Reklama:

Najdi a vyhraj! (30/2017)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Spánek je super věc. Když je kvalitní a máte ho dostatek, cítíte se dobře, jste produktivní, silní a výkonní a je to poznat i na tréninku. Pokud jste nevyspaní a nenakopnete se nějakými těmi stimulanty, tak spíš ve fitku koukáte, kde byste to mohli "zalomit". Spát ve fitku za plného provozu má ovšem svá úskalí. Všude je kopa arogantních vyspaných lidí, kteří chtějí cvičit, a ne všechna stanoviště jsou navíc ke spánku vhodná. Je nasnadě, že například hrazda nebo bradla nebudou ideální variantou. Kde tedy spočinout?

Lavička na bench-press zřejmě napadne každého. Dojedete sérii, činku hodíte do stojanu, zavřete oči a za 20 minut se vzbudíte čerství na další sérii. Nevýhodou je, že bench-press je jedním z nejfrekventovanějších stanovišť, takže je pravděpodobné, že Vás třeba už po 10 minutách bude někdo budit s otravnou otázkou: "Na jak dlouho to ještě máš?" Je tedy lepší se uklidit trochu více stranou. Jsou tu jiné možnosti, které Vám kromě většího klidu a kvalitního šlofíka přinesou také benefity v podobě protažení zkrácených svalů. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou. Osobně spím rád na břiše a navíc mám zkrácené hamstringy, takže zakopávání vleže je pro mě jasná volba. Stačí si naložit nějakou rozumnou zátěž a po 20 minutách jsem protažený jako baletka.

Pokud máte problémy se zády, prospěje Vám spíše usnout na hyperextenzi, případně je tu pokročilejší varianta, zvaná netopýr. Ta spočívá v zavěšení se hlavou dolů na svislou lavičku na procvičování břicha. O přínosech dekomprese páteře v silových sportech a vyvěšování se už toho bylo napsáno mnoho. S ohledem na překrvení hlavy Vám však doporučuji nastavit si budík, jinak se může stát, že už se neprobudíte. Poslední varianta je vhodná spíše pro nevyspané fitnessky, kterým bych doporučil snožování - tzv. adduktor. Ten nabízí kromě pohodlné spací pozice vsedě také možnost nechat stroj v zajištěné poloze, což Vám umožňuje vzít případným narušitelům vítr z plachet tím, že samozřejmě nespíte, nýbrž jedete extrémně dlouhá izometrická opakování.

Fantazii se však meze nekladou. Pokud máte další nápady, jak si v posilovně nerušeně orazit, neváhejte se o ně podělit s ostatními v diskusi!

Zapojit se mohou i čtenáři ze Slovenska!

Vyhráli jste v předchozí soutěži? Vyfoťte se s cenou, pošlete nám tuto fotografii
a získáte navíc hodnotnou cenu z našeho e-shopu!

(Fotografie bude zveřejněna u některé z pravidelných týdenních soutěží, či na našem FB.)


O co v tomto týdnu hrajeme?

Tentokrát každý ze tří výherců obdrží After Training Protein (2520 g) od společnosti Nutrend, který je ideální proteinovou směsí určenou pro konzumaci ihned po ukončení náročného tréninku.


Jaká je všeobecně doporučovaná délka spánku?

Najdi a vyhraj! (30/2017)
Jméno:
E-mail:
Tučně uvedené položky jsou povinné.
Jaká je všeobecně doporučovaná délka spánku?
6 hodin
8 hodin
10 hodin
Hlasování již bylo ukončeno.
Podmínky soutěže: soutěž začíná 27. 07. 2017 v 08:00 a končí 03. 08. 2017 v 08:00. Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Všeobecnými pravidly soutěží.


Výherci soutěže Najdi a vyhraj! (29/2017):

V minulém kole soutěže jsme se Vás ptali, co je součástí současné image kulturisty Setha Feroceho? Správná odpověď zní: plnovous.

Vylosováni byli a 3 krabice, tedy 48 proteinových tyčinek EXXE® Protein Bar od společnosti Extrifit získali:

  • Kamil Binar - vkecaa@...com
  • Monika Harvalíková - harvalikovamonika@...cz
  • Simona Šiková - simka.sipka@...com

Gratulujeme!

Naše čtenářka Barbora se s námi podělila o fotografii s výhrou z jedné z předešlých soutěží. Děkujeme a posíláme jí za to malý dárek.


Vyhráli jste v předchozí soutěži? Vyfoťte se s cenou, pošlete nám tuto fotografii
a získáte navíc hodnotnou cenu z našeho e-shopu!

(Fotografie bude zveřejněna u některé z pravidelných týdenních soutěží, či na našem FB.)


Hodnotné ceny z našich soutěží by mohli vyhrát také Vaši přátelé na Facebooku - dejte jim o tom vědět kliknutím na odkaz „Sdílet článek“ či „To se mi líbí“ v závěru článku a podělte se tak s nimi o možnost příjemné výhry!


Pravidla soutěže: Každý čtenář může zaslat pouze jednu odpověď. Své tipy zasílejte do čtvrtka 3. srpna. Jména výherců budou zveřejněna ve čtvrtek prostřednictvím článku, v němž naleznete také další soutěžní otázku pro následující týden. Znalostního souboje se mohou zúčastnit pouze čtenáři s dodací adresou pro výhry na území České a Slovenské republiky.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazín10 důvodů, proč (ne)konzumovat kokoso...
Strong86 (11:55) • tady to hezky vysvětlil :) https://www.youtube.com/watch?v=I_j-tBJ3Kss
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Geolupos (06:51) • Diamond Cupy jsou ale prostě jen větší pohárovky, tak to není nic proti ničemu.
magazínBehind the Pump - Branch Warren a Joh...
jr.e (22:39) • Nevím teda,ale technika Cviků u Branche a Johnniho je otřesná.,(hlavně co největší váhu...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Valasekjakub123 (22:13) • To je jedna fotka podívej se zepředu málo hmoty zality břicho atd...... na mezinárodní...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Geolupos (16:21) • Vždyť vypadá dobře.... https://kulturistika.ronnie.cz/img/data/clanky/galerie_2011/29...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra