Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Cross League Throwdown Finals 2017 zná své vítěze

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Závod Cross League Throwdown Finals, který se odehrál 1. - 2. července 2017 v ostravské ČPP Aréně, byl vyvrcholením osmiměsíčního virtuálního klání, během kterého plnili účastníci dva soutěžní workouty měsíčně. Z konečného žebříčku bylo 20 nejlepších atletů každé kategorie pozváno do živého souboje, který měl být dle organizátorů velkolepou sportovní událostí, nemající u nás obdoby. Závod to nakonec nebyl špatný, ale k velkoleposti měl daleko.

Myšlenka Cross League byla kopií celosvětového závodu CrossFit Games, on-line závodu, ze kterého jde výběr atletů na Regionals, ti nejlepší z nejlepších pak na Games. Dostat se na Regionals je sen mnoha výkonnostních atletů, kteří CrossFitu dávají vše, ovšem jen hrstce z nich se tento sen splní. Proto chtěli organizátoři Cross League Throwdown Finals finalistům svého závodu ten pocit - být na Regionals - alespoň přiblížit. Vzali si ale příliš velké sousto. Snaha napodobit strhující atmosféru top závodu vyzněla v hale komornějšího typu bez diváků podobně, jako když si batole v máminých botách na podpatku hraje na hvězdu světového modelingu.

Největší pozornost jako vždy patřila elitním kategoriím. Z mužů byli největšími favority na titul The Fittest of Cross League bratři Maciej a Wojtek Laszczakovi z Polska, kteří do závodu postoupili z prvních dvou příček ligového žebříčku, z elitních žen byla již dopředu téměř jistou vítězkou slovenská závodnice Karin Freyová, která šla sice do závodu ze čtvrtého místa v lize, ovšem jen proto, že celou polovinu workoutů vynechala. Mnohem nejasnější byla situace v kategorii Sport, kde byli závodníci vyrovnanější, ovšem očekávalo se, že v bojích o bednu zřejmě nebudou chybět vítězové ligy - Daniel Skalický a Miroslava Bednářová.

WOD 1
AMRAP 9 minut

 • 21 thrusters 40 / 25 kg
 • 90 double unders

WOD 2
8 minut, snatch + overhead squat pyramid

8 snatches + overhead squats 60 / 75 kg
6 snatches + overhead squats 70 / 50 kg
4 snatches + overhead squats 80 / 55 kg
2 snatches + overhead squats 100 / 65 kg

ve zbytku času maximální počet
1 snatch + overhead squat 100 / 65 kg

WOD 3
AMRAP 16 minut

 • 10 (+10) toes to bars
 • 10 (+10) pistols
 • 5 (+5) burpees box jumps
přidat 10 toes to bars, 10 pistols a 5 burpees box jumps každé kolo

WOD 4
8 minut, 3 kola na čas

 • shuttle run 8 m, 16 m, 24 m, 32 m, 40 m
 • 3 legless rope climbs
 • 24 m handstand walk
 • 15 handstand push-ups

WOD 5
EMOM 5 minut + AMRAP 5 minut

 • 3 power cleans 90 / 60 kg
 • 3 front squats 90 / 60 kg
 • 3 shoulder to overheads 90 / 60 kg

WOD 6
chipper 11 minut

 • 15 deadlifts 140 kg
 • 30 chest to bar pull-ups
 • 50 wall balls 14 kg
 • 30 chest to bar pull-ups
 • 15 deadlifts 140 kg

WOD 7
14 minut, 3 kola na čas

 • 21 cal bike
 • 10 clean & jerk 50 / 30 kg
 • 9 bar muscle-ups / 7 bar muscle-ups

Co po dvoudenním zápolení a sedmi soutěžních workoutech bolelo nejvíc? "Nohy! Přední strana stehen! Ještě teď nemůžu pořádně chodit," úpěl den po závodě stříbrný medailista z Havířova Michal Mička. "Bylo tam toho hodně na nohy, samé dřepy. Dost činky, to mi nevadilo, ale chyběl mi sprint, dumbbells nebo kettlebell," okomentoval soutěžní WOD jeden z předních českých CF atletů, který si ovšem závod jako celek pochvaloval: "Prostor byl malý, ale pěkný, zázemí bylo kvalitní, rozcvičovna taktéž, takže celkově hodnotím pozitivně." I se svým výkonem byl nejlepší český závodník mužské kategorie Elite spokojený. Vše mu vyšlo, jak si naplánoval, závěrečný WOD nijak nehrotil. "Ve finálovém WODu jsem mohl zrychlit, ale když jsem viděl, že mi Wojtek utekl asi o 30 vteřin, tak už jsem si jel takovou svoji pohodu, nerval jsem to, nebylo proč. Věděl jsem, že ho už nedám."

Michala Mičku předstihnul na Cross League Throwdown Finals pouze Wojtek Laszczak, který si z Ostravy odvezl zlato, bronz si zasloužil závodník s italským jménem Renato Concolino, trénující v Brně.

Mezi elitními ženami dominovala dle očekávání Karin Freyová, která vyhrála, jak se zdálo, bez větší námahy. Na stupni vítězů jí dělaly společnost ještě Michaela Palová na druhé a Nina Rondziková na třetí příčce.

V kategorii Sport byly boje o první příčky ještě napínavější, nervy od začátku až do konce si užila i vítězka Kateřina Kavanová z olomouckého gymu Ultimate Fitness. "Od prvního workoutu to bylo napjaté jako struna! S Patricíí Ježkovou a Miroslavou Bednářovou jsme se střídaly na první, druhé a třetí pozici, pořád jsme si dýchaly na záda. Vždy jsem na plac nastupovala s myšlenkou, že se holek za každou cenu musím držet, byly to obrovské nervy až do poslední vteřiny!"

Jak o sobě Kateřina prozrazuje, mívá pomalejší rozjezdy a při dvoudenních závodech se jí většinou víc daří druhý den. To se potvrdilo i na Cross League Throwdown, kde v neděli vyhrála všechny workouty, čímž si došla pro celkové vítězství. Její největší soupeřky Patricie Ježková a Miroslava Bednářová si mezi sebe rozdělily druhé a třetí místo.

V mužské kategorii Sport se nejlépe se všemi nástrahami Cross League Throwdown vypořádal slovenský závodník Peter Šišjak, následovaný Čechem Danielem Skalickým na druhé příčce a Szymonem Czernekem z Polska na místě třetím.


Výsledky soutěže The Cross League Throwdown Finals 2017

Kategorie Elite
pořadí muži pořadí ženy
1. Wojtek Laszczak 1. Karin Freyová
2. Michal Mička 2. Michaela Palová
3. Renato Concolino 3. Nina Rondziková

Kategorie Sport
pořadí muži pořadí ženy
1. Peter Šišjak 1. Kateřina Kavanová
2. Daniel Skalický 2. Patricie Ježková
3. Szymon Czernek 3. Miroslava Bednářová


Fotografie z Cross League Throwdown Finals 2017Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra