Reklama:

Spartan Race Super (Valčianska dolina) 2017 - reportáž

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Jak lépe strávit nedělní dopoledne než výletem? Přece extrémním překážkovým závodem! Závod, na který jsem se celý rok neskutečně těšila, Spartan Race ve Valčianské dolině, pro mě znamenal nejen budíček v 6 ráno, ale i více než tříhodinovou cestu na Slovensko. I přes útrapy na silnicích kvůli uzavírkám, jsem se nakonec dostala na místo včas. Na poslední chvíli přibíhám k registraci, udělám si rychlorozcvičku a utíkám ke startu.

Jeden závod ve Valčianské dolině jsem už kdysi absolvovala, tak už jsem přibližně věděla, co mě čeká. Překvapením pro mě bylo, když se oproti mému minulému Spartanovi ve Valči (2014) nestartovalo přímo pod sjezdovkou, ale na rovince. Po prvních pár kilometrech si říkám, kde jsou ty moje kopce, na které se celou dobu tak těším? Zatím běžím polní cestou vyšperkovanou překážkami typu různých stěn - podlézání, přelézání a proskakování. Už si začínám myslet, že tentokrát to bude pohodový regenerační výběh, ale po chvíli mě přechází smích, když vyběhnu k první občerstvovací stanicí a vidím před sebou nejen prudký táhlý kopec, ale i hlouček angličákujících závodníků. Asi oštěp, říkám si. Nakonec je to "rovnováha", tu naštěstí zvládám. A teď už jen cesta nahoru, během které jsem si užila bahenní peeling a plazení se pod ostnatým drátem do kopce. Technika válení sudů vzhůru se vyplatila a ušetřila mnoho sil.

Chvíli zase jen běžím a pak poklusem dolů ke šplhu. Lano bylo v mé vlně opět neskutečně zašpiněné od bahna a přes veškerou snahu to pro mě znamenalo 30 angličáků. To samé multiring. Přicházím k pro mě asi jedné z těch nejzajímavějších překážek - je jí stupňovaný monkey bar, který bylo nutné přeručkovat ve visu s pomocí zaháknutých nohou. Po první příčce si samozřejmě natáhnu lýtko a málem padám, ale na bolest není čas. Rychle přicházím, jak na to, a úspěšně překážku překonávám. A teď jak jinak než směrem nahoru (a něco mi říká, že ne naposledy).

Po poměrně náročném převýšení nás nahoře čeká příjemná rovinka a na ní překážka Plate Drag, tedy odtažení kovových "sáněk" se zátěžovým pytlem a přitažení zpět pomocí lana ze sedu. Tam na trati potkávám známé tváře z fitka a kamarádku, která mě sem přijela podpořit. Nahodím úsměv, snažím se tvářit na pohodu a běžím dál. Přeručkuji lomenou stěnu a po ní následuje už jen strmý pád dolů. Všichni jsou nadšení, že už se do kopce nepoběží (nebo ano?!). Dole se jen přebrodím vodou, která v tom teplu byla příjemným osvěžením. Jak už to tak ale u Valči bývá, po cestě z kopce následuje VŽDY cesta do kopce. S tím jsem byla samozřejmě smířená. A aby nám to nebylo líto, tak v půlce kopce vyfasujeme pytel s pískem a z posledních sil se všichni ploužíme nahoru vzhůru do nekonečna. Nohy už jsou pěkně zatuhlé z předchozích výšlapů, takže to jde dost ztěžka. Nevzdávám to, a i když šnečím tempem, tak pokračuji k vrcholu. Z kopce už to jde rychle. Už ten pytel nechci dlouho vidět.

Překvapením je překážka zvaná Olympus neboli šikmá stěna s řetězy a úchyty, kterou musí závodníci přejít na druhou stranu pouze s pomocí rukou. Nohy se smí dotýkat pouze stěny. Skvělá věc na střed těla a sílu rukou. Pro mě nová překážka, takže mám určité obavy. Kupodivu mi to jde - a už jsem u posledního řetězu, natahuji se pro zvonek a bum - podjede mi noha a padám k zemi. Je to velké zklamání, ještě větší zlost, ale co se dá dělat, tak dělám dalších a už naštěstí posledních 30 angličáků. Při angličákování nechybí ani motivace ve formě výsměchu od kamaráda z fitka, který tam dělal dobrovolníka. Udělám si svých třicet a běžím směrem k cíli. Zpestřením před samotným cílem je ještě plazení se pod "ostnáčem" ve vodě a nakonec "střecha". Už jen skok přes oheň a hurá do cíle pro medaili.

Zázemí

K občerstvovacím stánkům na překážkových závodech jsem často skeptická, ale musím říct, že tentokrát jsem byla mile překvapena. Na místě byl nespočet stánků od sportovní výživy přes kávu až po grill stánek. K dispozici byl také fyzio stánek, který mohli využít všichni závodníci nejen při zranění, ale i k regeneraci. Samozřejmostí byla také možnost zakoupit si sportovní oblečení nebo se svézt lanovkou a užít si krásných výhledů.


Spartan Race Super (Valčianska dolina) 2017 - výsledky

Nejlepší muži
p.jménoměstočas
1.Michal Rajniak Hybe 1:34:56
2.Jakub Haviarik Slavošovice 1:37:54
3.Richard HynekMoravany 1:38:12

Nejlepší ženy
p.jménoměstočas
1.Eszter Hortobágyiová Podhorie 1:52:06
2.Agata Pietroszek Namysłów 2:00:46
3.Bronislava Mrakavová Bratislava 2:07:38


Spartan Race Super (Valčianska dolina) 2017 - fotografieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra