Reklama:

Toughest: London South 2017
- reportáž a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Už delší dobu jsem si pohrával s myšlenkou zkusit nějaký jiný závod mimo ČR. Hlavním důvodem bylo vyzkoušet jiné překážky a porovnat závodní atmosféru. Na výběr bylo hned několik lokalit a závodů. Nakonec jsem se rozhodl vyrazit na závod Toughest v Londýně. Na vybraný termín se povedlo rezervovat i levné letenky, a tak bylo rozhodnuto. Spojil jsem tedy příjemné s užitečným a pozval jsem přítelkyni na malou poznávačku Londýnem. Byl jsem zde skoro před deseti lety, tak mě zajímalo, co se za tu dobu změnilo. Umluvil jsem ještě dva kamarády, abych nejel sám a byla větší zábava. Vyrážíme ve čtyřech, z toho tři závodníci a čtvrtá má polovička jako fotografka. Konečně budu mít také nějaké fotky ze závodů.

Odlet jsme naplánovali na 15. června a sraz byl v odletové hale na Letišti Václava Havla. Kluci dorazili na čas. Jdeme se tedy odbavit a já doufám, že se vlezeme do 23 kg na kufr, jelikož je narvaný až k prasknutí. Vyšlo to jen tak tak - 22,9 kg. Konečně sedíme v letadle a letíme na letiště Luton. Ráno vyrážíme na obhlídku památek v Londýně. Bereme ty nejznámější, jako jsou Tower Bridge, Big Ben, Londýnské oko, Kensington, Buckinghamský palác a další. Cestou domů jsou při cestě samé vlajky a zátarasy. Až na ubytování na internetu zjišťujeme, že tu byl i prezident Zeman.

Něco málo si zjišťujeme, jak se dostaneme na sobotní závod. Spousta autobusů nejezdí v sobotu, a tak nám to komplikuje dopravu za Londýn. V sobotu ráno vyrážíme raději dříve, abychom stihli náš start ve 12:30. Jedeme vlakem a pak máme dojet autobusem, což se nám tak úplně nepovedlo, a tak v poslední části zkoušíme stopovat. V tomto ohledu máme bohaté zkušenosti, takže se vezeme až takřka k registracím. Reverzy a zdravotní dotazník máme již předem vyplněné a podepsané. Pro případné hříšníky byly dotazníky vytištěné přímo na místě. Vyzvedávám obálku a mám pocit, že mi nedali tu správnou. Číslem jsem si nebyl stoprocentně jistý, a tak to jdu ještě jednou ověřit. Zjišťuji, že přehodili poslední dvě čísla a já málem běžel za někoho jiného. Obhlížíme zázemí, kde je úschovna věcí (zdarma), dále stánky s oblečením, kde kupujeme památeční trička, stánky s doplňky na závody, jsou tu WC i převlékárny, ale nikde tu nevidíme sprchy. Opodál jsou i nějaké překážky, a tak se s nimi jdeme blíže seznámit. Je tu vlna, sjezd na kladce, multiring, ručkování. Celá akce začíná v 10:00, a dokonce tu potkáváme i reprezentanta ČR Petra Vinického, se kterým jsme prohodili pár slov a vzájemně si popřáli vše nej do startu. Jsou tu spousty namakaných svalovců a zdá se, že konkurence bude velká. Čas se krátí, a tak se jdeme podívat na první elitní vlnu mužů. Moderátor představuje jednotlivě závodníky elitní vlny. Všichni skandují, hraje super motivační muzika a atmosféra je úplně úžasná. Odpočet, start a vzápětí závodníci mizí v lese.

I nám se už čas krátí, a tak se jdeme převléci a trochu se protáhnout. Začínají ubíhat poslední minuty do startu. Vydáváme se do startovního koridoru, startujeme všichni společně, a tak se řadíme do první řady. Organizátor se nás snaží ještě více nabudit do startu. Tři, dva, jedna - a je odstartováno. Běžím lesem přes různé rigoly a hrboly. Dobíhám na první pořádnou překážku a tou je ručkování po trubkách. Před překážkou nás zastavuje pořadatel. V první chvíli, když ukazuje jiným směrem, myslíme, že jsme špatně odbočili a měli běžet jinudy. Následně zjistíme, že nám jen ukazuje a vysvětluje, jak překážku překonat. Byla tu první "fast line", kterou tvořily zavěšené nunčaky, ale zvolil jsem pro začátek jistější variantu - ručkování po tyčích. Zvládám a pokračuji na nošení pytlů. Tady mají pytle o dost lehčí, než jsme zvyklí z našich závodů, anebo jsem značně posílil z Predator Master Weekendu. Takže popadám pytel a tentokrát s ním i běžím. Trať má jen několik metrů po rovině. Dobíhám k překážce složené ze tří dílů. Na první stěně jsou lezecké chyty, pokračuje to trubkou, přes kterou ručkuji, a ruce mi kloužou. Následně od kluků zjistím, že závodníci používali pro přelezení i nohy, což vysvětluje vlhkost a špinavost trubky. Ale daří se mi dostat na další návaznou stěnu, kde se ručkuje po provazových smyčkách, to už jde krásně zlehka. Následuje irská lavice, kde závodník přede mnou přelezl za pomoci postranní konstrukce. Přihlížející dobrovolník na překážce nenamítá, že by se to nesmělo. Dost mě mrzelo, jak si to závodníci značně ulehčují, to by jim u nás prošlo jen stěží. Následuje balanční kladina, kterou dávám napoprvé. Zde zjišťuji, že překážky se dají zkoušet i vícekrát. A je tu první občerstvovací stanice, kterou využívám, aby přítelkyně stihla přeběhnout z kladiny k další překážce a mohla mě nafotit. Tentokrát to bude mít náročné, když nás musí nafotit všechny. Chytám se kladky a sjíždím po konstrukci dolů, nic složitého.

V dálce vidím ninja skoky a lidi, jak tam s nimi bojují. Rozbíhám se a na třetím už nedoskakuji. Jsou celkem daleko od sebe a já mám krátké nohy. Pouštím se tedy do druhého a zároveň i posledního, už úspěšného pokusu. Lesem přibíhám k nošení dvou kanystrů naplněných vodou. Trať opět není nějak moc dlouhá, ale kanystry se tedy už pěkně pronesou. Bohužel tu nikde nevidím odlehčenou dámskou variantu, takže ženy nosily stejnou váhu, což mi přišlo dost neadekvátní, stejně jako na vysoké stěně, kde byly po celé šířce hranoly pro lepší přelezení, a to opět jak pro muže, tak pro ženy. Jinak celková výška stěny nebyla nijak zvlášť vysoká. Konečně se dostávám k ručkování po otáčejících se kolech. Na tuto překážku jsem se opravdu těšil. Volím "slow line", kde jsou kola vertikálně. Rozhodně nezklamala, sice jsem se na ní dost zapotil, ale o to větší mám radost, že jsem ji nakonec zdolal. Příště bych si rád vyzkoušel i "fast line" s horizontálními koly.

Jsem něco málo za půlkou a sil mám ještě dost. Před sebou mám nošení klád, šplh a následně třikrát síť do tvaru "A". Nic, co bychom neznali z ČR, takže to dávám s přehledem. Další zajímavá překážka je Dragon's Back, jedná se o přeskoky šikmých stěn a zachycení o trubku. Z této překážky jsem měl respekt a byl jsem zvědavý, jak se s ní poperu. Nakonec, když se člověk soustředí jen na doskok a zachycení trubky, tak to není vůbec těžké. Za zmínku stojí také skluzavka, i když z mého pohledu ten, kdo byl letos na Predatorovi, bude značně zklamaný. Jednoznačná bomba byl skok z výšky. To považuji za TOP tohoto závodu. Železná konstrukce, na kterou jsem se musel vyškrábat, a pak pode mnou byla hloubka jako blázen. Nahoře stálo dost závodníků, kteří si dodávali odvahy za vydatné podpory skandujících lidí a kouče. Nebylo nad čím váhat. Z plošiny jsem se odrazil a skočil do vody. Měl jsem pocit, že padám celou věčnost, ale z vody vylézám v naprosté euforii a nadopovaný adrenalinem pokračuji v závodě. A už se jen těším na závěrečnou vlnu. V cíli skandují diváci a každého povzbuzují. Jsem absolutně nabuzený a vlnu dávám na první pokus. Ještě stihnu frajerskou pózu nahoře na zábradlí a už sjíždím po tyči dolů jako hasič a vbíhám do cíle. Medaile je doma! Dostávám bécéáčka a vystojím si frontu na závěrečné focení s medailí. Čekám, až doběhnou i kluci, a povzbuzuji ostatní závodníky k překonání vlny. Atmosféra je úžasná a rozhodně stojí za to ji zažít.

Po společném focení nás ještě čeká cesta do Londýna, kterou jsme se rozhodli zkusit absolvovat opět stopem. Oslovujeme tedy jednu závodnici a společně vyrážíme směr Londýn.

Zhodnocení závodu

Chtělo to více vodních překážek, jelikož bylo značné teplo, a rozhodně bych uvítal sprchy v cíli. Jinak jsem rád, že jsem měl možnost vyzkoušet si několik nových překážek, zakusit atmosféru a "natrhnout pr*el" pár Londýňanům. Protože i když to tu bylo samé namakané tělo, tak jako Češi jsme si tu určitě ostudu neudělali. Jsem nadšený a už se nemůžu dočkat ME v OCR v Holandsku.


Toughest: London South 2017 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínOlympia 212 Showdown 2020 bez Keona P...
LeToucan (21:34) • Velká škoda, proporce z říše snů.
magazínMel Chancey: "Mike Matarazzo bojuje o...
tomášekp (22:35) • Zrovna Agel je fakt odbornost sama. Zavádí se stent, BYPASS se našívá, a nejprve perife...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra