Reklama:

Spartan Race Super (Krynica) 2017 - reportáž

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Po Ultra Beastu na Slovensku se vydávám na závod do Polska na Super. Dost lituji toho, že jsem si neregistroval rovnou Trifecta Weekend, ale jen Super. Obával jsem se, že po náročném závodě budu zničený a Super bude dostatečný. Jak jsem nakonec zjistil, tak bych odběhl i Trifecta Weekend, nu co se dá dělat.

V pátek pozdě večer vyjíždíme z Prahy, jelikož s sebou bereme do auta ještě spolucestující z České Lípy. Ti se chystají rovnou na celý Trifecta Weekend a mají první závod v sobotu ráno. Jedeme celou noc a na závod dojíždíme na poslední chvíli. Jdou rovnou na start a já vyrážím rozbalit stan. Tentokrát mám ubytování ve stanovém městečku. Zajdu se podívat na starty a závodníky na trati. Rovnou obhlídnu i festivalovou arénu. Jsou tu stánky s občerstvením, prodejna oblečení a bot Reebok, stánek se závodní suplementací. Ze zázemí Spartan jsou tu registrace, stan s výsledky a hlavně pódium s mixážním pultem, který vyhrává. Celé zázemí má skvělou atmosféru. Potkávám zde také svého člena týmu, který se zrovna připravuje a protahuje před závodem. Podle pohledu na sjezdovku je zjevné, že o přítomnost kopců rozhodně nepřijde a já v nedělním závodě také ne.

Odcházím se trochu prospat po dlouhé cestě. Když si odpočinu, vyrážím opět do závodního dění. Přihlížející diváci a turisté podporují probíhající nebo dobíhající závodníky. Počasí na celý víkend vyšlo opravdu úžasně. Večer se jdu uklidit do stanu. Ve stanovém městečku začínají všichni grilovat, a tak lituji, že jsem se také nevybavil nějakým grilem a flákem masa. Tak aspoň nasávám vůni a jím své nabalené dobroty z domova.

Je konečně nedělní ráno a jsem již natěšený vyběhnout na trať. Tentokrát vybíhám v elitní vlně pro větší motivaci v závodě. Na startu se neřadím do první řady, ale zůstávám nějak v polovině závodníků. Bude tu rozhodně dost lidí s dobrou fyzickou připraveností. Je tu start a hned vybíhám do kopce k prvním překážkám. Čeká mě klasika v podobě stěn. Následuje dlouhé táhlé stoupání kopcem, kde se možná stále držím v polovině závodníků. Vyhlídl jsem si závodníky, kterých se snažím aspoň držet. Ve stoupání mám ale problémy udržet tempo, a tak se mi vzdalují. Ale když přijdou seběhy, tak to napálím dolů, opět je předbíhám a získávám něco navíc. Čekám na první těžší překážky, kde se začnou lidé více trhat. Asi na sedmém kilometru mě dohání první elitní ženská závodnice, která startovala o 15 minut za mnou. Zrovna se plazím do kopce a za zády slyším, jak někdo běží. Říkám si, kdo dokáže do kopce ještě běžet, když já mám jazyk na vestě.

První část okruhu je dlouhá a je spíše běžecká se stoupáním. Je zde jen několik překážek jako malé stěny, slack line, irská lavice. Po kopcích přichází běh korytem potoka až k festivalce, kde je áčkový monkey bar s občerstvovací stanicí. A pak opět do koryta, kde se běží opravdu dlouho. Zde také získávám náskok před závodníky, které jsem předběhl po cestě z kopce. Vyškrábu se z koryta a svižnější chůzí pokračuji opět do kopce až ke stěně, kde opět vidím, že se na mě závodníci dotáhli. Zde se potkávám s českým závodníkem a chvilku klábosíme. Je tu seběh a já se trhám. Snažím se opět něco urvat a dobíhám na oštěp. Zde se začne závod trochu lámat. Házím a trefuji mezeru mezi balíkem a konstrukcí - asi 5 cm prostoru. No nic, jsou tu první angličáci. To, co jsem nahnal, jsem zde ztratil. Pokračuji plazením, šplháním až k Herkulovi. Očekávám váhu jako na Ultra Beastu, ale přichází zklamání. Pytel je těžký jako prase, a tak s ním zápasím ze všech sil. Občas se mi zdá, že mě snad vytáhne on. Přichází na řadu memory test, ve kterém jsem obstál, a tak se mohu vláčet do kopce dál. Přicházím k tahání naplněné korby kolečka s pytli do kopce. Překážky jsou pro mě čím dál těžší. Vůbec to nejde přitahovat, a tak se trháním snažím urvat vždy kousek po kousku. Netuším, kolik to mělo, ale rozhodně mi to dalo hrozně zabrat. V půlce jsem si říkal, zda to dokážu vůbec vytáhnout. Asi to byla i povinná překážka bez možnosti angličáků. V elitní vlně, kterou jsem běžel, je to s pomocí a překonáváním překážek horší. Do kopce jsem to nakonec nějak vytáhl a z kopce to už šlo samo. Jen kousek opodál byl okruh s pytlem. Nic lepšího mě čekat nemohlo. Odrovnané ruce z toho kolečka následovalo pro změnu odrovnání nohou. Okruh byl do sjezdovky a nebyl zrovna malý, ale byl pro mě lepší než to kolečko. Sbíhám, odhazuji pytel a přicházím na multiring. Po tom všem skvěle naplánované, jak dostat další dávku angličáků. Tentokrát je multiring obměněn a skládá se z tyče a jen provazů místo kruhů. Byť zničený, s přehledem dávám a pokračuji již jen ze strmého kopce, kde mě na chvilku zbrzdí velká stěna a áčková síť. Pak už jen přeskočení cílového ohně a mám to za sebou. Dostávám medaili, triko, banán s nápojem. Poté se vydávám do stánku se suplementací, kde si beru nějaké vzorky BCAA tyčinek pro doplnění chybějící energie.

Celkově jsem si ale závod užil a cílem bylo se trochu vyburcovat k výkonu v elitní vlně, což se nakonec podařilo. Není občas na škodu to trochu okořenit změnou v elitní vlně, kde mě více táhli lepší borci a dosáhl jsem, myslím, lepšího umístění. Zjistil jsem, kde hlavně ztrácím oproti ostatním, kde mě dohánějí a kde naopak já nějaký ten čas získávám.

Celková trasa měla kolem 16 km s 27 překážkami a 1000m převýšením.


Spartan Race Super (Krynica) 2017 - výsledky

Nejrychlejší muži
p. jméno rok narození čas
1. Peter Žiška 1987 1:30:47
2. Michal Rajniak 1989 1:32:10
3. Jakub Haviarik 1986 1:34:16

Nejrychlejší ženy
p. jméno rok narození čas
1. Eszter Hortobágyiová 1994 1:46:29
2. Petra Veselá 1986 2:02:49
3. Agata Pietroszek 1993 2:03:17


Spartan Race Super (Krynica) 2017 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 111 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra