Reklama:

Mistrovství Kanady 2017:
devět nových profesionálů!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Kanadský národní šampionát pořádaný pod hlavičkou organizace CBBF (je členem IFBB) představuje v posledních letech natolik rozsáhlou soutěž, že celá událost musela být rozdělena do dvou samostatných klání. V sobotu 1. července v Edmontonu za účasti 431 závodníků proběhlo Mistrovství Kanady v kulturistice, bikiny fitness a classic physique, o rovné čtyři týdny později se pak v půlmiliónovém městě Surrey uskuteční Mistrovství Kanady ve figure, fitness a physique. Na obou kanadských mistrovstvích jsou přitom ve hře tradičně profesionální karty. Během prvního letošního šampionátu na šanci zamířit mezi elitu dosáhlo hned devět závodníků a my Vám všechny nové profíky dnes podrobněji představíme.


Kulturistika žen

V kulturistice žen byla připravena profesionální karta pro absolutní vítězku kategorie masters i kategorie bez rozdílu věku. Vstupenku mezi elitu ale měla získat i závodnice, která se v absolutce v kulturistice žen umístí jako druhá v pořadí. K celkovému triumfu se jak mezi veteránkami, tak i mezi ženami přitom tentokrát probojovala stejná závodnice.

Dawn Alison

První červencový den pro kulturistiku žen znamenal nejlepší okamžiky za poslední roky. Na pódiu profesionální show Wings of Strength Chicago se představilo početné startovní pole čítající osmnáct závodnic, na připojeném amatérském klání Wings of Strength Ms. International Classic do boje o tři profi karty zasáhlo třináct sportovkyň a k mistrovství Kanady nastoupilo sedmnáct kulturistek. Nad síly všech soupeřek nakonec byla napříč veškerými hmotnostními i věkovými kategoriemi dvaapadesátiletá Dawn Alison. Závodnice, která se sice narodila ve Velké Británii, ale v Kanadě žije už od dvou let, tak naplnila svůj sportovní sen dlouhých čtyřiatřicet let poté, kdy začala s tréninkem. Na cestě za svým cílem se přitom musela potýkat s řadou překážek, včetně drogové závislosti anebo devíti vážných operací. K tomu, že se Dawn konečně dočkala splnění svého snu, jí pomohla i spolupráce se specialistou na předsoutěžní přípravu Georgem Farahem.

Melina Perron

Druhé místo v souboji o celkový triumf v kulturistice žen obsadila 157 cm vysoká vítězka kategorie do 63,5 kg Melina Perron. Její úspěch přitom musí pozorovatele zaujmout. Melina totiž ještě v roce 2008 trpěla tou nejtěžší formou obezity, když vážila neuvěřitelných 113 kg. Touha zhubnout ji přivedla ke cvičení, ve kterém později našla takové zalíbení, že to dotáhla až na soutěžní pódia.

Kulturistika mužů

V kulturistice mužů v posledních sezónách profi kartu získávají dva nejlepší účastníci souboje o absolutní vítězství v kategorii bez rozdílu věku, zkrátka ale nepřijde ani celkový šampión klání v kulturistice mužů masters.

Jonni Shreve

Absolutním mistrem Kanady v kulturistice mužů se stal šampión kategorie nad 100 kg Jonni Shreve, jenž 12. července oslaví čtyřiatřicáté narozeniny. Přibližně 170 cm vysoký svěřenec trenéra Neila Hilla o profesionální kartu usiloval léta a několikrát jí byl velmi blízko. Jen vloni se prezentoval druhým místem na domácím Ben Weider Legacy Cupu a třetí příčkou z Arnold Classic Amateur. V letech 2014 a 2015 se také stal vicemistrem Kanady. S profesionálním debutem se Jonni rozhodně nechystá otálet a měl by si jej připsat už o tomto víkendu na Vancouver Pro. Na soutěži si mezi těžkotonážníky přitom podle svých slov nepůjde ani tolik pro výsledek, jako spíš pro zpětnou vazbu od rozhodčích, aby věděl, na co se má v tréninku zaměřit pro příští sezónu.

Adolph Quoida

Druhé místo v kulturistice mužů v absolutce vybojoval dvaatřicetiletý vítěz kategorie do 90 kg Adolph Quoida, jenž se na mistrovství Kanady letos představil potřetí. Původem liberijský závodník na soutěži potvrdil svou zvyšující se výkonnost. Předloni zde skončil jedenáctý, vloni jej rozhodčí ocenili třetí příčkou a letos již ve své váhovce nenašel přemožitele.

Maher Alasfar

V kulturistice mužů masters si pro absolutní vítězství a tím i pro profesionální kartu došel mohutný vítěz kategorie od 40 do 49 let nad 85 kg Maher Alasfar.

Classic physique

V kategorii classic physique byl klíč pro získání profesionální karty stanoven nejpřísněji. K dosažení práva na přestup mezi profíky závodníka totiž mělo dovést pouze absolutní vítězství.

Antwane Hamlett

Tím sportovcem, který na soutěži nenašel žádného lepšího konkurenta, se podle rozhodčích stal Antwane Hamlett, jenž ve své kategorii o dva body překonal i druhého borce s famózním vakuem Codyho Drobota (ač nezískal profi kartu, také mu v článku věnujeme jednu fotografii). Antwane při výšce 175 cm během prezentace navážil 86 kg. Mezi profíky to v classic physique bude moci být o 2,5 kg více.

Bikiny fitness

Bikiny fitnesskám byly na letošním mistrovství Kanady k dispozici tři profesionální karty. Získat ji měly nejlepší dvě účastnice souboje o absolutní vítězství v bikiny fitness žen a celková šampiónka v bikiny fitness masters.

Absolutní vítězkou se mezi ženami stala Amanda Ancheta, za kterou jako druhá skončila Angeline Jeanson. V kategorii masters pak uspěla Kim Meroniuk.


Foto:
www.muscle-insider.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 26 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra