Reklama:

Army Run General (Vyškov) 2017 - reportáž

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V sobotu 22. července se uskutečnil v pořadí již třetí ročník extrémního překážkového závodu Army Run ve Vyškově. Army Run ve Vyškově je tradice, kterou vyhledává každým rokem čím dál více odvážlivců. I proto organizátoři trať neustále vylepšují a zvyšují její náročnost. I letos se jim to opět podařilo a na trase jsme se setkali hned s několika novými překážkami. Počasí nám vyšlo na jedničku a hned se běželo lépe.

Jak se běželo

Odpočítávají se poslední vteřiny do startu a ani tentokrát nechybí start do bahenní jámy, která nás ochlazuje hned ze začátku. Oproti loňskému ročníku chybí podplouvání klády, za což jsem vlastně vděčná, protože podplouvání čehokoliv nemám v lásce. Za sebou nechávám modrý kouř z dýmovnice, přibíhám k pneumatikám, udělám pár dlouhých skoků a běžím dál. Terén je zatím nenáročný, ale postupně se objevují i kopečky a lesní překážky.

Po delším úseku čistého běhu se dostávám k prvním překážkám. Na rozehřátí skáču přes malé stěny a po chvíli přibíhám k první ochutnávce hmyzu. Jakožto správný gurmán to beru po hrsti. To ale není zdaleka jediná a poslední specialita závodu. Přede mnou stojí plachtový tunel, který musím prolézt, s překvapením uvnitř - vnitřnostmi. Ti, kteří mají rýmu, mají určitou výhodu, protože třicetistupňový pařák s vnitřnostmi udělá své. Letos to ale bylo výživné i pro mě a ani senná rýma mi moc nepomohla. Přeskakuji jámu a vbíhám do lesa. Prohnutá síť dává mnohým závodníkům zabrat, ani já se z ní nemůžu chvíli vymotat. Člověk by neřekl, jak taková "hloupost" může zkomplikovat život. Střelba z pušky opodál pro mě naopak není žádný problém a dobrou muškou se vyhýbám angličákům.

A! Můj milovaný ostnáč je tady. Konečně pořádná bahňačka. Nebýt těch ostrých kamenů, pár vyrvaných vlasů a natrženého zadku, nebyla by to sranda. Dostávám se ke konci drátu a pokračuji bahenní cestou dál až k šikmé stěně z klacků, která ale tak neskutečně klouže, že s ní mají téměř všichni problém. Volím taktiku zaseknutí chodidla do mezery mezi klacky, a přestože si málem vykloubím kotník, překážku zdolávám a pokračuji s úsměvem dál. Vidím před sebou novinku - hrazdu z pneumatik. Chvíli uvažuji, co s tím, ale na přemýšlení není čas. Skáču do toho po hlavě a nějak se vysoukám na druhou stranu. Pro mě nemilým překvapením je střelba z praku do plechu, kterou jsem si vysloužila trestných 30 angličáků. Uznávám, že i kdyby byl více než jeden pokus, netrefila bych se ani jednou.

Máme tu další překvapení, kterým je palba paintballem. A to palba doslova. Létalo to světelnou rychlostí a nejeden závodník schytal ránu i několikrát. Ani nevím, jakým zázrakem jsem unikla, ale netrefili mě ani jednou a ušetřila jsem si další nepěknou modřinu. Závěrečné vykoupání v bažině nesmí chybět a v samotném závěru už stačí "jen" přeskákat přes neskutečně křivé step stones, vměstnat se pod pneumatiky a nenechat se zamáčknout, zdolat monkey bar a udělat 5 shybů na lešení (muži dělali 10 shybů). Vytlačím ze sebe poslední zbytky energie, udělám pár vydřených přítahů a utíkám do cíle. Tam už na mě čeká medaile a občerstvení. A můj stav po doběhnutí? Pár šrámů na koleni, několik modřin všude po těle, natažená ploska nohy a naražený bok z dřevěných stěn. O tom to ale je - na chvíli opustit svou komfortní zónu, kousnout se, závod dokončit a překonat tím své limity.

Zhodnocení závodu

Trať byla uzpůsobena spíše běžecky. Brutálních kopců se sice ve Vyškově nedočkáte, o to více se ale vyřádíte na překážkách, kterých bylo letos celkem 60 na trase General (16 km) a 40 na trase Major (10 km). Vojenský újezd Březina, ve kterém se každoročně závod koná, se může pyšnit rozlehlými lesy, kterými vede celá závodní dráha. Cestou narazíte na překážky v podobě popadaných stromů a klacků i na pěkně dlouhý úsek bahna, kterým se musíte přebrodit. Tolik bahna nenajdete v žádném jiném překážkovém závodě. Někteří lidé si za bahenní peeling platí, tady to máte v ceně.

Army Run splňuje všechny předpoklady pro celkovou zdatnost, protože musíte zvládnout jak dlouhý běh, tak velký počet překážek. K tomu ještě dostanete pořádnou nálož bahna a pěkně se taky smočíte. Závod je náročný po všech stránkách - fyzické i psychické a vyžaduje notnou dávku odhodlání. Tentokrát si na nás totiž organizátoři připravili hmyzí speciality hned ve trojím provedení - prvně klasický hmyz (larvy), potom cvrčky a nakonec šváby. Spousta závodníků má právě z úkolu pojídání hmyzu strach, ale opravdu se není čeho bát, chuťově je velmi dobrý. Jde spíše o to překonat svůj zakořeněný strach z něčeho "netypického". Součástí závodu byla opět vojenská dráha bojovníka, ve kterém probíhá tréninkový dril armádních profesionálů. Velkým plusem byl volný průběh závodu, kdy se až na jedinou výjimku (tunel) u žádné překážky nehromadily zástupy závodníků. Army Run jsem si opět maximálně užila a přesvědčila se o tom, že Army Runu se má cenu vždy zúčastnit.


Army Run Vyškov 2017 - výsledky

Nejlepší muži - General
p.jménočas
1.Richard Hynek 1:31:56
2.Jakub Podzimek 1:36:51
3.Jiří Vacík 1:38:17

Nejlepší ženy - General
p.jménočas
1.Petra Veselá 2:00:20
2.Petra Sotonová 2:14:17
3.Martina Rášková 2:17:54

Nejlepší týmy - General
p.jménočas
1.Predators 1:46:34
2.Predator Workout Počátky - Elite 1:55:56
3.Hasiči Zlín 2:06:35

Nejlepší muži - Major
p.jménočas
1.Tomáš Satinský 1:07:12
2.Bohuslav Šála 1:10:04
3.Ladislav Šulc 1:15:09

Nejlepší ženy - Major
p.jménočas
1.Lucie Königová 1:29:55
2.Veronika Vitinová 1:35:50
3.Nikola Berčíková 1:37:58

Nejlepší týmy - Major
p.jménočas
1.Tantrum Monstra 1:18:20
2.Extra Brno VIP 1:21:05
3.41. mechanizovaný prapor Žatec 1:44:38


Army Run Vyškov 2017 - fotografieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra