Reklama:

CrossFit Games 2017 - den druhý

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V pátek 4. srpna, během druhého soutěžního dne Games, se závodníci museli vypořádat se čtyřmi soutěžními úkoly. Na úvod to byl překážkový závod, který prověřil hlavně šikovnost a mrštnost atletů. Závodilo se ve třech kolech. V prvním kole se představilo 8 skupin, do druhého kola postoupili dva nejlepší atleti z každé z nich plus čtyři další atleti s nejrychlejšími časy, kteří nebyli ve svém úkolu v top 2. V druhém kole byly 4 skupiny atletů, vítěz každé z nich plus jeden atlet s nejrychlejším časem, který tu svoji nevyhrál, postoupili do finále. Ve finále tedy startovalo celkem pět závodníků. Z mužů to byli Patrik Vellner, Streat Hoerner, Cody Anderson, Noah Ohlsen a Jonne Koski, z ženského pole se do finále překážkového závodu propracovala Tennil Reed-Beuerlein, Anna Tobias, Bethany Branham, Annie Thorisdottir a Katrin Davidsdottir. S každým kolem se závodníci učili, jak překážky zdolat lépe a rychleji. Svoji techniku nejlépe vypilovali a nejrychlejší čas získali Tennil Reed-Beuerlein mezi ženami a Patrick Vellner mezi muži.

Po agility disciplíně přišla na řadu čistá síla - snatch, jedno opakování s maximální zátěží. Tady hrály roli nervy, takže to byl opět velmi napínavý závod. Dlouho to vypadalo, že nejlepší závodnicí této disciplíny bude Alessandra Pichelli, která dostala nad hlavu 202 lb (91,6 kg), ovšem nakonec ji o necelý půlkilogram překonala Kara Webb. Nejsilnější snatch v individuální soutěži mužů ukázal Garret Fisher, když zvládl činku naloženou na 305 lb (138,3 kg).

Třetím úkolem dne byl chipper, který obsahoval 100 pull-ups, 80 GHD sit-ups, 60 one-legged squats, 40-cal row a 20 dumbbell push presses. Celou nálož odjela nejrychleji v čase 10:45 Kara Webb, z mužů tento úkol nejlépe sedl Mattu Fraserovi, který chipper zkompletoval za 10 minut a 46 vteřin.

Vítězi posledního úkolu dne obsahujícího 40/30-cal assault bike a20-ft banger se stali Samantha Briggs a George Sanchez.

Celkově je po dvou závodních dnech ve vedení ženského žebříčku Ragnheiður Sara Sigmundsdottir, z mužů je momentálně na první příčce i přes nepovedenou poslední disciplínu dne (20. místo) Mathew Fraser.

Kompletní výsledky a podrobné informace o vývoji závodu včetně přímého přenosu z místa dění najdete na oficiálních stránkách a na Facebooku.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra