Reklama:

Na MS ve freestyle street workoutu hájili české barvy Šulistová a Hanák

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Ve dnech 28 a 29. července 2017 hostila Moskva Street Workout Freestyle Championship, na který se kvalifikovali i dva čeští závodníci - Pavlína Šulistová a Daniel Hanák. Pro oba sportovce bylo toto mistrovství světa velkou zkušeností i zážitkem zároveň. "Že si to užiji, mi bylo jasné hned na letišti, když jsme se potkali s 'Kurou' (pozn. redakce polský workouter), a od té doby jsme se nepřestali smát. Byl to vážně super zážitek," komentuje prožité dobrodružství osmnáctiletá Pavlína, která se workoutu věnuje zhruba rok a tři čtvrtě. Nejinak vnímal čas prožitý na MS Daniel Hanák: "Myslím, že to bude zážitek na celý život. Bylo super tam stát mezi mými vzory, které sleduji na Instagramu a YouTube, a povídat si s nimi, jako bychom byli největší přátelé. Bál jsem se, že tam budou mít všichni nosy nahoru, ale naopak, všichni byli hrozně milí," byl potěšen účastníky MS český workouter, ale na akci jako takové přeci jen pár "much" viděl. "Trochu mě mrzelo, že se mistrovství nekonalo na stejném místě jako v předchozích dvou letech, kde bylo lepší zázemí i lepší konstrukce, zklamalo mě také malé množství diváků. Myslel jsem, že když jde o celosvětovou soutěž, lidi to přiláká, ale to bohužel nebyla pravda."

Nepřítomnost davů fanoušků ovšem závodníky nerozladila a patřičnou motivační atmosféru si vytvořili sami. "Všichni se vzájemně podporovali, což bohužel v České republice trochu upadá," mírně si rýpnul Daniel Hanák.

Vrcholný workoutový šampionát probíhal po dva dny, kdy pátek patřil kvalifikaci, během které dostal každý ze 64 soutěžících dvě minuty, aby předvedl, co umí. Do sobotního závodu poslala porota už jen polovinu soutěžících, ve které, k jeho nesmírné radosti, nechyběl ani zástupce českých barev Daniel Hanák. V druhém soutěžním dnu závod ještě nabyl na obrátkách a všichni finalisté se ze sebe snažili během tříminutového intervalu dostat maximum. Po zhlédnutí a zhodnocení výkonů všech soutěžících porota rozhodla o vítězích. Mistrem světa se pro rok 2017 stal Daniels Laizans z Lotyšska, z žen si zlato vysloužila ruská závodnice Galina Sidorenko. Náš Daniel Hanák skončil 32.

Česká zástupkyně Pavlína Šulistová se sice do finále neprobojovala, ale i tak si výlet do Moskvy maximálně užila. "Konečně jsem našla lidi, kteří víc času tráví na rukou než na nohou," říká s úsměvem mladá workouterka a dodává: "Jít si jen tak v sedm hodin večer na workout a vrátit se zpocená v jednu hodinu ráno, to se vám jen tak nestane."

Na otázku, jak se jí líbily výkony ženských účastnic MS Pavlína odpovídá: "Abych řekla pravdu, překvapilo mě, že úplně vymizela síla, což mě dost mrzí, protože moc silových setů, na které jsem se těšila, jsem neviděla. Podle mého názoru je workout i o posilování, nejen o točení se kolem tyče. Uznávám, že salta Rusky, která vyhrála, nebo její '540' byla neskutečná, ale neviděla jsem u ní ani čistý full back lever, což bych řekla, že je základ. Líbil se mi ale set Simči Mateové, protože v něm měla jak dokonalé silové, tak dynamické prvky."

Daniela Hanáka prý zaujalo něco na výkonu každého z mužských účastníků, ale opravdu silný dojem na něj udělal Vitaly Melnyk z Ukrajiny, který byl na MS pátý. "Tenhle patnáctiletý klučina umí na svůj věk neskutečné věci," říká s obdivem český závodník, který zároveň přiznává, že on sám se mezi účastníky mistrovství cítil ze začátku jako začátečník. "Demotivovalo mě, že to, co já dělal na 100 %, na tom se ostatní rozcvičovali." Nakonec se ale i on dočkal uznání, které ho potěšilo a nakoplo do dalšího tréninku. "I když jsem byl docela dost nervózní a můj výkon nebyl extra dobrý, přišel za mnou po vystoupení Vladimir Sadkov, dá se říct bývalý nejlepší workouter na světě, a pochválil můj set. Udělal mi tím nehoráznou radost. Byl jsem tam také jediný, kdo předvedl přítahy v back leveru na jedné ruce. Zatím ještě nejsou nic moc, ale spousta lidí je ocenila."

Oba čeští účastníci vědí, že podpora okolí je důležité, a oba si váží té, které se jim dostalo ať už v přípravě, nebo během samotného šampionátu. "Jsem hrozně vděčná skupině Street Hard Workers, kteří jsou v tom od začátku se mnou, Rostislavu Vošickému, že měl se mnou ty nervy a věřil mi, a Zdeňkovi Krausovi, který mě po celou dobu podporuje," vypočítává Pavlína Šulistová lidi, kteří jí na její workoutové cestě pomáhají. "Já bych chtěl hrozně moc poděkovat všem, kteří mi drželi pěsti a podporovali mě během soutěže na Facebooku," vzkazuje svým příznivcům Daniel "Marko" Hanák.


Street Workout Freestyle Championship 2017 - sestřih videozáznamuLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 80 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínNa vlastní kůži: Kurz freedivingu ane...
Noremorsedan (21:17) • Moc hezky napsaný článek, Lucinko. Jsem moc rád, že se téma freediving objevilo na strá...
magazínNa vlastní kůži: Kurz freedivingu ane...
Noremorsedan (21:16) • Moc hezky napsaný článek, Lucinko. Jsem moc rád, že se téma freediving objevila na strá...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (06/...
Spazik (10:45) • Myslím si, že to jak se kdo prezentuje ve videích, na soc. sítích atd. je především zál...
magazínPortugal Pro 2018: výsledky a fotogra...
Turakam (18:43) • To sa uvidí, ak sa dorieši jeho štart na mr. O, tak je to jasny víťaz 212ky.
magazínPortugal Pro 2018: výsledky a fotogra...
Petr Prielozny (17:15) • hodne vyvazena postava v podani Hadiho. Skoda,ze nedostane tolik prostoru jako kdyby by...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra