Reklama:

NPC USA 2017: sedm nových profesionálních kulturistů!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


Americké soutěže národní úrovně,
na kterých se udělují profesionální karty:
 • NPC Jr. USA
 • NPC Jr. Nationals
 • NPC Team Universe
 • NPC Masters Nationals
 • NPC USA
 • IFBB North American Championships
 • NPC Nationals

 • V americkém Las Vegas se ve dnech 28. a 29. července odehrál v pořadí šestatřicátý ročník tamní prestižní amatérské soutěže národní úrovně NPC USA. Na klání jsou každoročně napříč jednotlivými kategoriemi ve hře profesionální karty a nejinak tomu bylo i letos. Jak se již stalo tradicí, všechny nové profíky, kteří právě z NPC USA vzešli, Vám podrobněji představíme.

  Jako první dostanou prostor kulturisté. Pro ně na soutěži bylo vypsáno sedm hmotnostních kategorií a profi karta se zde udělovala podle jednoduchého klíče. Šanci zamířit mezi elitu si měli vydobýt vítězové všech váhovek. A kteří závodníci rozhodčí tedy nakonec nejvíce zaujali?


  Kategorie nad 102 kg - Patrick Moore

  V nejtěžší hmotnostní kategorii se letos na NPC USA představilo čtrnáct závodníků. K vítězství se mezi nimi probojoval 178 cm vysoký Patrick Moore, jenž byl v danou chvíli se svými 105 kg druhým nejlehčím borcem na pódiu. Moore, jenž v přípravě spoléhal na rady nutričního specialisty Keitha Kleina i na lektorské vedení vyhlášených pózérů Leeho Labrady a Johna Shermana, se na soutěži prezentoval úzkým pasem, fantastickými pažemi a výborným čelním širokým zádovým postojem. Borec, jenž se závoděním začal v roce 2012, se nikterak netají svými ambicemi a sní o tom, že jednoho dne na zdi Gold's Gymu ve Venice bude vedle snímků dosavadních vítězů Mr. Olympia viset i jeho fotografie.


  Kategorie do 102 kg - Jacob Wilson

  V početně obsazené kulturistice mužů do 102 kg se v konkurenci osmadvaceti soupeřů z prvenství radoval Jacob Wilson, jenž se NPC USA účastnil už poosmé v kariéře! Po loňském druhém místě jej letos ke kýženému vítězství dovedla svalová hustota kombinovaná se špičkovou připraveností. S ohledem na to, že Justin během prezentace před soutěží navážil něco málo přes 99 kg, se dá předpokládat, že závodění mezi profíky v kategorii do 212 liber (96,2 kg) by pro něj představovalo krok zpět. V budoucnu jej tak uvidíme spíše mezi těžkotonážníky. Druhé místo za zmíněným vítězným osobním trenérem z Texasu obsadil Justin Maki, jehož přípravu jsme pro Vás v posledních dnech sledovali. S ohledem na stanovený klíč pro získání profesionální karty Justina další boj o jeho vstupenku mezi elitu ještě čeká.


  Kategorie do 90 kg - Derek Lunsford

  Derek Lunsford 14. května oslavil teprve čtyřiadvacáté narozeniny. Přesto se tento celkový vítěz loňského NPC Jr. Nationals na letošní NPC USA připravoval v roli výrazného favorita na vítězství nejenom v devadesátce, ale i v absolutce. Přibližně 168 cm vysokému svěřenci specialisty na předsoutěžní přípravu Jamese Browna se předpoklady podařilo bezezbytku naplnit. Ve své váhovce působil jako borec ze zcela jiné kategorie. Byl široký v ramenou, nechyběly mu pěkné linie i tvary, zaujal masivními stehny i famózním rozvojem zad a stal se přesvědčivým absolutním vítězem celé soutěže. S ohledem na to, že na NPC USA Derek navážil 89,6 kg a do limitu kategorie do 212 liber mu tak zbývá ještě necelých 7 kg, může před sebou při svém mládí, potenciálu a schopnosti vytvořit dokonalou iluzi mohutnosti mít famózní profesionální kariéru. Svým úspěchem se zařadil do vybrané společnosti předchozích celkových šampiónů soutěže, k nimž patří například Mike Matarazzo, Flex Wheeler, Chris Cormier, Dennis James, Melvin Anthony, Phil Heath anebo Brandon Curry.


  Kategorie do 80 kg - Daniel Alexander

  Přípravu Dereka Lunsforda na lasvegaské závody jsme pro Vás průběžně mapovali a totéž platí také o vítězi kategorie do 80 kg Danielu Alexanderovi. Rovněž 168 cm vysoký svěřenec zkušeného trenéra Dava Kalicka se k triumfu probojoval díky tomu, že na poměry své kategorie působil dostatečně mohutně a k tomu navíc dokázal přidat dobré vyrýsování a pěkné oblé kvadricepsy. S ohledem na to, že se Danielova hmotnost během prezentace pohybovala blízko té, s jakou by mezi profíky mohl nastupovat v kategorii classic physique, bude zajímavé sledovat, kde Alexander v profesionální divizi IFBB nakonec zakotví. Pokud by chtěl totiž pomýšlet na konkurenceschopné závodění v kategorii do 212 liber, nutně by si nejprve musel dopřát delší objemovou fázi přípravy. O tom ostatně nejvíce vypoví, pokud si jeho postavu z NPC USA 2017 srovnáte s tou Dereka Lunsforda.


  Kategorie do 75 kg - Toto Djong

  Přes výše napsané platí, že Daniel Alexander ve věku před třicítkou disponuje zajímavým potenciálem. Totéž se dá říci o vítězi kategorie do 75 kg Toto Djongovi. Dnes 73,5 kg vážící borec, jenž před lety se závoděním začínal s hmotností 63 kg, na soutěži udělal skvělý dojem. Na NPC USA, které pro něj představovalo vůbec jeho první závody národní úrovně, působil dostatečně svalnatě i vyváženě a dá se říci, že jeho kvadricepsy i lýtka už nyní představují profesionální kalibr. Samozřejmě i před Djongem je z hlediska toto, aby mezi profíky ve dvěstědvanáctce mohl pomýšlet na dobré výsledky, dlouhá cesta. Již se ale nechal slyšet, že poprvé by se svými příštími soupeři mohl změřit síly v příštím roce na Europa Dallas Pro nebo Wings of Strength Titan Medical Tampa Pro.


  Kategorie do 70 kg - John Small

  V kulturistice mužů do 70 kg se na NPC USA představili pouze čtyři závodníci. V nepočetné konkurenci rozhodčí za vítěze vybrali texaského opraváře výtahů Johna Smalla. Závodník, jenž se na soutěž připravoval pod vedením profesionálního kulturisty Gabriela Corteze, zaujal slušnými čelními postoji. Limitující pro něj mezi profesionály zřejmě bude horší hloubka zad kombinovaná s nepříliš líbivou koncepcí postavy.


  Kategorie do 65 kg - Jay Orillaza

  Závodníci z kategorie do 65 kg se nezřídka potýkají s určitou nekompletností postavy. To však v žádném případě neplatí, pokud je řeč o vítězi letošního NPC USA v této kategorii. Jay Orillaza, do jehož přípravy jsme Vás nechali nahlédnout v tomto článku, se na soutěži podle některých prezentoval vůbec tou nejkompletnější postavou v zámořské historii bantamové váhy. Právě postava bez slabin v kombinaci s dobrou formou měla lví podíl na tom, že zmíněný svěřenec trenéra Dona Longa na pódiu působil podstatně mohutněji, než kolik ve skutečnosti vážil. To by za předpokladu, že se mu podaří přidat ještě několik kilogramů svalové hmoty, mohlo Jayovi hrát do karet i během jeho profesionální kariéry. Zda se mu povede podobně, jako se v současnosti daří dalšímu někdejšímu závodníkovi z pětašedesátky Shaunu Claridovi, ukáží příští roky.


  Foto:
  www.npcnewsonline.com / Jeff Binns


  Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:
  NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
  th.0th (14:18) • Asi první video na tomto webu, které jsem skouknul celé bez přeskakování...*79*
  magazínJak to bude s letošním EVLS Prague Pr...
  hary97 (00:16) • Já bych v tom neviděl problém. Stačí, když budou závodníci v rouškách a dodržovat 2m ro...
  magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
  reveira (18:30) • Zdravím Věrku a přeji ať se daří ve všem co dělá,a že toho není málo,jinak nohy pěkný,i...
  magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
  Paulie02 (14:51) • Je to dříč!!! ...jen se narodila ve špatném těle...
  magazínStrong Women Action Games 2020 očima...
  Noremorsedan (21:38) • No, Kateřinko, tak dodatečně tedy i já gratuluji! Doufám, že jsi už fit...měj se krásně  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra