Reklama:

CrossFit Games 2017 - den čtvrtý: Fraser a Toomey The Fittest on Earth

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Neděle 6. srpna byla pro účastníky Reebok CrossFit Games 2017 posledním soutěžním dnem. Po čtvrtku, pátku a sobotě a po deseti soutěžních úkolech byl v neděli ráno ve vedení mužského žebříčku Mathew Fraser s 850 body, druhý Noah Ohlsen měl na svém kontě 676 bodů, třetí Brent Fikowski stihl prozatím nastřádat 656 bodů. V ženském poli vedla tou dobou se 772 body Tia-Clair Toomey, v závěsu za ní se držela Kara Webb s počtem bodů 772, třetí příčka díky 732 bodům patřila Saře Sigmundsdottir.

Na úvod závěrečného dne Games čekal závodníky madisonský triplet, obsahující pět kol běhu na 450 metrů a 7 hay bale clean burpees - přehození sandbagu přes balík slámy, po kterém atleti udělali angličák a následně se sami překulili přes balík na druhou stranu. Muži zápolili se sandbagy o hmotnosti 100 lb (45,3 kg), ženy měly sandbagy vážící 70 lb (31,7 kg). S tímto úkolem vonícím venkovem se mezi individuálními atlety nejlépe vypořádali Samantha Briggs a Ricky Garard.

Druhým úkolem dne byl intervalový workout jménem 2223 Intervals, před kterým se ředitel David Castro omluvil atletům, respektive jejich nohám, za další dřepování, které pro ně přichystal. V tomto workoutu čekaly závodníky vždy 2 minuty práce a 1 minuta odpočinku. Během pracovní fáze museli sportovci vždy 2x vyšplhat na laně do výšky 20 ft (6 m), dále zvládnout 7/10 cal na SkiErgu, ve zbytku dvouminutového intervalu pak měli udělat co nejvíce overhead squats, muži s činkou o váze 155 lb (70,3 kg), ženy se 105 lb (47,6 kg). Čtvrtý interval byl rozšířen na 3 minuty, úkol skončil tehdy, když závodník dosáhl 75 opakování OHS. Vítězně z tohoto workoutu vyšli Katrin Tanja Davidsdottir a Mathew Fraser.

Na úplný závěr Games Castro potrápil atlety kettlebelly a kliky ve stojce. Muže čekala řada 5 - 8 - 13 opakování handstand push-ups a kettlebell deadlifts s váhou kettlebellů 203 lb / 92 kg, po dokončení celé řady následovaly ještě výpady na konec dráhy, tedy na vzdálenost 89 ft (27 m) s 53lb (24kg) kettlebelly nad hlavou. Ženám ředitel závodu ulevil nejen ve váze kettlebellů, ale také v počtu opakování. Pro ně připravil vzestupnou řadu o 3 - 5 - 8 opakováních handstand push-ups a deadliftů se 124 lb (56 kg) vážícími kettlebelly, do cíle je pak nechal dělat výpady s 35lb (15,9kg) kettlebelly nad hlavou. Zde se svého prvního vítězného WODu na Games 2017 dočkal Logan Collins, nejlepšího výsledku mezi ženami dosáhla Sara Sigmundsdottir, pro kterou to byl v Madisonu také první a jediný vítězný workout.

Třetím nedělním úkolem letošní soutěže CrossFit Games vyvrcholila a po konečném součtu bodů mohli být vyhlášeni ti, kteří budou až do dalšího ročníku nosit titul The Fittest on Earth. V mužské části startovního pole se žádné velké překvapení nekonalo. Titul obhájil loňský vítěz Mathew Fraser, který tak jen potvrdil svou roli hlavního favorita. Matt měl již před poslední disciplínou nastřádaný takový bodový náskok, že finále už bylo pro něj spíše formalitou. Nad v pořadí druhým mužem Games Brentem Fikowskim vyhrál o 216 bodů.

U žen byl souboj o celkové pořadí mnohem vyrovnanější, a tak i napínavější. Nejvíce bodů ale nakonec získala třiadvacetiletá Australanka Tia-Clair Toomey, která o pouhé dva body předstihla druhou ženu žebříčku Karu Webb a po dvou druhých místech z minulých let pro sebe konečně vybojovala vítězství.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.08.18:15kome - Ženský sypou stejny davky jak chlapi ne?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
Dejf111 (08:01) • Mě přijde, že se Slavoj rozhodně zlepšil a stále se zlepšuje, tak proč by odcházel z ta...
magazínSeonghwan Kim se vrací do classic phy...
Dejf111 (06:04) • Nemám sice moc v oblibě asijské závodníky ale tenhle nevypadá vůbec zle...
magazínCzech Strongest Man 2021 (profesionál...
Paulie02 (23:34) • `Kamion je taková sázka do loterie, tentokrát to bohužel nevyšlo, i tak byla disciplína...
magazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
Zodiak411 (19:07) • Slavoj do ELITE nemůže a Turek absolvoval dvě soutěže. Jedna dopadla skvěle a druhá ne....
magazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
amoresPE (14:04) • Slavo Slavo.. nechapem, preco aj s Turkom nie ste v Elite PRO. Povedzme si na rovinu, z...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie