Reklama:

Arnold Schwarzenegger slaví sedmdesáté narozeniny!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Legendární sedminásobný vítěz Mr. Olympia z let 1970 až 1975 a 1980, hollywoodský herec a bývalý guvernér amerického státu Kalifornie Arnold Schwarzenegger dnes slaví sedmdesáté narozeniny!

Snad pouze s výjimkou Joea a Bena Weiderových byste těžko hledali muže, který pro kulturistiku odvedl více práce než právě Arnold. Díky svému charisma, smyslu pro humor, ale také díky disciplíně, tvrdé dřině a samozřejmě své působivé postavě se rakouský kulturista stal vzorem, který přivedl k tréninku milióny mladých lidí. Zároveň měl nemalý podíl na tom, že kulturistika přestala být undergroundovým sportem podivínů a dostala se na výslunní, o jakém se kulturistům v šedesátých nebo sedmdesátých letech ani nesnilo. Prostředkem se mu k tomu staly stránky sportovních magazínů zaplněné jeho snímky i filmové role. Nezanedbatelnou úlohu hrál také dokument Pumping Iron, který v sobě dodnes skrývá pořádnou dávku motivace do tréninku pro nejednoho kulturistického nadšence.

Ačkoliv se Arnold ode dneška čerstvě řadí mezi sedmdesátníky, rozhodně nepředstavuje člověka, který by se chystal do penze. Na politickém poli bojuje proti znečišťování planety, když se účastní nejrůznějších konferencí spjatých s tímto tématem. Nablízku je stále i kulturistice. V posledních sezónách se pod jeho záštitou a za jeho pravidelné osobní účasti každoročně koná pět až šest soutěží Arnold Classic v nejrůznějších koutech světa. Sám nadále trénuje, ačkoliv své tréninky samozřejmě již dávno přizpůsobil svému věku i potřebám. Poslední slovo Schwarzenegger neřekl ani ve světě filmového průmyslu. V postprodukci se aktuální nachází pokračování rusko-ukrajinské fantasy "Viy", v níž si Arnold střihl menší roli po boku Jasona Flemynga a Jackieho Chana. Více prostoru by Schwarzenegger měl dostat v thrilleru "Blanco", který bude o vysloužilém námořním důstojníkovi, kterého mexický drogový kartel donutí řídit ponorku naloženou hromadou kokainu.

Nezbývá než Arnoldovi popřát hodně zdraví a sil do další práce. Jak se již stalo v den Schwarzeneggerových narozenin zvykem, připomínáme Vám jeho soutěžní kariéru a famózní postavu prostřednictvím několika fotografií.


Arnold Schwarzenegger v dobách soutěžní kariéryLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra