatu stačilo k tomu, aby jej rozhodčí ocenili tak, že to na vítězství nakonec stačilo.

Arnold Schwarzenegger na Mr. Olympia 1980

Arnoldovi konkurenti jeho vítězství nenesli lehce. Frank Zane hodil svou trofej za třetí místo proti zdi, pátý Mentzer a čtvrtý Coe nechali trofeje na pódiu a dušovali se, že se do Austrálie již nikdy nevrátí. Schwarzeneggerovu úspěchu nechtěl věřit ani druhý Chris Dickerson. Po Mr. Olympia 1980 Arnold již více nezávodil a totéž platí i o Miku Mentzerovi, který se jako jediný přes spornou porážkou od slavnějšího soka nikdy nepřenesl.

Sedmý titul Leea Haneyho na Mr. Olympia 1990


Výsledky Mr. Olympia 1990
1. Lee Haney
2. Lee Labrada
3. Shawn Ray
4. Mike Christian
5. Rich Gaspari
6. Francis Benfatto
7. Frank Hillebrand
8. Samir Bannout
9. Andreas Münzer
10. Eddie Robinson
11. Mike Quinn
12. Ron Love
13. Jean Luc Favre
14. Bernard Sealy


Pokud Mr. Olympia 1980 byl zvláštní nečekaným comebackem i vítězstvím Arnolda Schwarzeneggera, pak také Olympie, která se odehrála o deset let později a přinesla sedmé vítězství Leea Haneyho, měla svou specialitu. V roce 1990 došlo v USA ke zpřísnění legislativy a užívání anabolických steroidů, které nebyly vydány na lékařský předpis, bylo postaveno mimo zákon. Vedení profesionální divize IFBB na to zareagovalo a v tomto roce poprvé profesionálové museli počítat s tím, že se minimálně na některých soutěžích budou muset podrobit antidopingové kontrole.

První soutěží, kde se testy dělaly, se stal druhý ročník březnového Arnold Classic a s ohledem na to, že se zde testovalo až po závodech, se celé klání stalo malou PR katastrofou. Kontrolou neprošli Shawn Ray, Ralf Möller, Nimrod King a Samir Bannout. Původní vítěz soutěže Shawn Ray musel svou trofej a šek na 60.000 dolarů vrátit a šampiónem byl místo něj stanoven původně druhý Mike Ashley. Něco takového se v září na Olympii nesmělo opakovat. Představte si, že by vítěz Mr. Olympia neprošel antidopingovou kontrolou a za několik dnů by musel trofej odevzdat nějakému jinému borci v pořadí. To by představovalo blamáž pro celý sport!

Před Mr. Olympia tak celé testování bylo postaveno jinak. Závodilo se v sobotu, testy se měly dělat ve středu a v pátek měly být oznámeny výsledky kontroly. Tou nakonec neprošlo pět kulturistů, a to Berry DeMey, Mohammed Benaziza, J. J. Marsh, Van Walcott Smith a Vince Comerford, kteří tak nebyli vpuštěni na pódium. Zvláště nepříjemnou se celá situace stala pro Smitha a Comerforda. Oba se v roce 1990 měli na Olympii představit poprvé a víckrát se jim na soutěž již kvalifikovat nepodařilo.

Lee Haney a Lee Labrada na Mr. Olympia 1990

Lee Haney tedy své sedmé vítězství z Mr. Olympia a šek na 100.000 dolarů vybojoval ve startovním poli, ze kterého mu na poslední chvíli ubylo pět soupeřů. Dosáhl by na něj i pokud by DeMey, Benaziza, Marsh, Smith a Comerford závodili? Zřejmě ano, a to i přesto, že tentokrát ze zřejmých důvodů nezávodil v takové formě jako v předchozích letech. Celé vzpomínání na rok 1990 v profesionální divizi IFBB ukončeme zmínkou, že na Arnold Classic 1991 na antidopingovou kontrolu již nedošlo, byť americká legislativa zůstala beze změny.

Sedmý titul Ronnieho Colemana na Mr. Olympia 2004


Výsledky Mr. Olympia 2004
1. Ronnie Coleman
2. Jay Cutler
3. Gustavo Badell
4. Dexter Jackson
5. Markus Rühl
6. Gunter Schlierkamp
7. Chris Cormier
8. Dennis James
9. Victor Martinez
10. Darrem Charles
11. Pavol Jablonický
12. Kris Dim
13. Ahmad Haidar
14. Johnnie Jackson
15. Troy Alves
16. Craig Richardson
17. Mustafa Mohammad
18. Richard Jones
19. Claude Groulx


Ačkoliv je to možná zvláštní, také Olympie v roce 2004 měla svou specialitu. S cílem zatraktivnit celou soutěž pro diváky byl finálový večer klání zpestřen tzv. Challenge Round. V tomto kole prvních šest nejlépe umístěných závodníků z předchozích kol mělo vyzvat na jednu pózu (dle svého výběru z povinných) každého z ostatních závodníků, a to za účelem seřazení od nejhoršího k nejlepšímu. Sbor rozhodčích pak v reálném čase oznámil vítěze každé výzvy a úspěšnější závodník získal dva body, které byly přičteny k jeho dosavadnímu skóre z Challenge Round a byly zobrazeny na výsledkové tabuli. Ke skóre z Challenge Round byly navíc připočítány body za dosavadní cestu soutěží, a to tak, že nejlepší závodník po třech kolech si připsal šest bodů a šestý v pořadí jeden bod.

Ronnie Coleman měl před Olympií v roce 2004 na kontě už šest vítězství a působil doslova neporazitelně. Challenge Round na tom nic nezměnilo. Byl ve vedení po prvních třech kolech a uspěl i během výzvy. Lonnie Teper, reportér a moderátor soutěží, na Colemanovo vystoupení na Mr. Olympia 2004 vzpomíná takto: "Ronnie přišel ještě větší než v roce 2003, kdy při výšce 180 cm vážil 130 kg, a nenechal nikoho na pochybách, že mu nikdo a nic (jako třeba Challenge Round) nebude stát v cestě. Podle jeho nutričního poradce Chada Nichollse čtyřicetiletý borec z texaského Arlingtonu vážil 132 kg během dopoledního semifinále a poté, kdy spořádal dvě jídla předtím, než v Mandalay Bay Events Center nastoupil k finále, se jeho hmotnost blížila pravděpodobně ke 134 kg. S ohledem na to, že byl zrovna Halloween, tato hříčka přírody perfektně zapadla do sváteční atmosféry. Byl tak ostrý jako vloni? Ne tak docela, řekl bych. Ale byl opět o bezmála 5 kg těžší, což bylo obtížné vůbec pochopit, a bylo to dost na to, aby si na účet mohl uložit dalších 120.000 dolarů za první místo."

Ronnie Coleman a Arnold Schwarzenegger na Mr. Olympia 2004

Ronnie ten večer sošku Sandowa, trofej pro vítěze Mr. Olympia, symbolicky převzal z rukou Arnolda Schwarzeneggera. Challenge Round se neosvědčilo, v příštím roce představovalo již pouze doprovodný program a jeho skóre do pořadí Mr. Olympia nijak nezasahovalo. Od roku 2006 již součástí Mr. Olympia není vůbec.

Zpět na začátek článku


Jak to na Mr. Olympia bude letos?

Na v pořadí třiapadesátý ročník Mr. Olympia se kvalifikovaly rovné dvě desítky borců. Svého práva nastoupit k soutěži se tentokrát rozhodli nevyužít pouze dva profíci, a to vítěz květnového New York Pro Sergio Oliva Jr. a Juan Morel, který se k účasti na Olympii nominoval díky umístění v žebříčku. Oba před startem na vrcholné události sezóny upřednostnili práci na dalším zlepšení postavy.

Najít nejzkušenějšího kulturistu, který se na pódiu Olympie letos představí, nedá příliš práce. Je jím nestárnoucí Dexter Jackson, jenž se klání zúčastní už poosmnácté v kariéře, a to navíc jako jeden z favoritů na nejvyšší příčky. Svůj debut na Olympii naopak absolvují Gerald Williams a Jeff Beckham, přičemž třicetiletý Williams k Mr. Olympia zároveň nastoupí v roli nejmladšího borce na pódiu.

Český fanoušek pak bude s napětím očekávat, jak si při svém druhém startu na Olympii mezi těžkotonážníky povede Lukáš Osladil. Český profík se díky triumfu z jarního Arnold Classic South America k účasti na Olympii kvalifikoval podruhé v řadě, což lze samo o sobě považovat za obrovský úspěch. Ten tradičně perfektně připravený kulturista může ještě vyšperkovat, pokud by se mu na závodech podařilo vylepšit dělené šestnácté místo z minulé sezóny.

Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2017
jméno** stát soutěž um.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2016 1.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2016 2.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2016 3.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2016 4.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2016 5.
Nathan De Asha Velká Británie Ferrigno Legacy 2016 1.
Roelly Winklaar Curaçao Sheru Classic Dubai 2016 1.
Lionel Beyeke Francie San Marino Pro 2016 1.
Cedric McMillan USA Arnold Classic 2017 1.
Brandon Curry USA New Zealand Pro 2017 1.
Lukáš Osladil Česká republika AC South America 2017 1.
Johnnie Jackson USA Arnold Classic Africa 2017 1.
Sergio Oliva Jr.* USA New York Pro 2017 1.
Gerald Williams USA California Pro 2017 1.
Victor Martinez Dominikánská republika Muscle Mayhem Pro 2017 1.
Michael Lockett USA Wings of Str. Chicago 2017 1.
Joshua Lenartowicz Austrálie W. of S. T. M. Tampa Pro 2017 1.
Juan Morel* USA z žebříčku 1.
Max Charles USA z žebříčku 2.
Jeff Beckham USA z žebříčku 3.

* nezúčastní se
** kliknutím na jméno závodníka přejdete k jeho profilu

Věk: 37
Zisk práva na přestup k profesionálům:
NPC USA 2005
První sezóna mezi profesionály: 2006
Profesionální starty: 18
Starty na sezónu: 1,5
Profesionální vítězství: 12
Úspěšnost v boji o vítězství: 66,67 %
Starty na Mr. Olympia: 9
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 1. místo z let 2011
- 2016

Průměrné umístění na Mr. Olympia: 1,78
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: doživotně prvním místem z Mr. Olympia 2011

Vybrané informace z přípravy:
Phil Heath: exhibice 6 týdnů
před Mr. Olympia 2017
Phil Heath: exhibice 15 týdnů
před Mr. Olympia 2017

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 42
Zisk práva na přestup k profesionálům:
IFBB North American Championships 2009
První sezóna mezi profesionály: 2010
Profesionální starty: 28
Starty na sezónu: 3,5
Profesionální vítězství: 6
Úspěšnost v boji o vítězství: 21,43 %
Starty na Mr. Olympia: 6
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 2. místo v roce 2016
Průměrné umístění na Mr. Olympia: 4,33
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: 2. místem z Mr. Olympia 2016

Vybrané informace z přípravy:
Shawn Rhoden 6 týdnů
před Mr. Olympia 2017

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 47
Zisk práva na přestup k profesionálům:
IFBB North American Championships 1998
První sezóna mezi profesionály: 1999
Profesionální starty: 83
Starty na sezónu: 4,37
Profesionální vítězství: 28
Úspěšnost v boji o vítězství: 33,73 %
Starty na Mr. Olympia: 17
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 1. místo v roce 2008
Průměrné umístění na Mr. Olympia: 4,53
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: doživotně prvním místem z Mr. Olympia 2008

Vybrané informace z přípravy:
Dexter Jackson: trénink stehen
11 dnů před Mr. Olympia 2017
Dexter Jackson: trénink ramen
4 týdny před Mr. Olympia 2017

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 32
Zisk práva na přestup k profesionálům:
Amateur Mr. Olympia 2012
První sezóna mezi profesionály: 2013
Profesionální starty: 12
Starty na sezónu: 2,4
Profesionální vítězství: 4
Úspěšnost v boji o vítězství: 33,33 %
Starty na Mr. Olympia: 4
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 4. místo v roce 2016
Průměrné umístění na Mr. Olympia: 6
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: 4. místem z Mr. Olympia 2016

Vybrané informace z přípravy:
Mamdouh Elssbiay 5,5 týdne
před Mr. Olympia 2017
Mamdouh Elssbiay 7,5 týdne
před Mr. Olympia 2017

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 35
Zisk práva na přestup k profesionálům:
Juliette Bergmann Classic 2010
První sezóna mezi profesionály: 2012
Profesionální starty: 25
Starty na sezónu: 4,17
Profesionální vítězství: 6
Úspěšnost v boji o vítězství: 24 %
Starty na Mr. Olympia: 3
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 5. místo v roce 2016
Průměrné umístění na Mr. Olympia: 9,33
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: 5. místem z Mr. Olympia 2016

Vybrané informace z přípravy:
William Bonac 3 týdny
před Mr. Olympia 2017
William Bonac 5 týdnů
před Mr. Olympia 2017

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 31
Zisk práva na přestup k profesionálům:
mistrovství Velké Británie 2014
První sezóna mezi profesionály: 2016
Profesionální starty: 7
Starty na sezónu: 3,5
Profesionální vítězství: 2
Úspěšnost v boji o vítězství: 28,57 %
Starty na Mr. Olympia: 1
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 12. místo v roce 2016
Průměrné umístění na Mr. Olympia: 12
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: 1. místem z Ferrigno Legacy 2016

Vybrané informace z přípravy:
Nathan De Asha 5,5 týdne
před Mr. Olympia 2017
Nathan De Asha 6,5 týdne
před Mr. Olympia 2017

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 40
Zisk práva na přestup k profesionálům:
Arnold Classic Amateur 2009
První sezóna mezi profesionály: 2010
Profesionální starty: 42
Starty na sezónu: 5,25
Profesionální vítězství: 7
Úspěšnost v boji o vítězství: 16,67 %
Starty na Mr. Olympia: 6
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 6. místo v roce 2016
Průměrné umístění na Mr. Olympia: 9,67
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: 1. místem z Sheru Classic Dubai 2016

Vybrané informace z přípravy:
Roelly Winklaar: sestřih
z přípravy na Mr. Olympia 2017
Roelly Winklaar 9 týdnů
před Mr. Olympia 2017

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 36
Zisk práva na přestup k profesionálům:
Arnold Classic Amateur 2009
První sezóna mezi profesionály: 2010
Profesionální starty: 25
Starty na sezónu: 3,13
Profesionální vítězství: 2
Úspěšnost v boji o vítězství: 8 %
Starty na Mr. Olympia: 6
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 10. místo v letech 2012 a 2013
Průměrné umístění na Mr. Olympia: 10
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: 1. místem ze San Marino Pro 2016

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 40
Zisk práva na přestup k profesionálům:
NPC Nationals 2009
První sezóna mezi profesionály: 2010
Profesionální starty: 19
Starty na sezónu: 2,38
Profesionální vítězství: 6
Úspěšnost v boji o vítězství: 31,58 %
Starty na Mr. Olympia: 2
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 7. místo v roce 2016
Průměrné umístění na Mr. Olympia: 9,5
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: 1. místem z Arnold Classic 2017

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 34
Zisk práva na přestup k profesionálům:
NPC USA 2008
První sezóna mezi profesionály: 2010
Profesionální starty: 33
Starty na sezónu: 4,13
Profesionální vítězství: 4
Úspěšnost v boji o vítězství: 12,12 %
Starty na Mr. Olympia: 4
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 8. místo v roce 2011
Průměrné umístění na Mr. Olympia: 14
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: 1. místem z New Zealand Pro 2017

Vybrané informace z přípravy:
Brandon Curry 2 týdny
před Mr. Olympia 2017
Brandon Curry: sestřih
z přípravy na Mr. Olympia 2017

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 37
Zisk práva na přestup k profesionálům:
mistrovství Evropy 2005 + další úspěchy
První sezóna mezi profesionály: 2012
Profesionální starty: 17
Starty na sezónu: 2,83
Profesionální vítězství: 3
Úspěšnost v boji o vítězství: 17,65 %
Starty na Mr. Olympia: 1
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 16. místo v roce 2016
Průměrné umístění na Mr. Olympia: 16
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: 1. místem z Arnold Classic South America 2017

Vybrané informace z přípravy:
Lukáš Osladil: trénink paží
v přípravě na Mr. Olympia 2017
Vysekaný Lukáš Osladil 12 dní
před Mr. Olympia 2017

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 46
Zisk práva na přestup k profesionálům:
NPC Nationals 2001
První sezóna mezi profesionály: 2002
Profesionální starty: 80
Starty na sezónu: 5
Profesionální vítězství: 5
Úspěšnost v boji o vítězství: 6,25 %
Starty na Mr. Olympia: 12
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 9. místo v letech 2007 a 2012
Průměrné umístění na Mr. Olympia: 12,08
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: 1. místem z Arnold Classic Africa 2017

Vybrané informace z přípravy:
Johnnie Jackson a Manuel Romero: společný trénink ramen!

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 30
Zisk práva na přestup k profesionálům:
IFBB North American Championships 2015
První sezóna mezi profesionály: 2016
Profesionální starty: 5
Starty na sezónu: 2,5
Profesionální vítězství: 1
Úspěšnost v boji o vítězství: 20 %
Starty na Mr. Olympia: -
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: -
Průměrné umístění na Mr. Olympia: -
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: 1. místem z California Pro 2017

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 44
Zisk práva na přestup k profesionálům:
NPC Nationals 2000
První sezóna mezi profesionály: 2001
Profesionální starty: 43
Starty na sezónu: 2,53
Profesionální vítězství: 8
Úspěšnost v boji o vítězství: 18,6 %
Starty na Mr. Olympia: 11
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 2. místo v roce 2007
Průměrné umístění na Mr. Olympia: 6,91
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: 1. místem z Muscle Mayhem Pro 2017

Vybrané informace z přípravy:
Victor Martinez 13 týdnů
před Mr. Olympia 2017

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 34
Zisk práva na přestup k profesionálům:
NPC Nationals 2014
První sezóna mezi profesionály: 2015
Profesionální starty: 16
Starty na sezónu: 5,33
Profesionální vítězství: 2
Úspěšnost v boji o vítězství: 12,5 %
Starty na Mr. Olympia: 1
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 16. místo v roce 2016
Průměrné umístění na Mr. Olympia: 16
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: 1. místem z Wings of Strength Chicago 2017

Vybrané informace z přípravy:
Michael Lockett 3 týdny
před Mr. Olympia 2017

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 34
Zisk práva na přestup k profesionálům:
amatérská soutěž při Australian Pro GP 2014
První sezóna mezi profesionály: 2014
Profesionální starty: 12
Starty na sezónu: 3
Profesionální vítězství: 3
Úspěšnost v boji o vítězství: 25 %
Starty na Mr. Olympia: 1
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 9. místo v roce 2016
Průměrné umístění na Mr. Olympia: 9
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: 1. místem z Wings of Strength Titan Medical Tampa Pro 2017

Vybrané informace z přípravy:
Joshua Lenartowicz: aktuální forma
před Mr. Olympia 2017

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 40
Zisk práva na přestup k profesionálům:
NPC USA 2013
První sezóna mezi profesionály: 2014
Profesionální starty: 14
Starty na sezónu: 3,5
Profesionální vítězství: 1
Úspěšnost v boji o vítězství: 7,14 %
Starty na Mr. Olympia: 1
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: 12. místo v roce 2015
Průměrné umístění na Mr. Olympia: 12
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: z žebříčku

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Věk: 35
Zisk práva na přestup k profesionálům:
NPC Team Universe 2012
První sezóna mezi profesionály: 2013
Profesionální starty: 15
Starty na sezónu: 3
Profesionální vítězství: 0
Úspěšnost v boji o vítězství: 0 %
Starty na Mr. Olympia: -
Nejlepší umístění na Mr. Olympia: -
Průměrné umístění na Mr. Olympia: -
Kvalifikace na Mr. Olympia 2017: z žebříčku

Zpět na přehled kvalifikovaných závodníků

Máte svůj tip na to, jak se bude účastníkům Mr. Olympia 2017 dařit?
Podělte se o něj v naší tipovací soutěži a hrajte tak o některou z cen věnovaných společností Nutrend.
Celková hodnota cen převyšuje 10.000 Kč!

Účastníky Olympia 212 Showdown Vám představíme ve druhé části
našeho předsoutěžního speciálu.


Použitá literatura:

 • THE 1965 IFBB MR. UNIVERSE - MR. AMERICA - MR. OLYMPIA - MISS AMERICANA MUSCLE /BEAUTY SHOW In: Muscle Builder, 1966, vol. 15, no. 10, p. 68.

  Použité elektronické zdroje:

 • MuscleMemory - The Internet Bodybuilding Database. [online] [cit 2017-08-27]. Dostupné na http://www.musclememory.com.
 • Robson, D. The Immortal Arnold Schwarzenegger: Insights From Those Who Have Known Him Best! [online] [cit 2017-08-27]. Dostupné na http://www.bodybuilding.com.
 • Tepper, L. 2004 IFBB Mr. Olympia [online] [cit 2017-08-27]. Dostupné na http://www.ironmanmagazine.com.
 • McGough, P. Bodybuilding's Blackest Day. Drug Busts Decimate the 1990 Mr. O Line-Up. [online] [cit 2017-08-27]. Dostupné na http://www.musculardevelopment.com.
 • McGough, P. The Challenge Round. "Bodybuildings Worst Ever Idea" was mine. [online] [cit 2017-08-27]. Dostupné na http://www.musculardevelopment.com.
 • Hansen, J. The Most Controversial Mr. Olympia - Part 1. [online] [cit 2017-08-27]. Dostupné na http://www.rxmuscle.com.
 • Hansen, J. The Most Controversial Mr. Olympia - Part 2. [online] [cit 2017-08-27]. Dostupné na http://www.rxmuscle.com.

  Foto:
  Igor Kopček, EastLabs.sk
  Jaroslav Trnka, Ronnie.cz
  Ron Avidan, Npcnewsonline.com
  Jeff Binns, Npcnewsonline.com


 • Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  14.09.13:45janinho - Branch myslim aj casto vyhlasoval, ze ak sa nekvalifikuje ..
  13.09.17:22Paulie02 - Oprava: Branch závodil i v roce 2016. Arnold C. 2016 - 5. ..
  13.09.13:35Paulie02 - Evan Centopeni - V únoru tohoto roku si utrhl šlachu kvadr..
  12.09.12:21janinho - mohla tam byt este zmienka a tych, ktori chybaju a preco....
  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:
  NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
  malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
  magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
  PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
  magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
  Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
  magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
  Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
  magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
  Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra