Reklama:
Zbývá už jen 58 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Spartan Race Sprint (Litovel) 2017 - reportáž a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Je 19. srpna a premiérově se vydávám do Litovle na druhý Sprint sezóny. Opět s přespáním ve stanu. Na místo dojíždím pozdě večer kolem 23:00, a tak rychle stavím stan na přilehlé louce s pomocí čelovky. Jsou tu mraky hmyzu, který nalétává před zapnutou čelovku. Někdy je to až tak intenzivní, že ji raději zhasnu a stavím potmě. Okamžitě ulehám do spacáku a nařizuji budíka. Ráno mě ale místo budíku budí křik a hluk z opodál probíhajícího drilu Hurricane Heat, a tak vylézám, jdu něco nafotit a podívat se, co si na účastníky připravili za chuťovky. Každý tým měl jednu velikánskou pneumatiku a pak nafouknutou malou duši z osobního auta. Dril masteři je nechali s pneumatikou dřepovat, přenášet ji přes stěnu a pak táhnout ve vodním korytě. Každý účastník také měl povinné potápěčské brýle, které musel mít celou dobu nasazené, a viděl jsem i šnorchly. Účastníci Hurricane Heat si asi tentokrát užili skvělého šnorchlování v řece.

Čas je neúprosný, a tak musím vyrazit pro registraci. Zatím tu není moc lidí, a tak jsou registrace bez front. Ukládám věci do úschovy a vydávám se na malé protažení před závodem. Probíhám si část trasy, která vede po louce podél vody. Zde potkávám část závodníků z elitní vlny, jak se protahují a rozcvičují. Je na čase se vrátit na start. Tentokrát je elitní vlna značně zaplněná. Řadím se do třetiny závodníků. Je tu start a všichni se vrhají kupředu šíleným tempem. Snažím se držet si rozumné tempo. Překonávám běh přes pneumatiky a blížím se k první vodní překážce. Ve vodě je hlava na hlavě. Nejde ani plavat, a tak se šlapáním vody a mácháním rukou posouvám pomalu dopředu. Vtom mě několikrát nějaký bezohledný závodník potopí za ramena, div se nezačnu topit. Nakonec z vody vylézám a jsem rád, že mě nikdo v tom chaosu neutopil. Rozbíhám to po louce, kde je několik stěn a irská lavice, a jinak se běží nezáživně po rovině. První trochu pořádnou překážkou je kladina na čtvrtém kilometru, kde už pár závodníků dělá angličáky. Naštěstí mě tato překážka nezastavuje. Opět překonání vodní části, ale tentokrát již zde není skoro nikdo, kdo by mě mohl topit. Je tu první občerstvovačka, kde ani nezastavuji. Dobíhám na áčkový monkey bar. Je slušně mokrý, a tak postupuji opatrněji, aby mi to neuklouzlo. Stále si držím poměrně slušné tempo až do hodu oštěpem. Zde mě odměňuji třiceti angličáky za to, že jsem opět panáka přehodil. Stále do toho dávám moc síly a asi mířím moc nahoru.

Po angličácích mám hrozně těžké nohy, takže rozběhnutí mi dává docela zabrat. Trochu to uvolňuji na stěně a pak cargo síti. Poté přijde ochlazení a malé proplavání. Jdu a běžím vodním korytem proti proudu až k okruhu s pytli. Pytle nejsou moc těžké a okruh také není moc dlouhý a náročný, jen je veden opět ve vodním korytě. Po vyškrábání se zpět na břeh a odhození pytle se přesouvám k Herkulovi. Vzhledem k tomu, že se jedná o Sprint, očekával bych lehčí pytel. Ale bohužel lehčí není, a tak s ním zápasím a zvedáme se navzájem. Následuje přelezení stěny s lanem a multiring s tyčí a kruhy. Vše totálně mokré a dost kluzké. Bojím se, abych neslétl hned na začátku tyče. Snažím se mít pevný úchop až do poslední chvíle, než zazvoním. Pokračuji plazením pod ostnáčem za přítomnosti povzbuzujících diváků. Dále překonání největší stěny, největší cargo sítě až ke šplhu s lany. Lana jsou už také pěkně kluzká a mokrá. Je obtížné se na nich udržet, pokud neumíte zámek nohama na lanu. Pár lidí se tu pěkně sklouznulo skoro až odshora. Mám před sebou poslední překážku závodu a tou je podlezení stěny ve vodní nádrži. Už jen se vyškrábat ven a je tu přeskok ohně a cíl. Tentokrát jsem do závodu dal víc, a tak v cíli, hned jak mi předají medaili, odpadám na zem a musím to trochu rozdýchat. Poté si jdu pro tričko, banán s nápisem Spartan a ovocné pivo. Tento závod byl dost běžecký, v nezáživném rovinatém prostředí. Mám rád spíše nějaké kopečky a přírodní překážky. K tomu obrovské množství závodících lidí. Bylo to něco jako závod v Praze. Předešlý Sprint v Koutech jsem si tedy užil více. Celková trasa měla 7,6 km s 23 překážkami.

Je vidět, že na tento závod přijelo opravdu hodně závodníků, něco přes pět tisíc. Je tu dost stánků s občerstvením a také možnost vyzkoušet si jízdu v terénu s terénními vozy. Mám čas, tak to jdu také vyzkoušet. Vyplňuji dotazník a čekám na volné auto. Byla možnost buď auto řídit, nebo se nechat svézt. U svezení se jezdilo se zkušeným řidičem náročnějším terénem. Já jsem zvolil variantu řídit auto sám v lehčím terénu. A je tu, nasedám, nastavuji sedačku a seznamuji se s tím, jak se jezdí s automatem. Nikdy jsem automat neřídil, a tak si nemohu zvyknout, že to nemá spojku. Vyjíždím na trasu, kde projíždím autem přes různé výmoly a nakláním auto z jedné strany na druhou. Celkovou jízdu jsem si užil a poznal, že pro toto auto náročný terén není překážkou. Po skončení jízdy jsem od pořadatelů dostal i diplom za absolvování jízdy.


Spartan Race Sprint (Litovel) 2017 - výsledky

Nejrychlejší muži
p. jméno rok narození čas
1. Peter Žiška 1987 00:34:02
2. Jakub Haviarik 1996 00:34:21
3. Bendeguz Kives 1994 00:34:41

Nejrychlejší ženy
p. jméno rok narození čas
1. Kristýna Hůrková 1986 00:47:02
2. Adéla Voráčková 1993 00:48:01
3. Martina Fabiánová 1990 00:49:13


Spartan Race Sprint (Litovel) 2017 - fotografieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 19 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTipovací soutěž - Japan Pro 2019
LeToucan (12:17) • Ten Igor si teda dává nálož, zvládne vůbec tolik soutěží po sobě? :D
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra